McDonald's Cup
McDonalds Cup

Čo je McDonald's Cup

McDonald´s Cup je najväčší futbalový turnaj pre žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl. Tento rok sa koná na Slovensku už 22. ročník.

Do turnaja nastupujú dievčatá a chlapci LEN z 1. stupňa základných škôl v rámci celého Slovenska (U10 – nar. 1.9.2009 a mladší, pričom musia spĺňať obidve kritériá). Účasť dievčat v každom družstve bude aj počas 22. ročníka povinná. Družstvá hrajú v počte hráčov 4 + 1, pričom na hracej ploche počas zápasu MUSÍ byť VŽDY 1 dievča.

Vyhlasovateľ: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
Spoluorganizátor: Slovenský futbalový zväz
Generálny partner: McDonald´s Slovakia

ZÍSKANÉ OCENENIA

Outstanding Campaign Awards

6. a 7. júna 2013 sa konalo v Madride slávnostné odovzdávanie cien v rámci European Corporate Relations Insights Meeting. Spoločnosť McDonald's Česká republika a spoločnosť McDonald's Slovensko získali ocenenie Outstanding Campaign Awards for the McDonald's Cup.

McDonald´s Cup získal v špeciálnych projektoch druhé miestov kategórii Event PR.

V utorok 15.11.2016 sa v Bratislave udeľovali ocenenia v prestížnej súťaži PROKOP, súťaži najlepších PR projektov na Slovensku, ktorý od roku 2010 vyhlasuje a organizuje Asociácia public relations na Slovensku (APRSR). Cieľom súťaže PROKOP je predstaviť tieto projekty odbornej a laickej verejnosti a oceniť subjekty, ktoré ich realizovali. Kritériami súťaže sú inovatívnosť, kreativita a exekúcia PR projektu s ohľadom na preukázané výsledky.

Počet zapojených škôl, družstiev a hráčov v histórii turnaja

Počet škôl
Počet družstiev
Počet hráčov

POČET USPORIADANÝCH KÔL

Obvodné
Okresné
Krajské

Vyhlasovateľ a spoluorganizátor

Odborný garant

PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Generálny partner