McDonald's Cup
McDonalds Cup

Čo je McDonald's Cup

McDonald´s Cup je najväčší futbalový turnaj pre žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl na Slovensku. Organizuje sa od roku 1999.

Každý rok sa turnaja zúčastňujú chlapci aj dievčatá, ktorých účasť v každom družstve je povinná. Družstvá hrajú v počte hráčov 4 + 1 dievča.

Vyhlasovateľom turnaja je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
Spoluorganizátor: Slovenský futbalový zväz
Generálny partner: McDonald´s Slovakia

ZÍSKANÉ OCENENIA

Outstanding Campaign Awards

6. a 7. júna 2013 sa konalo v Madride slávnostné odovzdávanie cien v rámci European Corporate Relations Insights Meeting. Spoločnosť McDonald's Česká republika a spoločnosť McDonald's Slovensko získali ocenenie Outstanding Campaign Awards for the McDonald's Cup.

McDonald´s Cup získal v špeciálnych projektoch druhé miesto v kategórii Event PR.

V utorok 15.11.2016 sa v Bratislave udeľovali ocenenia v prestížnej súťaži PROKOP, súťaži najlepších PR projektov na Slovensku, ktorý od roku 2010 vyhlasuje a organizuje Asociácia public relations na Slovensku (APRSR). Cieľom súťaže PROKOP je predstaviť tieto projekty odbornej a laickej verejnosti a oceniť subjekty, ktoré ich realizovali. Kritériami súťaže sú inovatívnosť, kreativita a exekúcia PR projektu s ohľadom na preukázané výsledky.

McDonald´s Cup získal tretie miesto v kategórii Digital PR.

McDonald’s Cup sa môže pochváliť novým ocenením zo slávnostného vyhlasovania víťazov 12. ročníka súťaže PROKOP o najlepšie PR projekty roka 2021, ktoré sa konalo 31.3.2022. V kategórii Digital PR získal 3. miesto za McDONALD’s CUP VIDEO TRÉNINGY, spomedzi 16 prihlásených projektov.

Počet zapojených škôl, družstiev a hráčov v histórii turnaja

Počet škôl
Počet družstiev
Počet hráčov

POČET USPORIADANÝCH KÔL

Obvodné
Okresné
Krajské

Vyhlasovateľ a spoluorganizátor

Odborný garant

PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Generálny partner