Prejsť na obsah

McDonald’s Cup

Legendárny futbalový turnaj je určený pre 1.- 4. ročník ZŠ, futbalisti a futbalistky musia splniť dve podmienky súčasne: ročník narodenia 1.9.2013 - 31.12.2017 aj ročník školskej dochádzky.

Registrovať školu Ako sa zúčastniť

O turnaji

McDonald's Cup je celoročníková postupová súťaž školských tímov určená chlapcom aj dievčatám, ktorých účasť je v družstve povinná. Futbalové tímy sa postupne kvalifikujú z vlastných školských kôl, ďalej postupujú cez kvalifikačné a regionálne kolá do okresných kôl. Víťazi okresov a regiónov sa stretnú v ôsmich krajských kolách. Osem krajských tímových finalistov bojuje na konci školského roka o titul Majster Slovenska na slávnostnom dvojdňovom finále.

Vyhlasovateľ turnaja: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
Spoluorganizátor: Slovenský futbalový zväz
Generálny partner: McDonald's Slovakia

McDonald’s Cup v číslach

24
úspešných ročníkov
221000
zúčastnených hráčov a hráčiek
27000
školských futbalových tímov
62000
zapojených koordinátorov

Patróni, ambasádori a influenceri

Lucia Ondrušová

Rekordérka v počte štartov za slovenskú reprezentáciu. Pôsobila v švajčiarskej, českej, talianskej a nemeckej lige. Nastupovala za kluby Sparta Praha, AGSM Verona či 1. FC Kolín. Minulý rok oficiálne ukončila svoju úspešnú kariéru. V súčasnosti sa venuje trénerstvu vo svojej akadémii Luja Football Academy.

Lukáš Haraslín

Krídelník AC Sparta Praha a hráč slovenskej A reprezentácie, Lukáš Haraslín, bude v jubilejnom 25. ročníku Sviatku futbalu držať nad McDonald's Cupom patronát spolu s Luckou Ondrušovou.

Mária Korenčiová

Brankárka talianskeho klubu Como Women a brankárka slovenskej Reprezentácie ŽENY „A“. To je Majka Korenčiová, ambasádorka 25. ročníka McDonald's Cup. Súčasťou nášho legendárneho futbalového turnaja je už tretí ročník, čomu sa veľmi tešíme.

Róbert Boženík

Hviezda portugalského klubu Boavista FC a slovenskej A reprezentácie, Róbert Boženík sa stal patrónom McDonald's Cupu hneď po Marekovi Hamšíkovi. Tento rok bude malých futbalistov a futbalistky podporovať z funkcie ambasádora jubilejného Sviatku futbalu.

Kopačkovo

Známy slovenský tvorca futbalovej komunity na sociálnych sieťach, Kopačkovo, sa stal súčasťou McDonald's Cupu už minulý rok. V jubilejnom 25. ročníku McDonald's Cup sa s ním stretneš na krajských kolách a na veľkom finále.

Smilo

Smila si na sociálnych sieťach už určite videl. Futbal je jeho srdcovka a venuje sa mu aj vo svojich videách. Rovnako ako Kopačkovo, aj Smilo sa stal súčasťou McDonald's Cupu už počas 24. ročníka a pokračuje s nami aj ďalej. Zakopať si s ním budeš môcť počas celých osláv McDonald's Cup.

Peter Hersty Herstek

Profesionálny futbalový freestyler a futbalový tréner Peťo Herstek rovnako patrí do rodiny McDonald's Cupu. Svoje triky s loptou ti predvedie nielen na sociálnych sieťach, ale aj na krajských kolách či finále Sviatku futbalu.

Samuel Sopko

Samo je mladý futbalový freestyler, ktorý s loptou dokáže naozaj zázraky. Určite si ho už videl na našich sociálnych sieťach a veríme, že si už vyskúšal aj nejaký jeho tutoriál. V jubilejnom 25. ročníku ti Samo predstaví svoj freestyle na krajských kolách a veľkom finále.

Julo a Muťo z VAR-u

V-íkendový A-matérsky R-eport nielen z Premier League. Július Turček a Matej Mutiš vo svojom podcaste VAR hodnotia uplynulý futbalový víkend a mnoho ďalšieho. O McDonald's Cupe budeš počuť nielen v ich podcaste, ale uvidíš ich aj na veľkolepom Sviatku futbalu. A možno spravia rozhovor práve s tebou. :)

Finále 24. ročníka McDonald’s Cupu

Pozrite sa na priebeh finále 24. ročníka, ktoré sa odohralo na trávniku Národného tréningového centre (NTC) SFZ v Poprade.

tu prihláste školu

Partneri turnaja

GENERÁLNY PARTNER

ODBORNÝ GARANT

VYHLASOVATELIA A SPOLUORGANIZÁTORI

HLAVNÝ ŠPORTOVÝ PARTNER

PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame