Prejsť na obsah
Krajské kolá

O TITUL MAJSTRA SLOVENSKA ZABOJUJE ZŠ BREZOVÁ PIEŠŤANY

Jaslovské Bohunice

Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku.

Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili fantastické podmienky na športovom areáli ŠK Blava 1928 v Jaslovských Bohuniciach.

Maratón krajských kôl 25. ročníka McDonald’s Cupu pokračuje. Prvé miesto v Trnavskom kraji a postup do veľkolepého finále si vybojovali futbalisti a futbalistky zo Základnej školy Brezová 19, Piešťany.

„Postupu na finále sa veľmi tešíme, nerátali sme s tým. Futbalisti a futbalistky hrali s kvalitnými súpermi a perfektne odohrali každý jeden zápas. Dnes sme mali viacej futbalového šťastíčka ako sa hovorí,“ povedala trénerka Martina Saxunová Základnej školy Brezová 15, Piešťany. Ako ďalej dodala tím je veľmi zohraní.

„Nečkali sme že vyhráme vlani sme skončili na šiestom mieste, tešíme sa veľmi a sme radi, že sme postúpili na hlavný štadión do Trnavy. Finále sa nebojíme veríme, že budeme úspešní,“ hovorí kapitán víťazného tímu Dávid Krištof. „Naše silné stránky boli v obrane a v útoku náš brankár dobre chytal góly.“

Výborné výkony malých futbalistov a futbalistiek

Druhá priečka patrí chlapcom a dievčatám zo ZŠ s MŠ Sl. Uč. Tovarišstva 15, Trnava, bronz poputuje do CZŠ sv. Cyrila a Metoda, Komenského 3064/41,  Sereď.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Michal Hrivnák z   CZŠ sv. Cyrila a Metoda, Komenského 3064/41,  Sereď. Najlepšou strelkyňou sa stala Timea Asia Danisová, ZŠ Hlavná 25, Zlaté Klasy.    

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Mateo Duchyňa, ZŠ Sasinkova 530, Kopčany. Najlepšou hráčkou sa stala v Jaslovských Bohuniciach Sára Kubalová, ZŠ Brezová 195 z Piešťan.  

Najkrajšie futbalové zákroky predviedol brankár z víťaznej školy Peter Petráš, ZŠ Brezová 19, Piešťany.

McDonald’s spája deti i dospelých z celého Slovenska

Krajský turnaj sprevádzala výborná atmosféra, o ktorú sa postarali Kopačkovo, SMILO.

„Pozitívne vnímam prepojenie McDonald’s, športu a detí, a najmä fakt, že sa môžeme všetci spoločne stretnúť na futbalových ihriskách už 25 rokov. V Jaslovských Bohuniciach bola vynikajúca atmosféra, kvalitná hra, výborné športové výkony, hráči a hráčky hrali skvelé zápasy,“ hovorí Tomáš Matula McDonald’s Trnava.

Víťazi jednotlivých krajských kôl si zabezpečia miestenku do veľkolepého finále Sviatka futbalu, ktoré sa 28. a 29. mája uskutoční na štadióne Antona Malatinského v Trnave, kde svoje domáce zápasy hrá legendárny slovenský klub FC Spartak Trnava. Víťazi McDonald’s Cupu pocestujú na EURO 2024 do Nemecka.

Jedinečná príležitosť pre všetkých

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a radosť deťom z celého Slovenska,“ povedala Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

Patrónmi 25. ročníka sú slovenský reprezentant, útočník Sparty Praha Lukáš Haraslín a Lucia Ondrušová, bývalá hráčka národného tímu, ktorá ako prvá dosiahla métu 100 štartov za Slovensko.

Vyhlasovateľom turnaja je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a mládeže Slovenskej republiky, odborným garantom Slovenský futbalový zväz a generálnym partnerom McDonald’s Slovakia.

Konečné poradie (Krajské kolo, Jaslovské Bohunice):

1. miesto: ZŠ Brezová 19, Piešťany

2. miesto: ZŠ s MŠ Sl. Uč. Tovarišstva 15, Trnava

3. miesto: CZŠ sv. Cyrila a Metoda, Komenského 3064/41,  Sereď

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Peter Petráš, ZŠ Brezová 19, Piešťany

Najlepší strelec: Michal Hrivnák, CZŠ sv. Cyrila a Metoda, Komenského 3064/41,  Sereď

Najlepšia strelkyňa: Timea Asia Danisová, ZŠ Hlavná 25, Zlaté Klasy

Najlepšia hráčka: Sára Kubalová, ZŠ Brezová 19, Piešťany

Najlepší hráč: Mateo Duchyňa, ZŠ Sasinkova 530, Kopčany

Ďalší účastníci:

ZŠ s MŠ Bojničky 150, Hlohovec

ZŠ Hlavná 25, Zlaté Klasy

ZŠ Sobotište 37, Sobotište

ZŠ Sasinkova 530, Kopčany

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Považská Bystrica, 14. máj 2024 Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame