Prejsť na obsah
Krajské kolá

Kto sa stretne s Ronaldom? Legendárny turnaj pozná ďalšieho finalistu. Tešia sa vo Vranove nad Topľou

Malí futbalisti zo ZŠ Lúčna porazili 8:0 ZŠ Komenského z Lipian.

SABINOV, 12. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Prešovského krajského kola sa zúčastnilo 12 najlepších futbalových tímov z celkového počtu 131 zapojených základných škôl z kraja. Svoju miestenku na celoslovenské finále získala ZŠ Sídlisko Lúčna z Vranova n/Topľou, ktorá vo finálovom zápase porazila 8:0 ZŠ Komenského z Lipian.„ Sila nášho mužstva je v kolektíve a individualitách hráčov a hráčok, ktoré máme. Náš tím je zostavený zo športovcov a športovkýň, ktoré hrajú prvú Slovenskú ligu a majú obrovskú kvalitu. Verím, že naši chlapci budú budúci reprezentanti Slovenska,“ hovorí tréner víťazného družstva Peter Ivan a zároveň dodáva, že na finále sa tešia a budú trénovať tak ako doteraz. „Na finále McDonald’s Cupu ideme s malou dušičkou, ale veľkými očakávaniami,“ dodal Peter Ivan, tréner ZŠ Sídlisko Lúčna.

Až 1 010 základných škôl sa prihlásilo do 24. ročníka McDonald´s Cup – ide o historický rekord v počte registrovaných škôl. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. Krajské kolo Prešovského kraja otvoril starosta mesta Sabinov Michal Repaský: „Som rád, že 24. ročník McDonald’s Cup sa už po šiestykrát odohral na futbalovom štadióne MFK Slovan Sabinov.  Prajem futbalistom a futbalistkám veľa športového šťastia, taktiež ďakujem organizátorom legendárneho futbalového turnaja a trénerom, každý rok je McDonald’s Cup jedinečný a úroveň podujatia je vysoká.“

Každý gól sa počíta

Na trávnikoch MFK Slovan Sabinov sa hralo v troch v dvoch skupinách. Napätie a skvelé futbalové výkony malých futbalistov a futbalistiek trvali do posledného odpískania. Opäť sa aj tento rok stretávame na krajských finále turnaja, v ktorom deti dávajú zo seba všetko, aby zabojovali o titul majstra kraja. I napriek tomu, že si zaslúžia vyhrať všetci, víťazom nakoniec môže byť iba jeden,“ fandí malým futbalistom a futbalistkám aj Anna Majorová, zástupkyňa frenčízanta z McDonald’s Košice a Prešov.

Taktiež vyzvala malých športovcov k férovej hre a presným strelám na bránu, nakoľko v aktuálnom ročníku turnaja môžu vďaka každému strelenému gólu, pomôcť ďalším deťom. Tých počas celého krajského  finále padlo až 171 gólov. Pripočítajú sa všetkým doterajším streleným gólom a po finále, všetky góly premení McDonald’s na finančnú sumu, ktorú venuje na charitu pre rodiny s deťmi v slovenských nemocniciach. 

Furbalové talenty ocenil známy futbalista Peter Dolný

Povzbudiť futbalistov a futbalistky na Prešovské krajské kolo do Sabinova prišiel aj hráč 1. FC Tatran Prešov Peter Dolný. „Rovnako ako vy aj ja som v mladom veku začínal futbalom a futbal bol celým mojím životom, držím vám všetkým palce, a prajem veľa gólov“ povzbudil hráčov Peter Dolný. Útočník 1. FC Tatran Prešov si pripravil pre najlepšieho strelca prekvapenie a získa vlastnoručne podpísaný dres Petra Dolného, ktorý podpísal počas autogramiády.

Najlepším strelcom krajského finále sa stal Samuel Doháňoš z víťazného tímu. „Dnes sa mi hralo výborne, futbal ma veľmi baví a verím, že budem reprezentovať aj Slovensko. strelil som 15 gólov je to výborný pocit,“ povedal Samuel Doháňoš. 

CELKOVÉ VÝSLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023

Finále Prešovského krajského kola:

1. ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou

2. ZŠ Komenského 113, Lipany

3. Cirk. spojená škola, Švermova 10, Snina      

4. ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda, Štúrova 3, St.Ľubovňa 

5. ZŠ Mirka Nešpora 2, Prešov

6. ZŠ B. Krpelca, Tar. Ševčenka 3, Bardejov    

7. S-ZŠ, Dukelská 33, Giraltovce

8. ZŠ Hrnčiarska 13, Humenné 

9. ZŠ Mlynská697/7, Stropkov

10. ZŠ Štúrova 231/123, Spišská Stará Ves                             

11. ZŠ  Gašpara Haina 37, Levoča                              

12. ZŠ s MŠ Jarná ul. 13, Poprad

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč:             Viliam Veselány, ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou

Najlepšia hráčka:        Aneta Jurčišinová, ZŠ Mirka Nešpora 2, Prešov        

Najlepší strelec:          Samuel Doháňoš, ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou 

Najlepšia strelkyňa:    Viktória Pankúchova, ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou

Najlepší brankár:         Tomáš Šimko, ZŠ Komeského 113, Lipany

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame