Prejsť na obsah
Krajské kolá

Kto sa stretne s Ronaldom? Legendárny turnaj pozná ďalšieho finalistu. Tešia sa vo Vranove nad Topľou

Malí futbalisti zo ZŠ Lúčna porazili 8:0 ZŠ Komenského z Lipian.

SABINOV, 12. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Prešovského krajského kola sa zúčastnilo 12 najlepších futbalových tímov z celkového počtu 131 zapojených základných škôl z kraja. Svoju miestenku na celoslovenské finále získala ZŠ Sídlisko Lúčna z Vranova n/Topľou, ktorá vo finálovom zápase porazila 8:0 ZŠ Komenského z Lipian.„ Sila nášho mužstva je v kolektíve a individualitách hráčov a hráčok, ktoré máme. Náš tím je zostavený zo športovcov a športovkýň, ktoré hrajú prvú Slovenskú ligu a majú obrovskú kvalitu. Verím, že naši chlapci budú budúci reprezentanti Slovenska,“ hovorí tréner víťazného družstva Peter Ivan a zároveň dodáva, že na finále sa tešia a budú trénovať tak ako doteraz. „Na finále McDonald’s Cupu ideme s malou dušičkou, ale veľkými očakávaniami,“ dodal Peter Ivan, tréner ZŠ Sídlisko Lúčna.

Až 1 010 základných škôl sa prihlásilo do 24. ročníka McDonald´s Cup – ide o historický rekord v počte registrovaných škôl. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. Krajské kolo Prešovského kraja otvoril starosta mesta Sabinov Michal Repaský: „Som rád, že 24. ročník McDonald’s Cup sa už po šiestykrát odohral na futbalovom štadióne MFK Slovan Sabinov.  Prajem futbalistom a futbalistkám veľa športového šťastia, taktiež ďakujem organizátorom legendárneho futbalového turnaja a trénerom, každý rok je McDonald’s Cup jedinečný a úroveň podujatia je vysoká.“

Každý gól sa počíta

Na trávnikoch MFK Slovan Sabinov sa hralo v troch v dvoch skupinách. Napätie a skvelé futbalové výkony malých futbalistov a futbalistiek trvali do posledného odpískania. Opäť sa aj tento rok stretávame na krajských finále turnaja, v ktorom deti dávajú zo seba všetko, aby zabojovali o titul majstra kraja. I napriek tomu, že si zaslúžia vyhrať všetci, víťazom nakoniec môže byť iba jeden,“ fandí malým futbalistom a futbalistkám aj Anna Majorová, zástupkyňa frenčízanta z McDonald’s Košice a Prešov.

Taktiež vyzvala malých športovcov k férovej hre a presným strelám na bránu, nakoľko v aktuálnom ročníku turnaja môžu vďaka každému strelenému gólu, pomôcť ďalším deťom. Tých počas celého krajského  finále padlo až 171 gólov. Pripočítajú sa všetkým doterajším streleným gólom a po finále, všetky góly premení McDonald’s na finančnú sumu, ktorú venuje na charitu pre rodiny s deťmi v slovenských nemocniciach. 

Furbalové talenty ocenil známy futbalista Peter Dolný

Povzbudiť futbalistov a futbalistky na Prešovské krajské kolo do Sabinova prišiel aj hráč 1. FC Tatran Prešov Peter Dolný. „Rovnako ako vy aj ja som v mladom veku začínal futbalom a futbal bol celým mojím životom, držím vám všetkým palce, a prajem veľa gólov“ povzbudil hráčov Peter Dolný. Útočník 1. FC Tatran Prešov si pripravil pre najlepšieho strelca prekvapenie a získa vlastnoručne podpísaný dres Petra Dolného, ktorý podpísal počas autogramiády.

Najlepším strelcom krajského finále sa stal Samuel Doháňoš z víťazného tímu. „Dnes sa mi hralo výborne, futbal ma veľmi baví a verím, že budem reprezentovať aj Slovensko. strelil som 15 gólov je to výborný pocit,“ povedal Samuel Doháňoš. 

CELKOVÉ VÝSLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023

Finále Prešovského krajského kola:

1. ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou

2. ZŠ Komenského 113, Lipany

3. Cirk. spojená škola, Švermova 10, Snina      

4. ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda, Štúrova 3, St.Ľubovňa 

5. ZŠ Mirka Nešpora 2, Prešov

6. ZŠ B. Krpelca, Tar. Ševčenka 3, Bardejov    

7. S-ZŠ, Dukelská 33, Giraltovce

8. ZŠ Hrnčiarska 13, Humenné 

9. ZŠ Mlynská697/7, Stropkov

10. ZŠ Štúrova 231/123, Spišská Stará Ves                             

11. ZŠ  Gašpara Haina 37, Levoča                              

12. ZŠ s MŠ Jarná ul. 13, Poprad

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč:             Viliam Veselány, ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou

Najlepšia hráčka:        Aneta Jurčišinová, ZŠ Mirka Nešpora 2, Prešov        

Najlepší strelec:          Samuel Doháňoš, ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou 

Najlepšia strelkyňa:    Viktória Pankúchova, ZŠ Sídlisko Lúčna 827, Vranov n/Topľou

Najlepší brankár:         Tomáš Šimko, ZŠ Komeského 113, Lipany

Podobné novinky

Pred pár dňami sa skončila registrácia do 25. ročníka McDonald’s Cup. Prekonali sme historický rekord v počte prihlásených škôl, a v jubilejnom ročníku Sviatku futbalu si zahrá viac ako polovica základných škôl z celého Slovenska. Ďalšou skvelou správou je, že už sme začali hrať školské kolá a na trávniky postupne vybiehajú futbalisti a futbalistky. Futbalové … Continued

Každá základná škola, ktorá registrovala svoj školský futbalový tím do jubilejného Sviatku futbalu, 25. ročníka McDonald’s Cup sa automaticky zapojila do súťaže o 4 x 2500 eur. A my dnes poznáme výhercov! 2 500 eur pre školu získali: ZŠ Sv. Vincenta Nám. A. Hlinku 22, Ružomberok ZŠ Školská 286, Vojčice ZŠ s MŠ Záhumnie24, Brehy … Continued

Prvýkrát v histórií je do McDonald’s Cupu prihlásených 1 132 škôl. Prekonali sme tak minuloročný rekord 1 010 zaregistrovaných škôl. McDonald’s Cup je najväčšou futbalovou súťažou pre deti na I. stupni základných škôl na Slovensku. Registrácia trvala od 6. 9. 2023 do 15. 10. 2023, teda presne 40 dní.  Každá základná škola, ktorá prihlásila svoj školský futbalový … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame