Prejsť na obsah
Finále

Do finále ide škola z Badína. S Hamšíkom v tíme ovládli krajské kolo bez jediného zaváhania

Krajského kola na štadióne v Radvani sa zúčastnilo 11 okresných víťazných školských družstiev. Hralo v troch skupinách, z ktorých najlepší štyria postúpili do semifinále. Po záverečnom hvizde finále vytryskli na ihrisku veľké emócie. Hráči víťaznej školy skákali po sebe a spievali. Objatia nemali konca, zábery pripomínali oslavy majstrovského titulu.

„Na turnaj sme nešli s cieľom vyhrať, pretože sme netušili, akí súperi nás čakajú. Vypálilo to však tým najlepším spôsobom. Sme nesmierne šťastní,“ po vyhlásení víťazov spokojne vravel tréner a učiteľ ZŠ s MŠ Badín František Lukáč. „Chválim všetkých hráčov, pretože všetci sa nesmierne snažili. V škole budú celebrity,“ dodal s úsmevom. Badín vyhral krajské kolo po prvý raz v histórii. Po prvýkrát tak postupuje na Finále – Majstrovstiev Slovenska. „Keď sme sa dostali až sem, chceme vyhrať. Máme dobrých hráčov, ktorí majú talent. Keď nás doplnia chlapci, ktorí dnes pre chorobu chýbali, budeme dobrý tím,“  uviedol tréner Lukáč.

 

Poradie víťazov  Banskobystrického krajského kola:
 1. miesto: ZŠ s MŠ, Tajovského 2, Badín
 2. 2. miesto: ZŠ, J. J. Thurzu, A. Bernoláka 20, Detva
 3. miesto: Súkromná ZŠ, Gemerská cesta 1, Lučenec
 4. miesto: ZŠ s MŠ, Pionierska 2, Brezno
 5. 5. miesto: ZŠ, J. Alexyho 1941/1, Zvolen
 6. 6. miesto: ZŠ J. C. Hronského, Školská 10, Krupina
 7. 7. miesto: ZŠ Jána Zemana, Školská 44/6, Nová Baňa
 8. 8. miesto: ZŠ s MŠ Maximiliána Hella, Štiavnické Bane 128
 9. 9. miesto: ZŠ s MŠ Š. Moysesa, A. Kmeťa 1, Žiar n/Hronom
 10. 10. miesto: ZŠ, Slobody 2, Poltár
 11. 11. miesto: ZŠ, Nám. A. H. Škultétyho 9, Veľký Krtíš
Najlepší hráč: Lucas Hamšík, ZŠ s MŠ, Tajovského 2, Badín
Najlepšia hráčka: Michaela Badíková, Súkromná ZŠ, Gem. cesta 1, Lučenec
Najlepší brankár: Samuel Frayne, ZŠ, J. Alexyho 1941/1, Zvolen
Najlepší strelec: Jakub Ružbacký, ZŠ s MŠ, Tajovského 2, Badín

 

Tím z Badína ťahal krásnymi akciami Lucas Hamšík. Syn legendy slovenského futbalu Mareka Hamšíka bol zaslúžene vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. „Hralo sa mi veľmi dobre, i keď bolo strašne teplo. Teším sa, že sme vyhrali. Od začiatku som chcel byť najlepším hráčom a som rád, že sa mi to podarilo,“ po turnaji vravel Lucas Hamšík zo ZŠ s MŠ Badín, ktorý túži stať sa profesionálnym futbalistom. „Chcem byť ako ocino. Sníva sa mi o tom stále, preto sa snažím v každom zápase, každú minútu. Mojím obľúbeným klubom je FC Barcelona, kde vyrástli skvelí futbalisti. Raz by som tam chcel hrať aj ja a spravím preto maximum,“ dodal.

 

Marek Hamšík bol niekoľko ročníkov patrónom McDonald´s Cupu. Starý otec Richard Hamšík je rád, že si na turnaji mohol zahrať aspoň jeden z jeho vnukov a stihol to po covidovo-športovej prestávke ako štvrták aspoň v jednom ročníku. „Je to pekné pre ocina i syna. Že sa priezvisko Hamšík opäť predstavilo na McDonald´s Cupe. Som rád, že sa to podarilo,“ spokojne konštatoval Richard Hamšík.

Ďalším senzačným zjavom v tíme Badína bol chlapec, ktorý dával góly na počkanie. Bez väčších problémov sa stal najlepším strelcom turnaja. „S prvým miestom a víťazstvom medzi strelcami som spokojný. Kľučky sa mi darili, streľba tiež, i keď to mohlo byť aj lepšie. Som rád, že som vyhral cenu za najlepšieho strelca. Ďakujem za to spoluhráčom,“ povedal najlepší kanonier krajského kola McDonald´s Cupu v Banskej Bystrici Jakub Ružbacký, ktorého obľúbeným futbalistom je Lionel Messi.

Finále malo zaujímavý priebeh: Vedenie si udržoval Badín, ktorý mal herne navrch. Detva sa však odmietala vzdať a neustále skóre doťahovala. Futbalisti a futbalistky z Detvy bojovali zo všetkých síl, no nakoniec súperovi podľahli 6:10. Obsadili však krásne druhé miesto a domov si hrdo odnášali strieborné medaily.

Najlepšou hráčkou tanečníčka: Napínavý boj sa odohral aj v súboji o bronz. Z tesného triumfu sa tešil Lučenec, ktorý zdolal Brezno 11:8. Lučenčania mali v tíme najlepšiu hráčku turnaja, ktorá sa súbojov proti chlapcom nezľakla. „Je náročné hrať proti chalanom, ale snažila som sa. Ťažké to bolo najmä proti Badínu, ktorý je silný, no nemáme sa za čo hanbiť,“ povedala Michaela Badíková, ktorá fandí Manchestru United a Cristianovi Ronaldovi. Futbalu sa aktívne nevenuje, pretože prednosť má tanec. Na ihrisku to však nebolo vidieť. „Futbal som zdedila po bratovi, ktorý hráva za dospelých. Som na neho hrdá. Rada pozerám zápasy v televízii, ale zatiaľ chcem hlavne tancovať. Uvidím, čo bude neskôr,“ dodala Miška.

Za najlepšieho brankára krajského kola v Banskej Bystrici bol označený gólman Samuel Frayne zo zvolenskej Základnej školy J. Alexyho, ktorá sa umiestnila na piatom mieste.

Podobné novinky

Pred pár dňami sa skončila registrácia do 25. ročníka McDonald’s Cup. Prekonali sme historický rekord v počte prihlásených škôl, a v jubilejnom ročníku Sviatku futbalu si zahrá viac ako polovica základných škôl z celého Slovenska. Ďalšou skvelou správou je, že už sme začali hrať školské kolá a na trávniky postupne vybiehajú futbalisti a futbalistky. Futbalové … Continued

Každá základná škola, ktorá registrovala svoj školský futbalový tím do jubilejného Sviatku futbalu, 25. ročníka McDonald’s Cup sa automaticky zapojila do súťaže o 4 x 2500 eur. A my dnes poznáme výhercov! 2 500 eur pre školu získali: ZŠ Sv. Vincenta Nám. A. Hlinku 22, Ružomberok ZŠ Školská 286, Vojčice ZŠ s MŠ Záhumnie24, Brehy … Continued

Prvýkrát v histórií je do McDonald’s Cupu prihlásených 1 132 škôl. Prekonali sme tak minuloročný rekord 1 010 zaregistrovaných škôl. McDonald’s Cup je najväčšou futbalovou súťažou pre deti na I. stupni základných škôl na Slovensku. Registrácia trvala od 6. 9. 2023 do 15. 10. 2023, teda presne 40 dní.  Každá základná škola, ktorá prihlásila svoj školský futbalový … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame