Prejsť na obsah
Finále

Do finále ide škola z Badína. S Hamšíkom v tíme ovládli krajské kolo bez jediného zaváhania

Krajského kola na štadióne v Radvani sa zúčastnilo 11 okresných víťazných školských družstiev. Hralo v troch skupinách, z ktorých najlepší štyria postúpili do semifinále. Po záverečnom hvizde finále vytryskli na ihrisku veľké emócie. Hráči víťaznej školy skákali po sebe a spievali. Objatia nemali konca, zábery pripomínali oslavy majstrovského titulu.

„Na turnaj sme nešli s cieľom vyhrať, pretože sme netušili, akí súperi nás čakajú. Vypálilo to však tým najlepším spôsobom. Sme nesmierne šťastní,“ po vyhlásení víťazov spokojne vravel tréner a učiteľ ZŠ s MŠ Badín František Lukáč. „Chválim všetkých hráčov, pretože všetci sa nesmierne snažili. V škole budú celebrity,“ dodal s úsmevom. Badín vyhral krajské kolo po prvý raz v histórii. Po prvýkrát tak postupuje na Finále – Majstrovstiev Slovenska. „Keď sme sa dostali až sem, chceme vyhrať. Máme dobrých hráčov, ktorí majú talent. Keď nás doplnia chlapci, ktorí dnes pre chorobu chýbali, budeme dobrý tím,“  uviedol tréner Lukáč.

 

Poradie víťazov  Banskobystrického krajského kola:
 1. miesto: ZŠ s MŠ, Tajovského 2, Badín
 2. 2. miesto: ZŠ, J. J. Thurzu, A. Bernoláka 20, Detva
 3. miesto: Súkromná ZŠ, Gemerská cesta 1, Lučenec
 4. miesto: ZŠ s MŠ, Pionierska 2, Brezno
 5. 5. miesto: ZŠ, J. Alexyho 1941/1, Zvolen
 6. 6. miesto: ZŠ J. C. Hronského, Školská 10, Krupina
 7. 7. miesto: ZŠ Jána Zemana, Školská 44/6, Nová Baňa
 8. 8. miesto: ZŠ s MŠ Maximiliána Hella, Štiavnické Bane 128
 9. 9. miesto: ZŠ s MŠ Š. Moysesa, A. Kmeťa 1, Žiar n/Hronom
 10. 10. miesto: ZŠ, Slobody 2, Poltár
 11. 11. miesto: ZŠ, Nám. A. H. Škultétyho 9, Veľký Krtíš
Najlepší hráč: Lucas Hamšík, ZŠ s MŠ, Tajovského 2, Badín
Najlepšia hráčka: Michaela Badíková, Súkromná ZŠ, Gem. cesta 1, Lučenec
Najlepší brankár: Samuel Frayne, ZŠ, J. Alexyho 1941/1, Zvolen
Najlepší strelec: Jakub Ružbacký, ZŠ s MŠ, Tajovského 2, Badín

 

Tím z Badína ťahal krásnymi akciami Lucas Hamšík. Syn legendy slovenského futbalu Mareka Hamšíka bol zaslúžene vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. „Hralo sa mi veľmi dobre, i keď bolo strašne teplo. Teším sa, že sme vyhrali. Od začiatku som chcel byť najlepším hráčom a som rád, že sa mi to podarilo,“ po turnaji vravel Lucas Hamšík zo ZŠ s MŠ Badín, ktorý túži stať sa profesionálnym futbalistom. „Chcem byť ako ocino. Sníva sa mi o tom stále, preto sa snažím v každom zápase, každú minútu. Mojím obľúbeným klubom je FC Barcelona, kde vyrástli skvelí futbalisti. Raz by som tam chcel hrať aj ja a spravím preto maximum,“ dodal.

 

Marek Hamšík bol niekoľko ročníkov patrónom McDonald´s Cupu. Starý otec Richard Hamšík je rád, že si na turnaji mohol zahrať aspoň jeden z jeho vnukov a stihol to po covidovo-športovej prestávke ako štvrták aspoň v jednom ročníku. „Je to pekné pre ocina i syna. Že sa priezvisko Hamšík opäť predstavilo na McDonald´s Cupe. Som rád, že sa to podarilo,“ spokojne konštatoval Richard Hamšík.

Ďalším senzačným zjavom v tíme Badína bol chlapec, ktorý dával góly na počkanie. Bez väčších problémov sa stal najlepším strelcom turnaja. „S prvým miestom a víťazstvom medzi strelcami som spokojný. Kľučky sa mi darili, streľba tiež, i keď to mohlo byť aj lepšie. Som rád, že som vyhral cenu za najlepšieho strelca. Ďakujem za to spoluhráčom,“ povedal najlepší kanonier krajského kola McDonald´s Cupu v Banskej Bystrici Jakub Ružbacký, ktorého obľúbeným futbalistom je Lionel Messi.

Finále malo zaujímavý priebeh: Vedenie si udržoval Badín, ktorý mal herne navrch. Detva sa však odmietala vzdať a neustále skóre doťahovala. Futbalisti a futbalistky z Detvy bojovali zo všetkých síl, no nakoniec súperovi podľahli 6:10. Obsadili však krásne druhé miesto a domov si hrdo odnášali strieborné medaily.

Najlepšou hráčkou tanečníčka: Napínavý boj sa odohral aj v súboji o bronz. Z tesného triumfu sa tešil Lučenec, ktorý zdolal Brezno 11:8. Lučenčania mali v tíme najlepšiu hráčku turnaja, ktorá sa súbojov proti chlapcom nezľakla. „Je náročné hrať proti chalanom, ale snažila som sa. Ťažké to bolo najmä proti Badínu, ktorý je silný, no nemáme sa za čo hanbiť,“ povedala Michaela Badíková, ktorá fandí Manchestru United a Cristianovi Ronaldovi. Futbalu sa aktívne nevenuje, pretože prednosť má tanec. Na ihrisku to však nebolo vidieť. „Futbal som zdedila po bratovi, ktorý hráva za dospelých. Som na neho hrdá. Rada pozerám zápasy v televízii, ale zatiaľ chcem hlavne tancovať. Uvidím, čo bude neskôr,“ dodala Miška.

Za najlepšieho brankára krajského kola v Banskej Bystrici bol označený gólman Samuel Frayne zo zvolenskej Základnej školy J. Alexyho, ktorá sa umiestnila na piatom mieste.

Podobné novinky

HISTORICKÝ REKORD McDonald’s Cup! DO 24. ROČNÍKA JE PRIHLÁSENÝCH VIAC AKO 1 000 ZÁKLADNÝCH ŠKÔL! O titul Majstra Slovenska má šancu zabojovať 1 009 škôl z celého Slovenska. Nový ročník McDonald’s Cup so sebou prináša historický rekord v počte zaregistrovaných základných škôl. Víťazov legendárnej futbalovej súťaže spoznáme v júni na celoslovenskom finále.

Chceš získať športový balíček 🎁 Puma? Neváhaj a trénuj 💪🎄 aj cez Vianoce s McDonald’s Cupom! A troch z vás odmeníme. 🤩 Stačí ak mcdonaldscupsk tagneš vo svojom poste, reelsku či storke na svojom Instagrame, v ktorom nám ukážeš, ako trénuješ ⚽️💪 počas svojich vianočných🎄🎁 prázdnin a hodíš nám follow na mcdonaldscupsk ❗️ Chceš byť … Continued

Zážitky na celý život, tisíce športujúcich detí, stovky odohratých zápasov a, samozrejme, radosť z pohybu.  Aj o tom je McDonald’s Cup. Legendárny futbalový turnaj pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl bol zahájený začiatkom školského roka. Registrácia do 24. ročníka je predĺžená do 31. 10. 2022 a prebieha na webe McDonald’s Cupu a na stránke školského športu. Registráciou sa … Continued