Prejsť na obsah
Finále

Druhým finalistom na Majstrovstvá SR je Základná škola Okružná z Michaloviec

Druhým finalistom na Majstrovstvá Slovenska v Poprade je družstvo malých hráčov zo Základnej školy Okružná v Michalovciach, vo finálovom zápase porazili úradujúcich majstrov kraja.

Košické krajské kolo sa odohralo v obľúbenom športovom areáli Galaktik. Zo 109 prihlásených základných škôl prešlo predkolami a okresnými kolami desať víťazných postupujúcich družstiev. Krajského kola sa organizačne výborne ujala opäť Andrea Tilková z Centra voľného času KAMARÁT z Košíc. S pomocou košickej reštaurácie McDonald´s, aj celkom dobrému počasiu, sa krajské kolo vydarilo na jednotku.

Zápasy v skupinách: Doobeda tímy odohrali zápasy v skupinách, s hracím časom 2 x 10 minút. A skupina umiestnenie: 1.  ŽS Mládežnícka, KE; 2. ZŠ Nejedlého, SNV; 3: ZŠ Obchodná, Sečovce; 4. ZŠ Vyšné Ružbachy; 5. ZŠ s MŠ Bohdanove. B skupina umiestnenie: 1. ZŠ Okružná, Michalovce; 2. ZŠ Požiarnická, KE; 3. Ľ. Fullu, KE; 4. ZŠ Želiarska, KE; 5. ZŠ Gemerská Poloma.

Semifinále: Nasledovali semifinálové zápasy a zápasy o umiestnenie, sem postúpili z oboch skupín prvé dve družstvá. Hrali sa zápasy A1 – B2, stav 8:1. Na druhom ihrisku B1 – A2, stav 11:0. O 3. miesto sa postavila ZŠ Požiarnická, KE proti ZŠ Nejedlého, SNV, stav 2:3.   

Víťazi: Aj v Košickom kraji, rovnako ako v Banskobystrickom, nastúpili na trávnik minuloroční majstri kraja družstvo košickej Základnej školy Mládežnícka proti hráčom zo ZŠ Okružná z Michaloviec. Avšak tento rok im sily nestačili, Michalovčania ešte úradujúcich majstrov pokorili 11:0.

„Na tomto turnaji som bol tretíkrát a aj podľa výsledkov je zrejmé, že sme boli vcelku suverénni. Chcel by som ale vyzdvihnúť aj hru ostatných tímov a najmä niektorých jednotlivcov. Sme radi, že sa nám podarilo vrátiť Košiciam prehru z minulého roka aj s úrokmi,“ povedal tréner Michalovčanov Tomáš Kozár. Verí, že hráči z ich základnej školy majú pred sebou veľkú futbalovú budúcnosť.

 

Poradie víťazov Košického krajského kola:

1. miesto: ZŠ Okružná 17, Michalovce

2. miesto: ZŠ Mládežnícka 3, KE 2

3. miesto: ZŠ Z. Nejedlého 2, Spiš. N. Ves

4. miesto: ZŠ Požiarnická 3, KE 4

za účasť:   ZŠ Komenského 12, Sobrance

                 ZŠ Obchodná 5, Sečovce

                 ZŠ Sládkovičova 487, Gemer. Poloma

                 ZŠ Hlavná 121, Gelnica

                 ZŠ Ľ. Fullu, Maurerova 21, KE 3

                 ZŠ 1.-4. roč. Vyšná Rybnica 138, Vyšná Rybnica

                 ZŠ s MŠ Bohdanovce 209, Bohdanovce

                 ZŠ s MŠ Želiarska 4, KE 1

                 ZŠ s MŠ Masarykova 19/A, KE 1

 

Najlepšia hráčka: Alžbetka Pažítková, ZŠ Mládežnícka 3, Košice – Alžbetka bola najlepšou hráčkou aj v minulom ročníku, ked jej družstvo skončilo na 1. mieste. Bola taktiež aj ocenená počas Večera Grassroots futbalu SFZ ako talent za rok 2018. 

Najlepší hráč: Jakub Koščo, ZŠ Okružná, Michalovce

Najlepší strelec / 13 gólov: Šimon Piga, ZŠ Mládežnícka 3, Košice – Šaca, Košice II

Najlepší brankár: Gabriel Zaccari, ZŠ Z. Nejedlého 2, Spišská Nová Ves

 

Podobné novinky

SVIATOK FUTBALU V TRNAVE 29. máj 2024 / štadión City Aréna Trnava / 9:00 – 13:00VSTUP ZDARMAŠTADIÓN CITY ARÉNA TRNAVAVCHOD H Príďte povzbudiť malých futbalistov a futbalistky a najlepšie slovenské školské futbalové tímy. Pozrite si krásne futbalové divadlo, skvelé futbalové akcie a zápasy malých športovcov a zažite nezabudnuteľnú športovú atmosféru plnú emócií a radosti z … Continued

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame