Prejsť na obsah
Finále

Druhým finalistom na Majstrovstvá SR je Základná škola Okružná z Michaloviec

Druhým finalistom na Majstrovstvá Slovenska v Poprade je družstvo malých hráčov zo Základnej školy Okružná v Michalovciach, vo finálovom zápase porazili úradujúcich majstrov kraja.

Košické krajské kolo sa odohralo v obľúbenom športovom areáli Galaktik. Zo 109 prihlásených základných škôl prešlo predkolami a okresnými kolami desať víťazných postupujúcich družstiev. Krajského kola sa organizačne výborne ujala opäť Andrea Tilková z Centra voľného času KAMARÁT z Košíc. S pomocou košickej reštaurácie McDonald´s, aj celkom dobrému počasiu, sa krajské kolo vydarilo na jednotku.

Zápasy v skupinách: Doobeda tímy odohrali zápasy v skupinách, s hracím časom 2 x 10 minút. A skupina umiestnenie: 1.  ŽS Mládežnícka, KE; 2. ZŠ Nejedlého, SNV; 3: ZŠ Obchodná, Sečovce; 4. ZŠ Vyšné Ružbachy; 5. ZŠ s MŠ Bohdanove. B skupina umiestnenie: 1. ZŠ Okružná, Michalovce; 2. ZŠ Požiarnická, KE; 3. Ľ. Fullu, KE; 4. ZŠ Želiarska, KE; 5. ZŠ Gemerská Poloma.

Semifinále: Nasledovali semifinálové zápasy a zápasy o umiestnenie, sem postúpili z oboch skupín prvé dve družstvá. Hrali sa zápasy A1 – B2, stav 8:1. Na druhom ihrisku B1 – A2, stav 11:0. O 3. miesto sa postavila ZŠ Požiarnická, KE proti ZŠ Nejedlého, SNV, stav 2:3.   

Víťazi: Aj v Košickom kraji, rovnako ako v Banskobystrickom, nastúpili na trávnik minuloroční majstri kraja družstvo košickej Základnej školy Mládežnícka proti hráčom zo ZŠ Okružná z Michaloviec. Avšak tento rok im sily nestačili, Michalovčania ešte úradujúcich majstrov pokorili 11:0.

„Na tomto turnaji som bol tretíkrát a aj podľa výsledkov je zrejmé, že sme boli vcelku suverénni. Chcel by som ale vyzdvihnúť aj hru ostatných tímov a najmä niektorých jednotlivcov. Sme radi, že sa nám podarilo vrátiť Košiciam prehru z minulého roka aj s úrokmi,“ povedal tréner Michalovčanov Tomáš Kozár. Verí, že hráči z ich základnej školy majú pred sebou veľkú futbalovú budúcnosť.

 

Poradie víťazov Košického krajského kola:

1. miesto: ZŠ Okružná 17, Michalovce

2. miesto: ZŠ Mládežnícka 3, KE 2

3. miesto: ZŠ Z. Nejedlého 2, Spiš. N. Ves

4. miesto: ZŠ Požiarnická 3, KE 4

za účasť:   ZŠ Komenského 12, Sobrance

                 ZŠ Obchodná 5, Sečovce

                 ZŠ Sládkovičova 487, Gemer. Poloma

                 ZŠ Hlavná 121, Gelnica

                 ZŠ Ľ. Fullu, Maurerova 21, KE 3

                 ZŠ 1.-4. roč. Vyšná Rybnica 138, Vyšná Rybnica

                 ZŠ s MŠ Bohdanovce 209, Bohdanovce

                 ZŠ s MŠ Želiarska 4, KE 1

                 ZŠ s MŠ Masarykova 19/A, KE 1

 

Najlepšia hráčka: Alžbetka Pažítková, ZŠ Mládežnícka 3, Košice – Alžbetka bola najlepšou hráčkou aj v minulom ročníku, ked jej družstvo skončilo na 1. mieste. Bola taktiež aj ocenená počas Večera Grassroots futbalu SFZ ako talent za rok 2018. 

Najlepší hráč: Jakub Koščo, ZŠ Okružná, Michalovce

Najlepší strelec / 13 gólov: Šimon Piga, ZŠ Mládežnícka 3, Košice – Šaca, Košice II

Najlepší brankár: Gabriel Zaccari, ZŠ Z. Nejedlého 2, Spišská Nová Ves

 

Podobné novinky

Pred pár dňami sa skončila registrácia do 25. ročníka McDonald’s Cup. Prekonali sme historický rekord v počte prihlásených škôl, a v jubilejnom ročníku Sviatku futbalu si zahrá viac ako polovica základných škôl z celého Slovenska. Ďalšou skvelou správou je, že už sme začali hrať školské kolá a na trávniky postupne vybiehajú futbalisti a futbalistky. Futbalové … Continued

Každá základná škola, ktorá registrovala svoj školský futbalový tím do jubilejného Sviatku futbalu, 25. ročníka McDonald’s Cup sa automaticky zapojila do súťaže o 4 x 2500 eur. A my dnes poznáme výhercov! 2 500 eur pre školu získali: ZŠ Sv. Vincenta Nám. A. Hlinku 22, Ružomberok ZŠ Školská 286, Vojčice ZŠ s MŠ Záhumnie24, Brehy … Continued

Prvýkrát v histórií je do McDonald’s Cupu prihlásených 1 132 škôl. Prekonali sme tak minuloročný rekord 1 010 zaregistrovaných škôl. McDonald’s Cup je najväčšou futbalovou súťažou pre deti na I. stupni základných škôl na Slovensku. Registrácia trvala od 6. 9. 2023 do 15. 10. 2023, teda presne 40 dní.  Každá základná škola, ktorá prihlásila svoj školský futbalový … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame