Prejsť na obsah
Finále

Družstvo Základnej školy zo Senohradu je prvým finalistom na Majstrovstvá Slovenska

Krajské kolá 21. ročníka minufutbalového turnaja McDonald´s Cup sa začali v strede Slovenska, prvé sa  dnes odohralo v Banskej Bystrici. Prvým finalistom na Majstrovstvá Slovenska v Poprade je družstvo malých hráčov zo Základnej školy v Senohrade, malej dedinke v okrese Krupina. Sen, ktorý mali – zvíťaziť – sa im splnil, vo finálovom zápase dokonca porazili minuloročných víťazov kraja.

 Banskobystrické krajské kolo sa odohralo na štadióne Štiavničky. Zo 114 prihlásených základných škôl prešlo predkolami a okresnými kolami šesť víťazných družstiev.

 

Krajského kola sa organizačne výborne ujalo opäť Centrum voľného času JUNIOR z Banskej Bystrice, Eva Murková a Julián Krull. S pomocou banskobystrickej a zvolenskej reštaurácie McDonald´s, aj celkom dobrému počasiu, sa krajské kolo vydarilo na jednotku.

Zápasy v skupinách: Doobeda tímy odohrali zápasy v skupinách, s hracím časom 2 x 10 minút. A skupina: ŽS Golianova – ZŠ Radvanská, výsledok 2:3; ZŠ Čierny Balog – ZŠ Golianova, výsledok 4:7; ZŠ Čierny Balog – ZŠ Radvaň, výsledok 6:3. Umiestnenie: A/1 ZŠ Golianova, A/2 Čierny Balog, A/3 ZŠ Radvanská. B skupina: ZŠ Lučenec – ZŠ B. Štiavnica, výsledok 3:5; ZŠ Senohrad – ZŠ Lučenec, výsledok 3:2; ZŠ B. Štiavnica – ZŠ Senohrad, výsledok 3:6. Umiestnenie: B/1 ZŠ Senohrad, B/2 Banská Štiavnica, B/3 Lučenec.

Semifinále: Nasledovali semifinálové zápasy a zápasy o umiestnenie. O 3. miesto sa proti sebe postavili ZŠ B. Štiavnica a Čierny Balog, s výrazným výsledkom pre Štiavnicu 7:1.  

Víťazi: Vo finále nastúpili na trávnik proti sebe ZŠ Golianova, minuloročný banskobystrický víťaz kraja a nováčik ZŠ zo Senohradu s brankárom, ktorý napriek obviazanému kolenu statočne pokračoval ďalej. Zápas mal veľmi rýchly spád, Senohrad súpera už od začiatku drtil, prvý polčas skončil so skóre 0:6, čo hráčov z Golianovej naštartovali. Víťazom krajského kola sa stalo šikovné družstvo z malej dedinky Senohrad, z krupinského okresu. Malé hráčky a hráči, ani tréner školského družstva Jozef Dolinský, neskrývali nadšenie. Do turnaja išli s cieľom dokázať, že dobrý futbal sa dá a vie hrať aj na obyčajnej dedine, nie len v mestách a väčších školách ako je tá ich v Senohrade. „Poradilo sa nám! Deti išli s pokorou, s vedomím postupu v turnaji ešte ďalej. Myslím si, že sme urobili všetko pre to, aby sme úspešne reprezentovali“, vyhlásil tréner družstva. Je presvedčený, je senohradský tím má dobrý futbalový potenciál. A my veríme, že si ani na Finále v Poprade hanbu neurobia a prekvapia aj tam.

 

Poradie víťazov Banskobystrického krajského kola:

1. miesto: ZŠ s MŠ Senohrad 129, Senohrad

2. miesto: ZŠ Golianova 8, Banská Bystrica

3. miesto: ZŠ J. Kollára, Banská Štiavnica

4. miesto: ZŠ Jánošovka, Čierny Balog

     za účasť:   ZŠ Radvanská 1, Banská Bystrica

                           ZŠ M. R. Štefánika, Lučenec

 

Najlepšia hráčka: Nela Štulajterová, ZŠ Golianova 8, Banská Bystrica

Najlepší hráč: Jakub Holek, ZŠ Golianova 8, Banská Bystrica

Najlepší strelec: Timotej Dolinský, ZŠ s MŠ Senohrad 129, Senohrad

Najlepší brankár: Filip Hanzlík, ZŠ J. Kollára, Banská Štiavnica

Podobné novinky

Pred pár dňami sa skončila registrácia do 25. ročníka McDonald’s Cup. Prekonali sme historický rekord v počte prihlásených škôl, a v jubilejnom ročníku Sviatku futbalu si zahrá viac ako polovica základných škôl z celého Slovenska. Ďalšou skvelou správou je, že už sme začali hrať školské kolá a na trávniky postupne vybiehajú futbalisti a futbalistky. Futbalové … Continued

Každá základná škola, ktorá registrovala svoj školský futbalový tím do jubilejného Sviatku futbalu, 25. ročníka McDonald’s Cup sa automaticky zapojila do súťaže o 4 x 2500 eur. A my dnes poznáme výhercov! 2 500 eur pre školu získali: ZŠ Sv. Vincenta Nám. A. Hlinku 22, Ružomberok ZŠ Školská 286, Vojčice ZŠ s MŠ Záhumnie24, Brehy … Continued

Prvýkrát v histórií je do McDonald’s Cupu prihlásených 1 132 škôl. Prekonali sme tak minuloročný rekord 1 010 zaregistrovaných škôl. McDonald’s Cup je najväčšou futbalovou súťažou pre deti na I. stupni základných škôl na Slovensku. Registrácia trvala od 6. 9. 2023 do 15. 10. 2023, teda presne 40 dní.  Každá základná škola, ktorá prihlásila svoj školský futbalový … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame