Prejsť na obsah
Finále

Družstvo Základnej školy zo Senohradu je prvým finalistom na Majstrovstvá Slovenska

Krajské kolá 21. ročníka minufutbalového turnaja McDonald´s Cup sa začali v strede Slovenska, prvé sa  dnes odohralo v Banskej Bystrici. Prvým finalistom na Majstrovstvá Slovenska v Poprade je družstvo malých hráčov zo Základnej školy v Senohrade, malej dedinke v okrese Krupina. Sen, ktorý mali – zvíťaziť – sa im splnil, vo finálovom zápase dokonca porazili minuloročných víťazov kraja.

 Banskobystrické krajské kolo sa odohralo na štadióne Štiavničky. Zo 114 prihlásených základných škôl prešlo predkolami a okresnými kolami šesť víťazných družstiev.

 

Krajského kola sa organizačne výborne ujalo opäť Centrum voľného času JUNIOR z Banskej Bystrice, Eva Murková a Julián Krull. S pomocou banskobystrickej a zvolenskej reštaurácie McDonald´s, aj celkom dobrému počasiu, sa krajské kolo vydarilo na jednotku.

Zápasy v skupinách: Doobeda tímy odohrali zápasy v skupinách, s hracím časom 2 x 10 minút. A skupina: ŽS Golianova – ZŠ Radvanská, výsledok 2:3; ZŠ Čierny Balog – ZŠ Golianova, výsledok 4:7; ZŠ Čierny Balog – ZŠ Radvaň, výsledok 6:3. Umiestnenie: A/1 ZŠ Golianova, A/2 Čierny Balog, A/3 ZŠ Radvanská. B skupina: ZŠ Lučenec – ZŠ B. Štiavnica, výsledok 3:5; ZŠ Senohrad – ZŠ Lučenec, výsledok 3:2; ZŠ B. Štiavnica – ZŠ Senohrad, výsledok 3:6. Umiestnenie: B/1 ZŠ Senohrad, B/2 Banská Štiavnica, B/3 Lučenec.

Semifinále: Nasledovali semifinálové zápasy a zápasy o umiestnenie. O 3. miesto sa proti sebe postavili ZŠ B. Štiavnica a Čierny Balog, s výrazným výsledkom pre Štiavnicu 7:1.  

Víťazi: Vo finále nastúpili na trávnik proti sebe ZŠ Golianova, minuloročný banskobystrický víťaz kraja a nováčik ZŠ zo Senohradu s brankárom, ktorý napriek obviazanému kolenu statočne pokračoval ďalej. Zápas mal veľmi rýchly spád, Senohrad súpera už od začiatku drtil, prvý polčas skončil so skóre 0:6, čo hráčov z Golianovej naštartovali. Víťazom krajského kola sa stalo šikovné družstvo z malej dedinky Senohrad, z krupinského okresu. Malé hráčky a hráči, ani tréner školského družstva Jozef Dolinský, neskrývali nadšenie. Do turnaja išli s cieľom dokázať, že dobrý futbal sa dá a vie hrať aj na obyčajnej dedine, nie len v mestách a väčších školách ako je tá ich v Senohrade. „Poradilo sa nám! Deti išli s pokorou, s vedomím postupu v turnaji ešte ďalej. Myslím si, že sme urobili všetko pre to, aby sme úspešne reprezentovali“, vyhlásil tréner družstva. Je presvedčený, je senohradský tím má dobrý futbalový potenciál. A my veríme, že si ani na Finále v Poprade hanbu neurobia a prekvapia aj tam.

 

Poradie víťazov Banskobystrického krajského kola:

1. miesto: ZŠ s MŠ Senohrad 129, Senohrad

2. miesto: ZŠ Golianova 8, Banská Bystrica

3. miesto: ZŠ J. Kollára, Banská Štiavnica

4. miesto: ZŠ Jánošovka, Čierny Balog

     za účasť:   ZŠ Radvanská 1, Banská Bystrica

                           ZŠ M. R. Štefánika, Lučenec

 

Najlepšia hráčka: Nela Štulajterová, ZŠ Golianova 8, Banská Bystrica

Najlepší hráč: Jakub Holek, ZŠ Golianova 8, Banská Bystrica

Najlepší strelec: Timotej Dolinský, ZŠ s MŠ Senohrad 129, Senohrad

Najlepší brankár: Filip Hanzlík, ZŠ J. Kollára, Banská Štiavnica

Podobné novinky

Ktoré tímy sa stanú šampiónmi okresných kôl a stretnú sa na krajských kolách? To sa dozvieme už čoskoro! Kopačky vyčistiť, ideme na to. Okresné kolá jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cup odštartovali! Futbalová sezóna je odštartovaná a s ňou aj Okresné kolá jubilejného futbalového turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl na Slovensku. Do … Continued

Počas online mítingu sa dozviete všetky potrebné organizačné informácie dôležité pre prípravu a realizáciu okresných a krajských kôl turnaja, ako aj celoslovenského finále. Spíkri: • Lucia Poláčeková, McDonald’s Slovakia • Pavol Smutný, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a mládeže SR • Cyril Janoško, Koordinátor grassroots futbalu, Slovenský futbalový zväz • Šimon Kučera, Hlavný koordinátor McDonald’s Cup … Continued

Gala Grassroots futbalu 2023 ovládli najlepší hráči Majstrovstiev Slovenska 24. ročníka McDonald’s Cupu. Lea Máčaiová a Lukáš Kováč získali prestížne ocenenie Talent U10 a WU10, ktoré futbalistom otvára dvere do ich profesionálnej kariéry. V roku 2019 si trofej za prvenstvo v kategórii U19 za rok 2018 prevzal aj ambasádor McDonald’s Cupu, Róbert Boženík, ktorý aktuálne skóruje v najvyššej portugalskej lige … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame