Prejsť na obsah
Novinky

Každé dieťa by malo zažiť pocit úspechu a víťazstva

Šport je dôležitou súčasťou života každého z nás. Pomáha predchádzať zdravotným problémom a viesť zdravý životný štýl. Je však dôležité budovať pozitívny vzťah k športu už od útleho veku detí a vybudovať v nich návyk. O tom, prečo je šport pre deti dôležitý povedala viac hlavná koordinátorka Školského športu, Zuzana Tomašeková.

Prečo je dôležitý šport pre deti?

Šport priaznivo formuje detskú osobnosť a prospieva zdraviu detí. Pomáha nastaviť dieťaťu nielen pohybový základ, ale prostredníctvom tréningov v nich buduje aj návyk na pravidelnosť a tiež zodpovednosť. Zároveň učí deti prekonávať prekážky a začleňovať sa do kolektívu. Každé dieťa by malo zažiť pocit úspechu a víťazstva. Nehovoriac o kamarátstvach a zážitkoch, ktoré zostávajú na celý život.  Je to jedna z vecí, ktorú by malo robiť každé dieťa.

Kedy je vhodné začať u detí so športom?

Je to individuálne. Sú športy, s ktorými deti začínajú už v útlom veku. Pri náročnejších športoch je vhodné začať neskôr, napríklad pri športoch náročných na techniku alebo pri športoch, ktoré si vyžadujú určitú fyzickú predispozíciu.  Konkrétne vo futbale je to zhruba v 5. až 6. veku dieťaťa, kedy sa deti v „prípravkách“ zoznamujú s futbalom prostredníctvom prípravných hier, ktoré zároveň kladú dôraz na všestranný pohybový rozvoj.

Koľkokrát do týždňa by mali trénovať?

Závisí to od druhu športu. Cieľom je však nepretrénovať a nešpecializovať ich príliš skoro. Je dôležité u detí vzbudiť záujem o šport a motivovať ich pravidelne trénovať.

Podobné novinky

Vyspovedali sme patrónku 24. ročníka a brankárku FC Como Women, Máriu Korenčiovú. Prečítajte si, prečo je podľa Majky dobré aktívne športovať či ako sa pripravuje na zápas. Ako sa čo najlepšie pripraviť na zápas? Každý má svoje postupy a rituály. Niekto je rád sám, počúva hudbu a sústredí sa na zápas. Iný sa rád rozpráva … Continued

ŠTARTUJÚ OKRESNÉ KOLÁ 24. ROČNÍKA McDonald’s Cupu! Futbalová sezóna sa začala a s ňou aj Okresné kolá legendárneho futbalového turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl na Slovensku. Do 24. ročníka McDonald’s Cupu je zapojených historicky najviac základných škôl od jeho vzniku – viac ako 1 000.

Futbalová sezóna sa začala a s ňou aj Okresné kolá legendárneho futbalového turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl na Slovensku. Do 24. ročníka McDonald’s Cupu je zapojených historicky najviac základných škôl od jeho vzniku – viac ako 1 000. Okresné, prípadne regionálne kolá musia futbalové tímy v zložení chlapcov a dievčat odohrať od 15. marca … Continued