Prejsť na obsah
Krajské kolá

Košické krajské kolo – 19. ročník McDonald´s Cup 2016/2017

Krajské kolo Košice sa aj tento rok konalo v obľúbenom športovom areáli Galaktik v Košiciach. V úvode krajského kola všetkých účastníkov potešil svojim príchodom Miroslav Sovič, bývalý slovenský futbalový reprezentant. Hrával na pozícii stredopoliara. Počas svojej kariéry obliekal dresy viacerých mužstiev, jeho posledným klubom boli MFK Košice. Miroslav Sovič  zhodnotil aj povinnú účasť dievčat v turnaji McDonald´s Cup: „Je to výborný nápad, pretože sám som zažil kopec talentovaných dievčat. V dnešnej dobe nie je futbal len mužskou – chlapčenskou doménou, ženská súťaž je takmer rovnaká ako mužská. Je veľa talentovaných futbalistiek, ktoré sú niekedy lepšie ako chlapci, majú silný vzťah k futbalu. Takýto nápad určite podporujem.“ Myslí si, že v tejtovekovej kategórii nie je veľký rozdiel medzi chlapcom či dievčaťom futbalistami, dievčatám treba dať šancu, bola by škoda nevyužiť dievčenské talenty. Veľmi záleží aj na vedení, na trénerovi, aby dokázal zvládnuť zmiešané družstvo, dal šancu dievčaťu hráčke, rovnako i vybudoval rešpekt spoluhráčov k nej.
 
Družstvá boli rozlosované do dvoch skupín, hralo sa na dvoch ihriskách, s hracím časom 2*10 minút. Po ukončení zápasov v skupinách postúpilo prvé a druhé družstvo z oboch skupín do semifinále. Na jednom ihrisku hrali košické školy Užhorodská  proti družstvu z Mládežníckej. Zápas skončil víťazne pre hráčky a hráčov z Užhorodskej, stavom 3:1. Na druhom ihrisku zabojovali ZŠ Ľ. Fullu, Košice a ZŠ akademika J. Hronca, Rožňava. Víťazstvo získala s gólovým výsledkom 3:1 Rožňava. Bronzové medaily si vyslúžili hráči ZŠ Mládežnícka 3, Košice, keď do bránky ZŠ Ľ. Fullu, Košice strelili 2 góly. Víťazné školy zo semifinále si zahrali o 1. miesto veľmi pekný zápas, ktorý priniesol víťazstvo Rožňave 2:1.
 
Poradie víťazov Košického krajského kola:
1. miesto: ZŠ akademika J. Hronca, Zakarpatská 12, Rožňava
2. miesto: SZŠ Užhorodská, Košice
3. miesto: ZŠ Mládežnícka 3, Košice II.
4. miesto: ZŠ Ľ. Fullu, Maurerova 21, Košice III.
Ostatné školy boli odmenené za účasť:
           G a ZŠ s VJM M. Sándor, Kuzmányho 6, Košice I.
           ZŠ Komenského 1962/8, Trebišov
           ZŠ Okružná 17, Michalovce
           ZŠ Severná 21, Moldava n/Bodvou
           ZŠ Z. Nejedlého 2, Spišská Nová Ves
           ZŠ Hlavná 121, Gelnica
 
Ceny odovzdávali zástupkyne Centra voľného času Košice a spoločnosť McDonald´s v zastúpení Anny Majorovej z Košíc.
O výbornú organizáciu košického krajského kola sa postarali Andrea Tilková a Martina Šamudovská z Centra voľného času Košice. Spolu s košickou reštauráciou McDonald´s a pekným slnečným počasím pripravili malým hráčom deň plný skvelých športových zážitkov. „V prvom rade je fajn, že nám vyšlo počasie, to je asi 90% úspechu. Mali sme tu 10 družstiev, víťazov okresov. Atmosféra bola ako vždy úžasná, decká podali výborné výkony, vyhral najlepší. Myslím si, že pri týchto deťom, najlepší je každý, avšak prvé miesto je len jedno. Chcem sa poďakovať za spoluprácu pánovi Kovačevičovi, čo sa týka ihrísk na Galaktiku, rozhodcom, všetkým spolu usporiadateľom, zdravotníkom.“ povedala Andrea Tilková.

Podobné novinky

HISTORICKÝ REKORD McDonald’s Cup! DO 24. ROČNÍKA JE PRIHLÁSENÝCH VIAC AKO 1 000 ZÁKLADNÝCH ŠKÔL! O titul Majstra Slovenska má šancu zabojovať 1 009 škôl z celého Slovenska. Nový ročník McDonald’s Cup so sebou prináša historický rekord v počte zaregistrovaných základných škôl. Víťazov legendárnej futbalovej súťaže spoznáme v júni na celoslovenskom finále.

Chceš získať športový balíček 🎁 Puma? Neváhaj a trénuj 💪🎄 aj cez Vianoce s McDonald’s Cupom! A troch z vás odmeníme. 🤩 Stačí ak mcdonaldscupsk tagneš vo svojom poste, reelsku či storke na svojom Instagrame, v ktorom nám ukážeš, ako trénuješ ⚽️💪 počas svojich vianočných🎄🎁 prázdnin a hodíš nám follow na mcdonaldscupsk ❗️ Chceš byť … Continued

Zážitky na celý život, tisíce športujúcich detí, stovky odohratých zápasov a, samozrejme, radosť z pohybu.  Aj o tom je McDonald’s Cup. Legendárny futbalový turnaj pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl bol zahájený začiatkom školského roka. Registrácia do 24. ročníka je predĺžená do 31. 10. 2022 a prebieha na webe McDonald’s Cupu a na stránke školského športu. Registráciou sa … Continued