Prejsť na obsah
Krajské kolá

Krajské kolá 25. ročníka McDonald’s Cup v kocke (futbalovej lopte)

Maratón Krajských kôl odštartoval v Martine už 6. mája 2024 v Športovom areáli Pltníky. Postupne ho budú hostiť mestá Košice, Poprad, Banská Bystrica, Nitra, Považská Bystrica, Jaslovské Bohunice a Dunajská Lužná. Na jednotlivé Krajské kolá prídu osobne futbalové hviezdy z daného kraja a tiež ambasádori 25. ročníka McDonald’s Cup SMILO, Kopačkovo, Peter Herstek s ktorými si bude môcť každý hráč a hráčka zakopať.

*článok aktualizujeme

Žilinské krajské kolo v Martine, 6. 5. 2024

9:00 – Prvé krajské kolo jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cup odštartovalo za účasti primátora mesta. „K 25. narodeninám prajem tomuto úspešnému projektu, aby pokračoval nielen 25 rokov, ale ešte oveľa, oveľa dlhšie. Pretože naše deti pohyb potrebujú,“ uviedol primátor Martina Ján Danko.

9:15 – Začínajú sa hrať zápasy, napätie rastie.

10:00 – Prichádzajú influenceri Kopačkovo & Smajlo, rozdávajú podpis karty a podpisujú kopačky.

12:15 – Hrajú sa zápasy o umiestnenia.

13:15 – Hráme zápas o prvé miesto a čoskoro sa dozvieme, ktorý tím pôjde na Majstrovstvá Slovenska!

13:30 – Majstrami žilinského kraja sú hráči a hráčky zo ZŠ s MŠ Hurbanova 27. Martinčania doslova zdemolovali všetkých súperov. O ich zaslúženom triumfe nie je pochýb. „Tento rok nám to naozaj vyšlo. Prialo nám všetko, preto dúfam, že sa nám bude dariť aj ďalej,“ dodal muž, ktorý označil McDonald’s Cup za najlepšiu športovú akciu, ktorá spája chlapcov, dievčatá, školy, rodičov a fanúšikov futbalu, povedal po víťaznom zápase tréner tímu Peter Peržel.

Konečné poradie (Krajské kolo, Martin):

1. miesto: ZŠ s MŠ. Hurbanova, Martin

2. miesto: ZŠ M. Medveckej, Tvrdošín

3. miesto: ZŠ Kysucký Lieskovec, okres Kysucké Nové Mesto

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec: Leo Král (Martin)

Najlepšia strelkyňa: Anna Mišíková (Martin)

Najlepší hráč: Viliam Pravňan (Martin)

Najlepšia hráčka: Anna Mišíková (Martin)

Najlepší brankár: Juraj Blahút (Dolný Kubín)

Ďalší účastníci:

ZŠ Ul. mieru, Bytča

ZŠ Svrčinovec, okres Čadca

ZŠ M. Rázusovej, Liptovský Mikuláš

ZŠ Okružná, Dolný Kubín

ZŠ Karpatská, Žilina

ZŠ pri SŠ, Mošovce, okres Turčianske Teplice

ZŠ s MŠ Lokca, okres Námestovo

ZŠ Bystrická cesta, Ružomberok

Košické krajské kolo, 7. 5. 2024

9:00 – Začíname, prebieha slávnostný nástup za účasti zástupcu primátorky mestskej časti Košice Juh, Adam Očkaják. „Sme veľmi radi, že opäť aj v tomto roku môžeme v Košiciach hosťovať krajské kolo 25. ročníka McDonald’s Cup. Na trávniku uvidíme veľa nádejných futbalistov a futbalistiek a skvelé futbalové výkony. Šport ako taký stmeľuje kolektív a takýto turnaj je toho dôkazom,“ uviedol Očkaják.

9:15 – Štartujú zápasy v skupinách A, B a C.

10:00 – Prichádzajú influenceri Kopačkovo, Smajlo a Peťo Herstek.

10:30 – Futbalový freestyler Peťo Herstek učí malých futbalistov a futbalistky triky s loptou.

11:45 – Svojho syna na Krajské kolo prišiel podporiť aj bývalý slovenský hokejový brankár, Rastislav Staňa, ktorý viackrát reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta. K futbalu má blízko, keďže jeho otec bol futbalový brankár. „Ja som začínal hrať futbal aj hokej súčasne, keď som mal zhruba 6 rokov. Otec mi vtedy povedal, že byť hokejistom je náročnejšie, pretože treba vedieť korčuľovať. Bral som to ako výzvu, preto som začal s hokejom. A ten sa mi zapáčil natoľko, že som pri ňom zostal,“ povedal Staňa.

12:30 – Začína pršať, no hráme ďalej! Aj napriek nepriaznivému počasiu sa futbalisti a futbalistky nevzdávajú a bojujú ďalej o vstupenku na Majstrovstvá Slovenska 25. ročníka McDonald’s Cup.

13:00 – Začíname spoznávať favoritov v skupinách.

14:00 – Spoznali sme víťazov Krajského kola v Košiciach! Sú nimi futbalisti a futbalistky zo ZŠ Severná, Moldava nad Bodvou. „Na Krajských kolách McDonald’s Cupu sa nám v minulosti podarilo obsadiť druhé a tretie miesto. Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré, a konečne si z Krajského kola odnášame vstupenku na veľké finále. Je najvyšší čas získať titul Majstra Slovenska,“ povedal po zápase tréner víťazného tímu Ľuboš Köteleš zo Základnej školy Severná 21, Moldava nad Bodvou.  

Krajské kolo v Poprade, 9. 5. 2024

9:00 – Štadión v Poprade je pripravený, začíname slávnostný príhovor.

9:15 – Malých futbalistov a futbalistky prišiel podporiť aj 2. zástupca primátora mesta Poprad, Ondrej Kavka. „Ja som sa celý život pohyboval vo futbale. Preto si dovolím tvrdiť, že kolektívny šport osobnostne pripraví človeka tak, že sa v živote nestratí. Dodnes mám kamarátov hlavne zo športovej oblasti, ktorí ma sprevádzajú celým životom a môžem sa na nich spoľahnúť v tom, že mi vždy pomôžu v ťažkých životných situáciách,“ povedal Kavka.

9:30 – Začíname hrať prvé zápasy v skupinách.

9:33 – Mančaft z Vranova nad Topľou strieľa prvý gól Krajského kola v Poprade!

10:00 – Prišli Smajlo, Kopačkovo a Hersty. Podpis karty idú jedna za druhou. 🙂

10:30 – Prichádza Loptík a Hersty ho učí triky s loptou…

11:50 – Poznáme víťazov v skupinách a ide do tuhého! Skupinu A ovládol Vranov nad Topľou, v skupine B zahviezdili hráči a hráčky z Bardejova, a v skupine C vyhral tím z Prešova. Víťazi skupín si idú zmerať sily na ihrisku A v NTC v Poprade.

12:00 – V Poprade padá jeden gól za druhým.

14:00 – ZŠ Lúčna, Vranov nad Topľou získava prvé miesto na Krajskom kole v Poprade a postupuje na veľké finále! Na minuloročných Majstrovstvách Slovenska 24. ročníka McDonald’s Cup sa mančaft zo ZŠ Lúčna umiestnil na 2. mieste. Ako to dopadne tento rok? To sa dozvieme už 28. – 29. 5. 2024 v City Aréne v Trnave!

Krajské kolo v Banskej Bystrici, 10. 5. 2024

9:00 – Prebieha slávnostný nástup, mančafty sa tešia na zápasy.

9:10 – Začíname hrať Krajské kolo 25. ročníka McDonald’s Cup!

10:00 – Prichádzajú influenceri a Loptík, podpisujú sa podpis karty.

12:00 – Skončili sa zápasy v skupinách. Jednotlivý víťazi skupín si teraz medzi sebou zmerajú sily a rozhodne sa o tom, kto získa vstupenku na veľké finále do Trnavy.

14:00 – Už je to jasné! Do finále postupuje ZŠ Spojová z Banskej Bystrice. „Som hrdý na hráčov a na hráčky, hrali výborne. Aj keď sme spočiatku prehrávali, nepoložili sa, hrali a bojovali. Víťazstvo sme si patrične zaslúžili,“ neskrýval radosť tréner víťazného tímu Miroslav Romanovský.

Krajské kolo v Nitre, 13. 5. 2024

8:30 – Na hlavnom štadióne v Nitre sa rozcvičujú futbalové tímy.

9:00 – Prebieha slávnostný nástup, 7 najlepších tímov z nitrianskeho kraja sa pobije o vstupenku do finále.

9:15 – Začíname hrať v skupinách A a B.

10:00 – Prichádzajú influenceri Smajlo a Kopačkovo, začína sa podpisovať.

11:30 – Poznáme víťazov skupín, hráme o umiestnenie!

12:30 – Máme pred sebou finálový zápas. Napätie sa dá krájať.

13:00 – Poznáme víťazov. Základná škola Ul. Pohraničná 9 z Komárna si preberá hlavnú cenu a získava vstupenku do finále.

Krajské kolo v Považskej Bystrici, 14. 5. 2024

8:00 – Prichádzajú prvé tímy, začínajú rozcvičky hráčov a hráčok.

8:30 – Tréneri odchádzajú na poradu.

9:00 – Prebieha slávnostný nástup, prichádza aj Loptík, maskot turnaja McDonald’s Cup.

9:15 – Začínajú sa hrať prvé zápasy v skupinách A, B a C.

10:00 – Prichádzajú Kopačkovo a Smajlo.

11:00 – Poznáme víťazov skupín. Tí si teraz medzi sebou zmerajú sily o prvé miesto a vstupenku na finále do Trnavy.

12:30 – Je rozhodnuté. Víťazom sa stávajú hráči a hráčky zo ZŠ Novomeského Trnava. Gratulujeme!

Krajské kolo v Jaslovských Bohuniciach, 15. 5. 2024

8:15 – Na ihrisku ŠK Blava v Jaslovských Bohuniciach sa pomaly začínajú schádzať víťazi okresov Trnavského kraja, aby si medzi sebou zmerali sily na Krajskom finále.

8:30 – Tréneri tímov odchádzajú na poradu pred oficiálnym začiatkom Krajského kola.

9:00 – Prebieha slávnostný nástup 7 najlepších tímov Trnavského kraja.

9:15 – Začíname hrať Krajské kolo!

10:00 – Prichádzajú influenceri Smajlo a Kopačkovo.

11:15 – Poznáme víťazov v skupine A a B. Ide sa hrať o konečné umiestnenia.

12:40 – Začína zápas o prvé miesto.

13:05 – Vstupenku do veľkého finále získava ZŠ Brezová 19 z Piešťan. Gratulujeme!

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame