Prejsť na obsah
Krajské kolá

Krásne víťazstvo malých hráčov z obce Víťaz

Krajské kolá 23. ročníka McDonald’s Cupu tento rok opäť zavítali na štadión MFK v Sabinove, kde sa odohrali futbalové zápasy, ktoré rozhodli o v poradí už šiestom postupujúcom družstve do finále.

Zvíťazil Víťaz.

Základná škola z obce Víťaz, malej dedinky z prešovského okresu. Šikovní chlapci a dievčatá sa vôbec prvý krát prebojovali z okresných kôl a tešia sa z krajského víťazstva. Postup do Finále je pre nich sviatok. 

Vďaka výbornej organizácii tímu Ladislava Dvorščáka z Krajského športového centra Prešov a spolupráci s prešovskou reštauráciou McDonald’s si malí športovci a tréneri užili pekný športový deň. Zápasy hrali družstvá na troch ihriskách, vylosované do skupín A, B, C. Po základných skupinách sa už na jednotlivých ihriskách hralo o umiestnenia. Finálovú skupinu si rozdelili školáci z Giraltoviec, Víťaza a Vranova nad Topľou. Celodenné zápolenia a snaha priniesli ovocie. Malí víťazi zo Základnej školy vo Víťazi neskrývali radosť a dojatie.

Ceny víťazom aj všetkým zúčastneným družstvám odovzdávala za hlavných partnerov turnaja Anna Majorová z McDonald’s Košice/Prešov, spolu s prednostom Mestského úradu Sabinov  Martinom  Judičákom.  

 

 
Poradie víťazov  Prešovského krajského kola:
 1. miesto: ZŠ, Víťaz 236, Víťaz
 2. miesto: Spojená škola – ZŠ, Budovateľská 164/4,Giraltovce
 3. miesto: ZŠ, Lúčna, Vranov nad Topľou
 4. miesto: ZŠ s MŠ, Jakubany 151, Jakubany
 5. miesto: ZŠ, Mlynská 697/7, Stropkov
 6. miesto: ZŠ s MŠ, Jarná ulica 3168/13, Poprad
 7. miesto: ZŠ, Hrnčiarska 13, Humenné
 8. miesto: ZŠ, Komenského 113, Lipany
 9. miesto: ZŠ s MŠ, Nižná brána 8, Kežmarok
 10. miesto: Cirkevná SŠ, Švermova 10, Snina
 11. miesto: ZŠ Bartolomeja Krpelca, T. Ševčenka 3, Bardejov
 12. miesto: ZŠ, Gašpara Haina 37, Levoča
Najlepšia hráčka: Liliana Kuchtová, ZŠ s MŠ, Jarná ulica 3168/13, Poprad
Najlepší hráč: Maxim Stašík, ZŠ. Víťaz 236, Víťaz
Najlepší brankár: Matej Franc, ZŠ. Víťaz 236, Víťaz
Najlepší strelec: Michal Andiľ, ZŠ, Hrnčiarska 13, Humenné
 

Víťazný tím sa na stupni víťazov krajského kola umiestnil prvýkrát. „V minulosti sme stále skončili v okresnom kole. Myslím si, že na finále už budú všetci tak nadšení, že nebude potrebné hráčov ani motivovať. Ideme si to užiť, máme svoju kvalitu. Sme malá dedina, takže je to veľký úspech,“ zhodnotil víťazstvo svojho družstva tréner Peter Stašík a ďalej povedal: „Základnú skupinu sme mali najťažšiu, v tej našej boli najkvalitnejšie družstvá. Vo finále sa nám podarili relatívne dve ľahké víťazstvá.“ S družstvom sa zápasov zúčastnila aj učiteľka Elena Jurčišinová a takto zhodnotila úspech malých hráčov: „Deti chceli dokázať, že aj malé obecné školy majú šancu vyhrať. Tajomstvo je možno aj v trénerovi, ktorý ich nabudil. Veľmi sa im venuje, je to s časti aj jeho odmena,“ opísala pedagogička. Tréner Stašík je pyšný, že všetky deti v tíme sú veľmi talentované. Škola nemala problém nájsť šikovných hráčov a hráčky do družstva, ktoré by v turnaji a krajskom finále reprezentovali. No už dlhšiu dobu pozoruje nezáujem detí o pohyb a nie je to len dôsledok pandémie. „Sú pri počítačoch, lebo tam je úspech rýchly. Keď nevyhrajú, mobil alebo počítač vypnú a tým to končí,“ vysvetlil. Deti sa však napriek tomu stále snaží viesť k športu. „U nás vo Víťazi je v nedeľu dedinský futbal kultúrou,“ dodal tréner. A teraz je dôvod na oslavu ešte väčší, malí víťazi kraja sa môžu baliť na Majstrovstvá Slovenska.   

Podobné novinky

Ktoré tímy sa stanú šampiónmi okresných kôl a stretnú sa na krajských kolách? To sa dozvieme už čoskoro! Kopačky vyčistiť, ideme na to. Okresné kolá jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cup odštartovali! Futbalová sezóna je odštartovaná a s ňou aj Okresné kolá jubilejného futbalového turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl na Slovensku. Do … Continued

Počas online mítingu sa dozviete všetky potrebné organizačné informácie dôležité pre prípravu a realizáciu okresných a krajských kôl turnaja, ako aj celoslovenského finále. Spíkri: • Lucia Poláčeková, McDonald’s Slovakia • Pavol Smutný, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a mládeže SR • Cyril Janoško, Koordinátor grassroots futbalu, Slovenský futbalový zväz • Šimon Kučera, Hlavný koordinátor McDonald’s Cup … Continued

Gala Grassroots futbalu 2023 ovládli najlepší hráči Majstrovstiev Slovenska 24. ročníka McDonald’s Cupu. Lea Máčaiová a Lukáš Kováč získali prestížne ocenenie Talent U10 a WU10, ktoré futbalistom otvára dvere do ich profesionálnej kariéry. V roku 2019 si trofej za prvenstvo v kategórii U19 za rok 2018 prevzal aj ambasádor McDonald’s Cupu, Róbert Boženík, ktorý aktuálne skóruje v najvyššej portugalskej lige … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame