Prejsť na obsah
Krajské kolá

Krásne víťazstvo malých hráčov z obce Víťaz

Krajské kolá 23. ročníka McDonald’s Cupu tento rok opäť zavítali na štadión MFK v Sabinove, kde sa odohrali futbalové zápasy, ktoré rozhodli o v poradí už šiestom postupujúcom družstve do finále.

Zvíťazil Víťaz.

Základná škola z obce Víťaz, malej dedinky z prešovského okresu. Šikovní chlapci a dievčatá sa vôbec prvý krát prebojovali z okresných kôl a tešia sa z krajského víťazstva. Postup do Finále je pre nich sviatok. 

Vďaka výbornej organizácii tímu Ladislava Dvorščáka z Krajského športového centra Prešov a spolupráci s prešovskou reštauráciou McDonald’s si malí športovci a tréneri užili pekný športový deň. Zápasy hrali družstvá na troch ihriskách, vylosované do skupín A, B, C. Po základných skupinách sa už na jednotlivých ihriskách hralo o umiestnenia. Finálovú skupinu si rozdelili školáci z Giraltoviec, Víťaza a Vranova nad Topľou. Celodenné zápolenia a snaha priniesli ovocie. Malí víťazi zo Základnej školy vo Víťazi neskrývali radosť a dojatie.

Ceny víťazom aj všetkým zúčastneným družstvám odovzdávala za hlavných partnerov turnaja Anna Majorová z McDonald’s Košice/Prešov, spolu s prednostom Mestského úradu Sabinov  Martinom  Judičákom.  

 

 
Poradie víťazov  Prešovského krajského kola:
 1. miesto: ZŠ, Víťaz 236, Víťaz
 2. miesto: Spojená škola – ZŠ, Budovateľská 164/4,Giraltovce
 3. miesto: ZŠ, Lúčna, Vranov nad Topľou
 4. miesto: ZŠ s MŠ, Jakubany 151, Jakubany
 5. miesto: ZŠ, Mlynská 697/7, Stropkov
 6. miesto: ZŠ s MŠ, Jarná ulica 3168/13, Poprad
 7. miesto: ZŠ, Hrnčiarska 13, Humenné
 8. miesto: ZŠ, Komenského 113, Lipany
 9. miesto: ZŠ s MŠ, Nižná brána 8, Kežmarok
 10. miesto: Cirkevná SŠ, Švermova 10, Snina
 11. miesto: ZŠ Bartolomeja Krpelca, T. Ševčenka 3, Bardejov
 12. miesto: ZŠ, Gašpara Haina 37, Levoča
Najlepšia hráčka: Liliana Kuchtová, ZŠ s MŠ, Jarná ulica 3168/13, Poprad
Najlepší hráč: Maxim Stašík, ZŠ. Víťaz 236, Víťaz
Najlepší brankár: Matej Franc, ZŠ. Víťaz 236, Víťaz
Najlepší strelec: Michal Andiľ, ZŠ, Hrnčiarska 13, Humenné
 

Víťazný tím sa na stupni víťazov krajského kola umiestnil prvýkrát. „V minulosti sme stále skončili v okresnom kole. Myslím si, že na finále už budú všetci tak nadšení, že nebude potrebné hráčov ani motivovať. Ideme si to užiť, máme svoju kvalitu. Sme malá dedina, takže je to veľký úspech,“ zhodnotil víťazstvo svojho družstva tréner Peter Stašík a ďalej povedal: „Základnú skupinu sme mali najťažšiu, v tej našej boli najkvalitnejšie družstvá. Vo finále sa nám podarili relatívne dve ľahké víťazstvá.“ S družstvom sa zápasov zúčastnila aj učiteľka Elena Jurčišinová a takto zhodnotila úspech malých hráčov: „Deti chceli dokázať, že aj malé obecné školy majú šancu vyhrať. Tajomstvo je možno aj v trénerovi, ktorý ich nabudil. Veľmi sa im venuje, je to s časti aj jeho odmena,“ opísala pedagogička. Tréner Stašík je pyšný, že všetky deti v tíme sú veľmi talentované. Škola nemala problém nájsť šikovných hráčov a hráčky do družstva, ktoré by v turnaji a krajskom finále reprezentovali. No už dlhšiu dobu pozoruje nezáujem detí o pohyb a nie je to len dôsledok pandémie. „Sú pri počítačoch, lebo tam je úspech rýchly. Keď nevyhrajú, mobil alebo počítač vypnú a tým to končí,“ vysvetlil. Deti sa však napriek tomu stále snaží viesť k športu. „U nás vo Víťazi je v nedeľu dedinský futbal kultúrou,“ dodal tréner. A teraz je dôvod na oslavu ešte väčší, malí víťazi kraja sa môžu baliť na Majstrovstvá Slovenska.   

Podobné novinky

Do turnaja sa zapojila každá druhá škola Slovenska. Z víťazstva sa teší Senec. Ligový areál, skandovanie divákov a bubnová šou na tribúnach. Legendárny futbalový turnaj pre žiakov prvého stupňa základných škôl McDonald’s Cup priniesol skvelé momenty. Do 24. ročníka turnaja sa zapojilo 1 010 základných škôl, čo je nový rekord.„Prihlásila sa každá druhá základná škola … Continued

Malí futbalisti zabojujú o titul Majstra Slovenska a atraktívnu odmenu. Znie to neskutočne, ale áno. Už takmer štvrťstoročie sa od východu po západ hrá turnaj, ktorý rozhýbe deti zo základných škôl z celej krajiny. McDonald’s Cup nie je len o futbalových zápoleniach, ale aj o radosti z hry, emóciách a nových priateľstvách. Celoročný turnaj spoznal v máji krajských … Continued

Už o pár dní sa na trávniku Národného tréningového centra SFZ v Poprade stretne osem školských tímov vo veľkom finále 24. ročníka McDonald’s Cupu, kde sa bude bojovať o titul majstra Slovenska. Turnaj v tomto školskom roku spojil desaťtisíc detských futbalistov a futbalistky, stovky trénerov a opäť naplnil športoviská na celom Slovensku. Do 24. ročníka sa zapojilo … Continued