Prejsť na obsah
Finále

Kto pocestuje na EURO? Finálová osmička McDonald’s Cupu je známa

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu.

Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali v Martine, Košiciach, Poprade, Banskej Bystrici, Nitre, Považskej Bystrici, Jaslovských Bohuniciach a Dunajskej Lužnej.

V boji o cennú trofej a titul nových šampiónov sa stretnú: ZŠ s MŠ Hurbanova, Martin, ZŠ Severná, Moldava nad Bodvou, ZŠ Lúčna, Vranov nad Topľou, ZŠ Spojová Banská Bystrica, Základná škola Ul. Pohraničná Komárno, ZŠ Novomeského Trnava, ZŠ Brezová 19 Piešťany a ZŠ J. G. Tajovského 1, Senec.

Finále na hlavnom štadióne Spartaka

Zahrať si na hlavnom štadióne legendárneho slovenského klubu FC Spartak Trnava sa nepodarí každému. Talentovaní futbalisti a futbalistky sa však môžu tešiť aj na mnoho ďalších prekvapení ako Fanzóna, koncert Majslefa či bohatý sprievodný program a exhibičný zápas. Podpisy budú rozdávať influenceri Smajlo, Kopačkovo a Peter Hersty Herstek, podujatie bude sprevádzať známy moderátor Gregor Mareš a Simona Leskovská.

Víťazi okrem medailí a trofeje získajú mimoriadnu cenu. Šampióni jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu pocestujú na EURO 2024 do Nemecka, konkrétne na zápas Slovensko – Rumunsko, ktorý sa hrá 26. júna vo Frankfurte.

Najväčšie podujatie svojho druhu

McDonald’s Cup je najväčším podujatím svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov.

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a zážitky na celý život deťom z celého Slovenska,“ povedala Lucia Poláčeková z McDonald’s.

„Ďakujeme partnerom, ktorí sa zúčastňujú a pomáhajú. Či už je to Slovenský futbalový zväz, ktorý nám pomáha s organizáciou dlhé roky. Ďalej to je MŠVVaM, ktoré má záštitu nad celým podujatím. No a potom sú to naši partneri, ktorí prispievajú cenami.

Sme radi, že tento rok medzi nás prišli aj influenceri, z ktorých majú deti veľkú radosť. Všetkým ďakujeme,“ dodala.

Patrónmi 25. ročníka sú slovenský reprezentant, útočník Sparty Praha Lukáš Haraslín a Lucia Ondrušová, bývalá hráčka národného tímu, ktorá ako prvá dosiahla métu 100 štartov za Slovensko.

„Nielen hráčov, rodičov a učiteľov, ale všetkých srdečne pozývame na veľkolepé finále, ktoré sa uskutoční 28. a 29. mája v Trnave. Poďte s nami podporiť futbalové nádeje a vytvorme chlapcom a dievčatám nezabudnuteľnú atmosféru,“ uviedla Poláčeková.

Pohyb a nové priateľstvá

McDonald’s Cup je nielen o víťazstvách, ale aj pohybe detí a nových priateľstvách. Legendárny turnaj učí mladých futbalistov rešpektovať druhých a buduje v nich charakter a lásku k športu.

„Turnaj prináša jedinečnú príležitosť pre všetkých žiakov, aby sa hýbali a mali zdravý životný štýl. Za spoluprácu a prípravu jubilejného 25. ročníka ďakujeme MŠVVaM a generálnemu partnerovi, spoločnosti McDonald’s. Finále v Trnave bude Sviatok futbalu. Máme sa na čo tešiť,“ uzavrel Cyril Janoško, Grassroots koordinátor Slovenského futbalového zväzu.

Účastníci FINÁLE 25. ročníka McDonald’s Cupu 28. – 29. máj,  Štadión Antona Malatinského v Trnave

ZŠ s MŠ. Hurbanova Martin

ZŠ Severná Moldava nad Bodvou

ZŠ Lúčna, Vranov nad Topľou

ZŠ Spojová Banská Bystrica

Základná škola Ul. Pohraničná Komárno

ZŠ Novomeského Trnava

ZŠ Brezová 19 Piešťany

ZŠ J. G. Tajovského 1, Senec

Podobné novinky

Zahrať si na reprezentačnom štadióne v Trnave sa nenaskytne každému. Drvivej väčšine futbalistov sa to nepodarí nikdy. Túto výnimočnú príležitosť dostali finalisti jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu, futbalovej školskej súťaže pre žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. A bol to zážitok na celý život. Postup do veľkolepého finále majstrovstiev Slovenska a Sviatku futbalu si vybojovalo … Continued

SVIATOK FUTBALU V TRNAVE 29. máj 2024 / štadión City Aréna Trnava / 9:00 – 13:00VSTUP ZDARMAŠTADIÓN CITY ARÉNA TRNAVAVCHOD H Príďte povzbudiť malých futbalistov a futbalistky a najlepšie slovenské školské futbalové tímy. Pozrite si krásne futbalové divadlo, skvelé futbalové akcie a zápasy malých športovcov a zažite nezabudnuteľnú športovú atmosféru plnú emócií a radosti z … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame