Prejsť na obsah
Krajské kolá

Kto sa stretne s Ronaldom? Legendárny turnaj pozná ďalšieho finalistu. Postup získali Martinčania

Martin, 14. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Žilinského krajského kola sa zúčastnilo 11 najlepších futbalových tímov z celkového počtu 130 zapojených základných škôl z kraja. Svoju miestenku na celoslovenské finále získala ZŠ s MŠ Hurbanova z Martina, ktorá vo finálovom zápase porazila 10:1 ZŠ s MŠ Lokca. „Som veľmi rád, a chcem poďakovať našim deťom zo základnej školy Hurbanova, že vzorne reprezentovali mesto a našu školu na Žilinskom krajskom kole McDonald’s Cup. Tešíme sa veľmi na finále do Popradu, nakoľko minulý rok sa nám nepodarilo zúčastniť Majstrovstiev Slovenska. Tohtoročné družstvo žiakov a žiačok je kvalitne vyskladané, pripravovať sa nejako špeciálne nebudeme, chlapci a dievčatá vedia čo majú robiť,“ hovorí tréner víťazného tímu zo ZŠ s MŠ Hurbanova Peter Peržeľ. zároveň dodáva, že budú vzorne reprezentovať svoj kraj aj na finále v júni.

Až 1 010 základných škôl sa prihlásilo do 24. ročníka McDonald´s Cup – ide o historický rekord v počte registrovaných škôl. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. Krajského kola Žilinského kraja sa zúčastnila Zuzana Tomašeková, hlavná koordinátorka Školského športu. „Aktuálny ročník je unikátny, McDonald’s Cupu sa podarilo zlomiť magickú hranicu a do turnaja sa prihlásilo viac ako tisíc základných škôl z celého Slovenska. Pevne verím, že takéto číslo si tento turnaj udrží aj do budúcich rokov, aby bol rovnako úspešný ako počas 24. ročníka. Je to výnimočný projekt, ktorý spája partnerov, školské súťaže, ministerstvo a organizátorov okresných či krajských kôl,“ informuje Zuzana Tomašeková. 

Každý gól sa počíta

Na trávnikoch Športového areálu PLTNÍKY v Martine sa hralo v troch. „Už po druhýkrát sme privítali športovcov a športovkyne na McDonald’s Cupe, ktorý sa odohráva na futbalovom štadióne Pltníky. Sme radi, že môžeme spolupracovať na takomto športovom podujatí,“ informuje Elena Schmidtová z CVČ Kamarát, ktorá sa podieľala na organizácií krajského kola turnaja v Martine. Napätie a skvelé futbalové výkony malých futbalistov a futbalistiek trvali do posledného odpískania

V mene spoločnosti McDonald’s Slovakia privítal malých futbalistov a futbalistky Luiz Franca z Martinskej reštaurácie McDonald’s. „Je pekné vidieť usmiate deti plné radosti na trávnikoch ako si užívajú tento moment.  Dlhé roky pomáhame pre realizácii tohto turnaja a verím, že budeme aj naďalej pokračovať. McDonald’s Cup ma dlhoročnú históriu a deti majú veľmi radi túto súťaž, dnes sme videli pútavé futbalové zápasy, kde padli výborné góly,“ hovorí Luiz Franca. Počas celého krajského finále v Martine padlo až 184 gólov. Pripočítajú sa ku všetkým doterajším streleným gólom a po finále všetky góly premení McDonald’s na finančnú sumu, ktorú venuje na charitu pre rodiny s deťmi v slovenských nemocniciach. 

Futbalovou hviezdou kraja je dievča 

Hviezdou žilinského krajského kola je talentovaná futbalistka je Stela Rizmanová zo ZŠ s MŠ Hurbanova v Martine, ktorá sa v pondelok stala najlepšou hráčkou a strelkyňou zároveň. „Cítim sa výborne a som veľmi šťastná, futbal hrám rada, začala som s ním v druhom ročníku na základnej škole. Najviac by som si priala hrať za MŠK Fomat Martin,“ povedala Stela po odovzdaní ocenení. Svojou hrou predviedla skvelé futbalové nahrávky a krásne góly súperom do brán.   

McDonald’s Cup je skvelý futbalový turnaj, kde môžeme vidieť konfrontáciu škôl medzi sebou. Taktiež treba spomenúť účasť dievčat v družstvách, ktorá je povinná. Pre túto vekovú kategóriu je celkovo veľmi málo súťaži je preto dôležité, že ministerstvo školstva, McDonald’s Cup a Slovenský futbalový zväz sa venujú kategórii určenej pre žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl a organizujú takéto podujatie,“ hovorí Igor Bella, krajský Koordinátor grassroots pre Žilinský kraj.

Tím z Liptovského Mikuláša sa môže tešiť aj z trofeje pre najlepšieho brankára, ktorú získal Simon Mráz.  Najlepším hráčom žilinského finále sa stal Adam Madaj zo ZŠ Kysucký Lieskovec a najlepším strelcom sa stal Miloš Gonda zo ZŠ M. Medveckej v Tvrdošíne.

Majstri Slovenska uvidia legendárneho Ronalda

Víťaz zo Žilinského kraja postupuje na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 6. a 7. júna v Národnom tréningovom centre SFZ v Poprade. Chlapci a dievčatá budú súťažiť o cenné trofeje, medaily, množstvo darčekových predmetov, ale najmä o hlavnú cenu, ktorou je finančný dar 5 000 eur. Noví šampióni získajú vstupenky na kvalifikačný zápas na majstrovstvá Európy 2024 Slovensko – Portugalsko, ktorý sa uskutoční 8. septembra 2023 v Bratislave.

„Víťaz dostane finančný dar na podporu športu v danej škole. Deti sa môžu tešiť na jedinečné stretnutie s legendárnym futbalistom Ronaldom,“ lákavou cenou uzavrela Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

CELKOVÉ VÝSLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023

Finále Žilinského krajského kola:

1. ZŠ s MŠ Hurbanova 27, Martin

2. ZŠ s MŠ Lokca 71, Lokca

3. ZŠ Kľačno 4, Ružomberok

4. ZŠ M. R. Martákovej, Liptovský Mikuláš

5. ZŠ s MŠ Školská 49, Žilina

6. ZŠ Kysucký Lieskovec 208, Kysucký Lieskovec        

7. ZŠ M. Medveckej, Tvrdošín

8. ZŠ J. I. Bajzu, Predmier

9. ZŠ Stred 22, Zázrivá

10. ZŠ Svrčinovec 336, Svrčinovec                  

11. ZŠ s MŠ pri SŠ, Školská 2, Tur. Teplice                             

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč:             Adam Madaj, ZŠ Kysucký Lieskovec 208, Kysucký Lieskovec  

Najlepšia hráčka:        Stela Rizmanová, ZŠ s MŠ Hurbanova 27, Martin

Najlepší strelec:          Miloš Gonda, ZŠ M. Medveckej, Tvrdošín     

Najlepšia strelkyňa:    Stela Rizmanová, ZŠ s MŠ Hurbanova 27, Martin

Najlepší brankár:        Simon Mráz, ZŠ M. R. Martákovej, Liptovský Mikuláš

Podobné novinky

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Považská Bystrica, 14. máj 2024 Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame