Prejsť na obsah
Krajské kolá

Kto sa stretne s Ronaldom? Legendárny turnaj pozná ďalšieho finalistu. Tešia sa malí košickí futbalisti zo ZŠ Novomeského

KOŠICE, 12. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo košické krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Košického krajského kola sa zúčastnilo 10 najlepších futbalových tímov z celkového počtu 115 zapojených základných škôl z kraja. Svoju miestenku na celoslovenské finále získala ZŠ Nám. L. Novomeského z Košíc, ktorá porazila ZŠ Okružná z Michaloviec 3:2. „Cítime sa neuveriteľne je to neopísateľný pocit,“ hovorí tréner víťazného tímu Košického krajského kola Martin Zibrini. A ďalej dodáva: „Minulý rok tu boli títo žiaci ako tretiaci a tento rok sú štvrtákmi, prišli sme s malou dušičkou. Nie sme totiž športová škola, ale jazyková. Svojou bojovnosťou sme vyhrali.“

Až 1 010 základných škôl sa prihlásilo do 24. ročníka McDonald´s Cup – ide o historický rekord v počte registrovaných škôl. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. „Za mesto Košice, by som chcela vyjadriť nadšenie a podporu tomuto krásnemu podujatiu. Rada by som poďakovala ministerstvu školstva a všetkým organizátorom a partnerom, pretože dávajú priestor  na pohyb pre deti. Šport rozvíja vzťah medzi hráčmi a práve takýto futbalový turnaj dáva priestor na ich rozvoj a formujú sa nielen fyzicky ale aj psychicky. Veľmi sa teším z takýchto akcií v našom meste,“ hovorí Lucia Gurbáľová, námestníčka primátora mesta Košice.

„Som veľmi rada, že dnešný deň môžem byť súčasťou pekného podujatia ako je McDonald’s Cup a jeho už konkrétny 24. ročníka. Vidím, že tento obľúbený šport má stále priaznivcov v mladom veku,“ privítala hráčov a hráčky Anna Sukeníková, starostka mestskej časti Košice – Juh. Malých športovcov vyzvala, aby hrali športovo, aby prijali s radosťou výhru a s pokorou prehru. „Víťazmi ste dnes všetci, aj keď na trávniku ste súpermi mimo neho ostaňte priateľmi a ukážte vášho športového ducha,“ povzbudila športovcov starostka mestskej časti Košice -Juh.

Každý gól sa počíta

Na trávnikoch Športového areálu Galaktik v Košiciach sa hralo v dvoch skupinách, z ktorých prví dvaja postúpili do semifinále. Napätie a skvelé futbalové výkony malých futbalistov a futbalistiek trvali do posledného odpískania. Počas celého krajského  finále padlo až 195 gólov. Pripočítajú sa všetkým doterajším streleným gólom a po finále, všetky góly premení McDonald’s na finančnú sumu, ktorú venuje na charitu pre rodiny s deťmi v slovenských nemocniciach. 

Košické talenty

Dnes sa na McDonald’s Cupe stretli mužstvá z celého Košického kraja, verím, že v aktuálnom ročníku nájdeme  nádejných futbalistov a futbalistky. Teší ma, že hrajú práve zmiešané tímy chlapcov a dievčat. 24 rokov, viac ako 200-tisíc zapojených detí sú dôkazom toho, že tento projekt je životaschopný a prináša pohyb deťom na základné školy,“ hovorí  Marián Horenský, z Oddelenia športu Odboru školstva Košického samosprávneho kraja. Absolútnou hviezdou Košického krajského kola bol Roman Dzúrik zo ZŠ Školská z Jasova, ktorý udelil svojimi strelami 17 gólov do brán súperov. „Dnešný deň som si užil a mám radosť z ocenenia, futbal ma veľmi baví a neprestanem strieľať góly,“ povedal Roman po získaní ocenenia Najlepší strelec turnaja.

Najlepšia strelkyňa Košického krajského kola je Kristína Olejárová Tokárová zo košickej ZŠ Požiarnická. Theo Zborai zo ZŠ Postupimská v Košiciach sa stal Najlepším hráčom krajského finále turnaja. Najlepšia hráčka je taktiež z metropole východu a je ňou Simona Tokárová zo ZŠ Nám. L. Novomeského. Góly najlepšie chytal Stanislav Šimčák, ZŠ J.Hronca zo Zakarpatskej v Rožňave a získal titul Najlepší brankár.

Ceny odovzdával hráči FC Košice

Všetkým desiatim tímom odovzdával ceny Miroslav Sovič, známy stredopoliar FC Košice, ktorý ako malý školáčik súťažil so svojou školou v McDonald’s Cupe. „Na McDonald’s Cup mám veľmi pekné spomienky, a som rád, že som dnešný deň mohol byť opäť súčasťou tohto futbalového turnaja na Košickom krajskom kole,“ povedal Miroslav Sovič počas oceňovania malých futbalistov a futbalistiek spoločne so svojimi spoluhráčmi z FC Košice Františkom Pavúkom a obrancom Michalom Jonecom. Atmosféru futbalového dňa dotváral a víťazné ceny odovzdával aj freestyler a influcencer Peter Herstek.

Majstri Slovenska uvidia legendárneho Ronalda

Víťaz z Košického kraja postupuje na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 6. a 7. júna v Národnom tréningovom centre (NTC) SFZ v Poprade. Toho najlepšieho z Bratislavského kraja už poznáme, je ním ZŠ Mlynská Senec. Ďalšie krajské kolá sa odohrajú v Košiciach, Sabinove, Martine, Trenčíne, Nitre a futbalový maratón končí v Trnave.

Chlapci a dievčatá budú súťažiť o cenné trofeje, medaily, množstvo darčekových predmetov, ale najmä o hlavnú cenu, ktorou je finančný dar 5 000 eur. Noví šampióni získajú vstupenky na kvalifikačný zápas na majstrovstvá Európy 2024 Slovensko – Portugalsko, ktorý sa uskutoční 8. septembra 2023 v Bratislave.

„Víťaz dostane finančný dar na podporu športu v danej škole. Deti sa môžu tešiť na jedinečné stretnutie s legendárnym futbalistom Ronaldom,“ lákavou cenou uzavrela Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

CELKOVÉ VÝSLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023

Finále Košického krajského kola

Poradie:

1. ZŠ Nám. L. Novomeského 2, Košice

2. ZŠ Okružná, Michalovce      

3. ZŠ Školská 3, Jasov

4. ZŠ J.Hronca, Zakarpatská 12, Rožňava

5. ZŠ Požiarnická 3, Košice-Juh

6. ZŠ Postupimská 37, Košice  

7. ZŠ Komenského 1962/8, Trebišov

8. ZŠ Mládežnícka 3, Košice-Šaca       

9. ZŠ Ing. O. Kožucha 11, Spišská n/Ves 10. ZŠ s MŠ Školská 20, Margecany    

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč:             Theo Zborai, ZŠ Postupimská 37, Košice      

Najlepšia hráčka:        Simona Tokárová, ZŠ Nám. L. Novomeského 2, Košice        

Najlepší strelec:          Roman Dzúrik, ZŠ Školská 3, Jasov  

Najlepšia strelkyňa:    Kristína Olejárová Tokárová, ZŠ Požiarnická 3, Košice-Juh

Najlepší brankár:         Stanislav Šimčák, ZŠ J.Hronca, Zakarpatská 12, Rožňava

Podobné novinky

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Považská Bystrica, 14. máj 2024 Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame