Prejsť na obsah
Krajské kolá

Kto sa stretne s Ronaldom? Legendárny turnaj pozná ďalšieho finalistu. Tešia sa malí košickí futbalisti zo ZŠ Novomeského

KOŠICE, 12. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo košické krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Košického krajského kola sa zúčastnilo 10 najlepších futbalových tímov z celkového počtu 115 zapojených základných škôl z kraja. Svoju miestenku na celoslovenské finále získala ZŠ Nám. L. Novomeského z Košíc, ktorá porazila ZŠ Okružná z Michaloviec 3:2. „Cítime sa neuveriteľne je to neopísateľný pocit,“ hovorí tréner víťazného tímu Košického krajského kola Martin Zibrini. A ďalej dodáva: „Minulý rok tu boli títo žiaci ako tretiaci a tento rok sú štvrtákmi, prišli sme s malou dušičkou. Nie sme totiž športová škola, ale jazyková. Svojou bojovnosťou sme vyhrali.“

Až 1 010 základných škôl sa prihlásilo do 24. ročníka McDonald´s Cup – ide o historický rekord v počte registrovaných škôl. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. „Za mesto Košice, by som chcela vyjadriť nadšenie a podporu tomuto krásnemu podujatiu. Rada by som poďakovala ministerstvu školstva a všetkým organizátorom a partnerom, pretože dávajú priestor  na pohyb pre deti. Šport rozvíja vzťah medzi hráčmi a práve takýto futbalový turnaj dáva priestor na ich rozvoj a formujú sa nielen fyzicky ale aj psychicky. Veľmi sa teším z takýchto akcií v našom meste,“ hovorí Lucia Gurbáľová, námestníčka primátora mesta Košice.

„Som veľmi rada, že dnešný deň môžem byť súčasťou pekného podujatia ako je McDonald’s Cup a jeho už konkrétny 24. ročníka. Vidím, že tento obľúbený šport má stále priaznivcov v mladom veku,“ privítala hráčov a hráčky Anna Sukeníková, starostka mestskej časti Košice – Juh. Malých športovcov vyzvala, aby hrali športovo, aby prijali s radosťou výhru a s pokorou prehru. „Víťazmi ste dnes všetci, aj keď na trávniku ste súpermi mimo neho ostaňte priateľmi a ukážte vášho športového ducha,“ povzbudila športovcov starostka mestskej časti Košice -Juh.

Každý gól sa počíta

Na trávnikoch Športového areálu Galaktik v Košiciach sa hralo v dvoch skupinách, z ktorých prví dvaja postúpili do semifinále. Napätie a skvelé futbalové výkony malých futbalistov a futbalistiek trvali do posledného odpískania. Počas celého krajského  finále padlo až 195 gólov. Pripočítajú sa všetkým doterajším streleným gólom a po finále, všetky góly premení McDonald’s na finančnú sumu, ktorú venuje na charitu pre rodiny s deťmi v slovenských nemocniciach. 

Košické talenty

Dnes sa na McDonald’s Cupe stretli mužstvá z celého Košického kraja, verím, že v aktuálnom ročníku nájdeme  nádejných futbalistov a futbalistky. Teší ma, že hrajú práve zmiešané tímy chlapcov a dievčat. 24 rokov, viac ako 200-tisíc zapojených detí sú dôkazom toho, že tento projekt je životaschopný a prináša pohyb deťom na základné školy,“ hovorí  Marián Horenský, z Oddelenia športu Odboru školstva Košického samosprávneho kraja. Absolútnou hviezdou Košického krajského kola bol Roman Dzúrik zo ZŠ Školská z Jasova, ktorý udelil svojimi strelami 17 gólov do brán súperov. „Dnešný deň som si užil a mám radosť z ocenenia, futbal ma veľmi baví a neprestanem strieľať góly,“ povedal Roman po získaní ocenenia Najlepší strelec turnaja.

Najlepšia strelkyňa Košického krajského kola je Kristína Olejárová Tokárová zo košickej ZŠ Požiarnická. Theo Zborai zo ZŠ Postupimská v Košiciach sa stal Najlepším hráčom krajského finále turnaja. Najlepšia hráčka je taktiež z metropole východu a je ňou Simona Tokárová zo ZŠ Nám. L. Novomeského. Góly najlepšie chytal Stanislav Šimčák, ZŠ J.Hronca zo Zakarpatskej v Rožňave a získal titul Najlepší brankár.

Ceny odovzdával hráči FC Košice

Všetkým desiatim tímom odovzdával ceny Miroslav Sovič, známy stredopoliar FC Košice, ktorý ako malý školáčik súťažil so svojou školou v McDonald’s Cupe. „Na McDonald’s Cup mám veľmi pekné spomienky, a som rád, že som dnešný deň mohol byť opäť súčasťou tohto futbalového turnaja na Košickom krajskom kole,“ povedal Miroslav Sovič počas oceňovania malých futbalistov a futbalistiek spoločne so svojimi spoluhráčmi z FC Košice Františkom Pavúkom a obrancom Michalom Jonecom. Atmosféru futbalového dňa dotváral a víťazné ceny odovzdával aj freestyler a influcencer Peter Herstek.

Majstri Slovenska uvidia legendárneho Ronalda

Víťaz z Košického kraja postupuje na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 6. a 7. júna v Národnom tréningovom centre (NTC) SFZ v Poprade. Toho najlepšieho z Bratislavského kraja už poznáme, je ním ZŠ Mlynská Senec. Ďalšie krajské kolá sa odohrajú v Košiciach, Sabinove, Martine, Trenčíne, Nitre a futbalový maratón končí v Trnave.

Chlapci a dievčatá budú súťažiť o cenné trofeje, medaily, množstvo darčekových predmetov, ale najmä o hlavnú cenu, ktorou je finančný dar 5 000 eur. Noví šampióni získajú vstupenky na kvalifikačný zápas na majstrovstvá Európy 2024 Slovensko – Portugalsko, ktorý sa uskutoční 8. septembra 2023 v Bratislave.

„Víťaz dostane finančný dar na podporu športu v danej škole. Deti sa môžu tešiť na jedinečné stretnutie s legendárnym futbalistom Ronaldom,“ lákavou cenou uzavrela Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

CELKOVÉ VÝSLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023

Finále Košického krajského kola

Poradie:

1. ZŠ Nám. L. Novomeského 2, Košice

2. ZŠ Okružná, Michalovce      

3. ZŠ Školská 3, Jasov

4. ZŠ J.Hronca, Zakarpatská 12, Rožňava

5. ZŠ Požiarnická 3, Košice-Juh

6. ZŠ Postupimská 37, Košice  

7. ZŠ Komenského 1962/8, Trebišov

8. ZŠ Mládežnícka 3, Košice-Šaca       

9. ZŠ Ing. O. Kožucha 11, Spišská n/Ves 10. ZŠ s MŠ Školská 20, Margecany    

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč:             Theo Zborai, ZŠ Postupimská 37, Košice      

Najlepšia hráčka:        Simona Tokárová, ZŠ Nám. L. Novomeského 2, Košice        

Najlepší strelec:          Roman Dzúrik, ZŠ Školská 3, Jasov  

Najlepšia strelkyňa:    Kristína Olejárová Tokárová, ZŠ Požiarnická 3, Košice-Juh

Najlepší brankár:         Stanislav Šimčák, ZŠ J.Hronca, Zakarpatská 12, Rožňava

Podobné novinky

Trnavský kraj na majstrovstvách reprezentuje futbalový tím zo ZŠ s MŠ Nám. Sl. Uč. Tovarišstva. Trnava, 18. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska. Trnavského krajského kola turnaja sa zúčastnilo 7 najlepších … Continued

Nitriansky kraj na majstrovstvách reprezentuje futbalový tím zo ZŠ Nábrežná. Nitra, 17. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska. Nitrianskeho krajského kola turnaja sa zúčastnilo 7 najlepších futbalových tímov z celkového počtu … Continued

Trenčiansky kraj na majstrovstvách reprezentuje nový tím zo ZŠ P. Demitru. Trenčín, 16. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska. Trenčianskeho krajského kola sa zúčastnilo 9 najlepších futbalových tímov z celkového počtu … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame