Prejsť na obsah
Krajské kolá

Kto sa stretne s Ronaldom? Legendárny turnaj pozná ďalšieho finalistu. Tešia sa žiaci z Dubnice nad Váhom

Trenčiansky kraj na majstrovstvách reprezentuje nový tím zo ZŠ P. Demitru.

Trenčín, 16. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Trenčianskeho krajského kola sa zúčastnilo 9 najlepších futbalových tímov z celkového počtu 108 zapojených základných škôl z kraja. Svoju miestenku na celoslovenské finále získala ZŠ s MŠ P. Demitru z Dubnice nad Váhom, ktorá vo finálovom zápase porazila 4:1 ZŠ Slatinská z Beluše. „Súperi boli naozaj ťažkí, ale som rád, že sa nám podarilo vyhrať. Po dvadsiatich rokoch sa nám ako škole podarilo postúpiť na takéto významne podujatie. Žiaci a žiačky si určite zaslúžili postúpiť na Majstrovstvách Slovenska do Popradu,“ hovorí tréner víťazného tímu Jozef Kamenčík zo ZŠ s MŠ P. Demitru z Dubnice nad Váhom. Ako ďalej dodal, na finále ideme s pokorou a pôjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme ako sa nám bude dariť.

Až 1 010 základných škôl sa prihlásilo do 24. ročníka McDonald´s Cup – ide o historický rekord v počte registrovaných škôl. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl.

Každý gól sa počíta

Na trávniku Futbalového štadiónu Trenčín – Záblatie sa hralo v troch skupinách. Napätie a skvelé futbalové výkony malých futbalistov a futbalistiek trvali do posledného odpískania. Počas celého krajského finále v Trenčíne padlo 86 gólov. Pripočítajú sa ku všetkým doterajším streleným gólom a po finále všetky góly premení McDonald’s na finančnú sumu, ktorú venuje na charitu pre rodiny s deťmi v slovenských nemocniciach.

 „McDonald’s Cup premení každý jeden gól na finančný príspevok pre organizáciu Ronald McDonald House Charities (RMHC)  a malí športovci tak pomôžu aj svojim rovesníkom v detských nemocniciach,“ informuje Lucia Poláčeková a dopĺňa,  „RMHC  pomáha od roku 2003 s renováciami a rekonštrukciami oddelení v detských nemocniciach v rámci celého Slovenska tak, aby mohli byť najbližší rodinní príslušníci pri svojich hospitalizovaných deťoch aj v náročných chvíľach.“

Futbalové talenty Trenčína   

Medzi hviezdy trenčianskeho krajského kola patrí Najlepší strelec Michal Chudý zo ZŠ Slovanská v Považskej Bystrici, Lucas Zapotka sa stal Najlepším hráčom podujatia zo ZŠ s MŠ P. Demitru z Dubnice n/Váhom a Najlepšia hráčka pochádza z víťazného tímu a je ňou Sofia Kopilcová z Dubnice n/Váhom. „Bol to veľmi ťažký turnaj, ale hralo sa mi dobre, posledný zápas bol náročný ale s chalanmi sme to spoločne dali a vyhrali sme,“ povedala Sofia. Výborne chytal góly Najlepší brankár zo ZŠ Školská z Nitrianskeho rudna Tomáš Šopoň a Najlepšou strelkyňou sa stala Natália Cebáková zo ZŠ Školská z Nitrianskeho rudna.

McDonald’s Cup poznám z Českej republiky, je to úžasná vec, rád by som pochválil organizátorov je to “pecka“, keď vidím deti, aké sú nadšené z hry, keď dostanú víťazný pohár je to úžasné. Dnes sme videli mnoho futbalových talentov na trávniku čo je výborné, deti majú mať pozitívny vzťah k športu,“ hovorí tréner AS Trenčín František Straka, ktorý oceňoval hráčov a hráčky, spoločne s futbalistami AS Trenčín.

Majstri Slovenska uvidia legendárneho Ronalda

Víťaz z Trenčianskeho kraja postupuje na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 6. a 7. júna v Národnom tréningovom centre SFZ v Poprade. Chlapci a dievčatá budú súťažiť o cenné trofeje, medaily, množstvo darčekových predmetov, ale najmä o hlavnú cenu, ktorou je finančný dar 5 000 eur. Noví šampióni získajú vstupenky na kvalifikačný zápas na majstrovstvá Európy 2024 Slovensko – Portugalsko, ktorý sa uskutoční 8. septembra 2023 v Bratislave.

„Víťaz dostane finančný dar na podporu športu v danej škole. Deti sa môžu tešiť na jedinečné stretnutie s legendárnym futbalistom Ronaldom,“ lákavou cenou uzavrela Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

CELKOVÉ VÝSLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023

Finále Trenčianskeho krajského kola:

1. ZŠ s MŠ P. Demitru, Centrum II 87, Dubnica nad Váhom

2. ZŠ Slatinská 3, Beluša

3. ZŠ Školská 492/15, Nitrianske Rudno           

4. ZŠ Štúrova 18, Myjava                                

5. ZŠ Slovanská 1415/7, Považská Bystrica

6. ZŠ Veľkomoravská 12, Trenčín

7. ZŠ sv. Jána, Klčové 87, Nové Mesto nad Váhom       

8. ZŠ s MŠ Veľká okružná 19, Partizánske       

9. ZŠ Duklianska 1, Bánovce n/Bebravou                                 

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč:              Lucas Zapotka, ZŠ s MŠ P. Demitru, Centrum II 87, Dubnica nad Váhom

Najlepšia hráčka:        Sofia Kopilcová,  ZŠ s MŠ P. Demitru, Centrum II 87, Dubnica nad Váhom

Najlepší strelec:          Michal Chudý, ZŠ Slovanská 1415/7, Považská Bystrica      

Najlepšia strelkyňa:    Natália Cebáková, ZŠ Školská 492/15, Nitrianske Rudno

Najlepší brankár:        Tomáš Šopoň, Mráz, ZŠ Školská 492/15, Nitrianske Rudno  

Podobné novinky

Trnavský kraj na majstrovstvách reprezentuje futbalový tím zo ZŠ s MŠ Nám. Sl. Uč. Tovarišstva. Trnava, 18. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska. Trnavského krajského kola turnaja sa zúčastnilo 7 najlepších … Continued

Nitriansky kraj na majstrovstvách reprezentuje futbalový tím zo ZŠ Nábrežná. Nitra, 17. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska. Nitrianskeho krajského kola turnaja sa zúčastnilo 7 najlepších futbalových tímov z celkového počtu … Continued

Martin, 14. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska. Žilinského krajského kola sa zúčastnilo 11 najlepších futbalových tímov z celkového počtu 130 zapojených základných škôl z kraja. Svoju miestenku na celoslovenské finále … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame