Prejsť na obsah
Krajské kolá

Kto sa stretne s Ronaldom? Legendárny turnaj pozná ďalšieho finalistu. Tešia sa žiaci z Nových Zámkov

Nitriansky kraj na majstrovstvách reprezentuje futbalový tím zo ZŠ Nábrežná.

Nitra, 17. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Nitrianskeho krajského kola turnaja sa zúčastnilo 7 najlepších futbalových tímov z celkového počtu 166 zapojených základných škôl z kraja. Svoju miestenku na celoslovenské finále získala ZŠ Nábrežná z Nových Zámkov, ktorá vo finálovom zápase porazila 3:2 ZŠ Školskú z Močenka. „Finálový zápas bol veľmi vyrovnaný. Som preto rád, že sme ho dotiahli do víťazného konca a postupujeme na Majstrovstvá Slovenska do Popradu,“ hovorí tréner víťazného tímu Marek Horňáček a zároveň dodáva, že špeciálne sa pripravovať na finále nebudú, finále si treba užiť.

Až 1 010 základných škôl sa prihlásilo do 24. ročníka McDonald´s Cup – ide o historický rekord v počte registrovaných škôl. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. „Rád by som vyzdvihol podujatie, ktorým je práve McDonald’s Cup, nakoľko sa organizuje pravidelne, žiadajú si to deti, ale aj my ako rodičia. Deti musíme priviesť k športu, vidíme, že intenzívnou prácou spoločnosti McDonald’s sa to deje už takmer štvrťstoročie.  Počas turnaja vznikajú nové priateľstvá, deti sa socializujú a užívajú si radosť z hry a pohybu,“ povedal počas slávnostného otvorenia krajského finále predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík.

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík a primátor mesta Nitra Marek Hattas.

Spoločne so županom privítal malých futbalistov a futbalistky aj primátor mesta Nitra Marek Hattas. „McDonald’s Cup ma dlhoročnú tradíciu v Nitre a nie je to jediná aktivita, ktorú spoločnosť McDonald’s v rámci spoločensky zodpovednej firmy robí v našom krajskom meste. Dnes tu vidím kopec usmiatych detských tvárí a víťaznému tímu z Nitrianskeho kraja budeme silno držať päste na finále v Poprade, kde nás hráči a hráčky nás budú hrdo reprezentovať,“ dodal primátor mesta Nitra Marek Hattas.

Futbalové talenty oceňoval Ľ. Moravčík a hráči FC ViOn Zlaté Moravce

McDonald’s cup je ako prvý turnaj pre detí kategórie U10, je to vstupná brána pre deti do veľkého futbalu. Spolupráca SFZ s ministerstvom školstva a McDonald’s trvá už dlhé roky. To je dôležité pre stabilné a kvalitné turnaje pre deti, zvlášť ak masovo zapájajú nielen veľké množstvo detí, ale tiež vytvárajú priestor zmiešané tímy chlapcov a dievčat, čo tvorí základ pre podporu a rozvoj ženského futbalu u nás,“  hovorí Štefan Labay, krajský grassroots koordinátor pre Nitriansky kraj.

Medzi hviezdy nitrianskeho krajského kola patrí nepochybne Lea Mačaiová zo ZŠ Nábrežná Nové Zámky, ktorá za svoje skvelé výkony počas turnaja získala ocenenia najlepšia hráčka a strelkyňa svoj víťazný tím obohatila o šesť gólov. Najlepším brankárom sa v Nitre stal Tomáš Bača zo ZŠ Sľažany, najlepším hráčom podujatia sa stal Damián Štofko zo ZŠ Nábrežná, Nové Zámky a ocenenie najlepší strelec si odniesol Šimon Herda zo ŽŠ s MŠ Ul. 1. mája z Prašíc, ktorý uštedril do súperovej bránky 7 gólov počas celého finále. Ceny všetkým hráčom a hráčkam udeľovali hráči FC ViOn Zlaté Moravce Adam Brenkus, Samuel Suľa, Roman Čerepkai a futbalová legenda a bývalý hráč slovenskej reprezentácie Ľubomír Moravčík. „Dnes sme tu videli skvelé talenty, verím, že víťazovi sa bude dariť rovnako aj na finále a domov prinesú majstrovskú trofej,“ povedal Ľubomír Moravčík.

CELKOVÉ VÝSLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023

Finále Nitrianskeho krajského kola:

1. ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky                                 

2.  ZŠ Školská 1699/23, Močenok                                

3. ZŠ Fatranská 14, Nitra         

4. ZŠ Pohraničná 9, Komárno   

5. ZŠ Sľažany 122, Sľažany

6. ZŠ s MŠ 1. mája 144, Prašice

7. ZŠ s MŠ sv. V.de Paul, Saratovská 87, Levice                                                                                  

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč:             Damián Štofko ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky

Najlepšia hráčka:         Lea Mačaiová, ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky

Najlepší strelec:           Šimon Herda, ZŠ s MŠ 1. mája 144, Prašice     

Najlepšia strelkyňa:    Lea Mačaiová, ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky

Najlepší brankár:         Tomáš Bača, ZŠ Sľažany 122, Sľažany

Podobné novinky

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Považská Bystrica, 14. máj 2024 Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame