Prejsť na obsah
Krajské kolá

Kto sa stretne s Ronaldom? Legendárny turnaj pozná ďalšieho finalistu. Tešia sa žiaci z Trnavy

Trnavský kraj na majstrovstvách reprezentuje futbalový tím zo ZŠ s MŠ Nám. Sl. Uč. Tovarišstva.

Trnava, 18. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo prešovské krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Trnavského krajského kola turnaja sa zúčastnilo 7 najlepších futbalových tímov z celkového počtu 106 zapojených základných škôl z kraja. Svoju miestenku na celoslovenské finále získala ZŠ s MŠ Nám. Sl. Uč. Tovarišstva z Trnavy, ktorá vo finálovom zápase porazila 3:1 ZŠ M. Bela zo Šamorína. „Klobúk dole pred týmito deťmi, to čo dokázali je to neskutočné. Ani vo sne sa nám nesnívalo, že môžeme niečo takéto dosiahnuť,“ povedal dojatý tréner víťazného tímu z Trnavy Stanislav Rampák, ktorý zároveň dodáva, že sa špeciálne nijako nepripravovali na trnavské krajské kolo. „Ja som ich pripravil tak aby si to užili, zahrali a aby ukázali čo v nich je,“ hovorí Stanislav Rampák.

Až 1 010 základných škôl sa prihlásilo do 24. ročníka McDonald´s Cup – ide o historický rekord v počte registrovaných škôl. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz a je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. „McDonald’s Cup je školská postupová súťaž a je skvelou ukážkou, že dlhodobá spolupráca Slovenského futbalového zväzu, McDonald’s a ministerstva školstva prináša aktívny pohyb pre stále viac detí. Každým rokom je podujatie len a len lepšie. Je dôležité, aby takýto typ spoluprác pokračoval a vytváral stále väčší priestor pre masové športovanie chlapcov a dievčat. Slovenský futbal chceme posunúť na iný level a práve takýmito súťažami sa nám to darí,“ hovorí Ján Krupa, krajský grassroots koordinátor pre Trnavský kraj.

Pozitívne vnímam prepojenie McDonald’s, športu a detí, a najmä fakt, že sa môžeme všetci spoločne stretnúť na futbalových ihriskách. Je tu vynikajúca atmosféra, kvalitná hra, výborné športové výkony, hráči a hráčky hrajú skvelé zápasy, bol by som rád aby takéto podujatie pokračovalo,“ hovorí Tomáš Matula, vedúci reštaurácie McDonald’s Trnava, ktorá pravidelne spolupracuje na McDonald’s Cupe.

Každý gól sa počíta

Na trávniku FK Lokomotíva Trnava sa hralo v dvoch skupinách. Napätie a skvelé futbalové výkony malých futbalistov a futbalistiek trvali do posledného odpískania. Počas celého krajského finále v Trnave padlo 119 gólov. Pripočítajú sa ku všetkým doterajším streleným gólom a po finále všetky góly premení McDonald’s na finančnú sumu, ktorú venuje na charitu pre rodiny s deťmi v slovenských nemocniciach.

Futbalové talenty oceňoval P. Karhan, J. Vlasko, R. Hudec

Malých futbalistov a futbalistky v Trnave oceňoval aj bývalý hráč McDonald’s Cupu Patrick Karhan, ktorý hrá pôsobí v Spartak Trnava spoločne s asistentom trénera MFK Skalica Romanom Hudecom, hráčom MFK Skalica Jánom Vlaskom a ďalšími. „McDonald’s Cup bol vždy spríjemnenie môjho školského života, mňa a mojich spolužiakov veľmi bavilo hrať futbal. Aj tu nám rastú futbalové talenty, v prípade, že sa tu objavia hľadači talentov verím, že si v McDonald’s Cupe nájdu dobrých hráčov a hráčky futbalu,“ hovorí  stredopoliar Spartak Trnava Patrick Karhan.

Medzi hviezdy trnavského krajského kola patrí nepochybne najlepší strelec Samuel Milčák zo ZŠ Belá-Kláštorná zo Šamorína, ktorý strelil za celé krajské kolo 16 gólov. Nataša Marková získala ocenenie najlepšia strelkyňa s počtom gólov šesť. Najlepšou hráčkou Trnavského krajského kola je Mia Kubovičová z víťazného tímu z Trnavy, rovnako ako Viktor Masrna, ktorý sa stal najlepším brankárom podujatia zo ZŠ s MŠ Nám. Sl. Uč. Tovarišstva. Najlepším hráčom je Timotej Belička zo ZŠ J. A. Komenského zo Serede.

Majstri Slovenska uvidia legendárneho Ronalda

Víťaz z Trnavského kraja postupuje na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 6. a 7. júna v Národnom tréningovom centre SFZ v Poprade. Chlapci a dievčatá budú súťažiť o cenné trofeje, medaily, množstvo darčekových predmetov, ale najmä o hlavnú cenu, ktorou je finančný dar 5 000 eur. Noví šampióni získajú vstupenky na kvalifikačný zápas na majstrovstvá Európy 2024 Slovensko – Portugalsko, ktorý sa uskutoční 8. septembra 2023 v Bratislave.

„Víťaz dostane finančný dar na podporu športu v danej škole. Deti sa môžu tešiť na jedinečné stretnutie s legendárnym futbalistom Ronaldom,“ lákavou cenou uzavrela Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

CELKOVÉ VÝSLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023

Finále Trnavského krajského kola:    

1. ZŠ s MŠ Nám. Sl. Uč. Tovarišstva 15, Trnava           

2. ZŠ M. Bela, Kláštorná 4, Šamorín     

3.  ZŠ J.A.Komenského, Komenského 8, Sereď            

4. ZŠ Strážnická 1, Skalica      

5. ZŠ s MŠ,  A. Felcána 4,Hlohovec

6. ZŠ Brezová 19, Piešťany                             

7. II. ZŠ Komenského959, Senica

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč:             Timotej Belička,  ZŠ J.A.Komenského, Komenského 8, Sereď            

Najlepšia hráčka:        Mia Kubovičová, ZŠ s MŠ Nám. Sl. Uč. Tovarišstva 15, Trnava           

Najlepší strelec:          Samuel Milčák, ZŠ M. Bela, Kláštorná 4, Šamorín                 

Najlepšia strelkyňa:    Nataša Marková, ZŠ s MŠ,  A. Felcána 4,Hlohovec

Najlepší brankár:        Viktor Masrna, ZŠ s MŠ Nám. Sl. Uč. Tovarišstva 15, Trnava

Podobné novinky

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Považská Bystrica, 14. máj 2024 Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame