Prejsť na obsah
Krajské kolá

Kto sa stretne s Ronaldom? Legendárny turnaj pozná prvého finalistu. Tešia sa v Senci

ZŠ Mlynská Senec porazila vo finále ZŠ s MŠ Dubová Bratislava 6:1.

BRATISLAVA, 9. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo dnešné úvodné krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Do aktuálneho 24. ročníka sa prihlásilo 1 010 základných škôl, čo je nový rekord. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz.

„Ak by sme to jednoduchou matematikou vyrátali, do pohybu sme dali vyše desaťtisíc detí. Veľmi sa z toho tešíme. Že chlapci a dievčatá môžu súťažiť a zmerať si sily,“ uviedla Lucia Poláčeková zo spoločnosti McDonald’s s tým, že všetky góly, ktoré v jednotlivých kolách padnú, budú spočítané a výslednú sumu venuje organizátor na charitu pre rodiny s chorými deťmi v nemociach.

Tréner víťazov: Perfektné

Na krajskom kole v Bratislave sa stretlo osem najlepších, ktorí vzišli z 95 hrajúcich škôl v kraji. Na štadióne NŠK 1922 Bratislava si víťazstvo vybojoval tím ZŠ Mlynská Senec. Druhé miesto obsadila ZŠ s MŠ Dubová Bratislava, bronz patrí MŠ Kalinčiakova Bratislava.

„Prežívame veľké emócie. Perfektné. S Dubovou sme na turnaji dvakrát prehrávali, no vždy sme stav otočili. Vďaka skvelej bojovnosti. Klobúk dole pred všetkými chlapcami a dievčatami,“ povedal tréner víťazného tímu ZŠ Mlynská Senec Matej Šmálik.

Vďaka triumfu si futbalisti Senca vybojovali postup do celoslovenského finále. V ňom budú hrať po druhýkrát, pred šiestimi rokmi skončili druhí. „Ambície máme veľké. Nejdeme sa len zúčastniť, ale chceme vyhrať,“ dodal tréner.

Spoznajte futbalové talenty

Okrem trofeje za víťazstvo bral Senec aj individuálne ocenenia. Najlepším strelcom turnaja sa stal Adam Dzielava, najlepšou strelkyňou Tamia Tlachová, ktorá bola zároveň najmladším dievčaťom na turnaji. „Nečakal som, že budem najlepší strelec. Je to zásluha spoluhráčov a veľmi im za to ďakujem. Pretože mi výborne prihrávali. Ráno som dúfal, že budem najlepší, no bez nich by som to nedal,“ povedal strelec Adam Dzielava, na ktorého slová nadviazala Tamia Tlachová.

„Strelila som dva góly, ten prvý si cením viac. Už raz som bola najlepšia strelkyňa. Futbal ma baví a chcem ho hrávať aj naďalej.“ Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Michal Krpelan zo ZŠ s MŠ Dubová Bratislava, cenu pre najlepšiu hráčku získala Zoja Karasová zo ZŠ Sokolíkova Bratislava.

CELKOVÉ VÝLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023 – krajské kolo, Bratislava 

1. ZŠ Mlynská Senec

2. ZŠ s MŠ Dubová Bratislava

3. ZŠ s MŠ Kalinčiakova Bratislava

4. ZŠ Sokolíkova Bratislava

5. ZŠ Račianska Bratislava

6. Súkromná ZŠ Felix Krásnohorská Bratislava

7. ZŠ s MŠ Školská Slovenský Grob

8. ZŠ Láb

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec:          Adam Dzielava (ZŠ Mlynská Senec)

Najlepšia strelkyňa:    Tamia Tlachová (ZŠ Mlynská Senec)

Najlepší hráč:              Michal Krpelan (ZŠ s MŠ Dubová Bratislava)

Najlepšia hráčka:        Zoja Karasová (ZŠ Sokolíkova Bratislava)

Najlepší brankár:         Sofia Zimová (ZŠ s MŠ Kalinčiakova Bratislava)

Najmladší hráč:           Oliver Hruboš (ZŠ Láb)

Podobné novinky

Pred pár dňami sa skončila registrácia do 25. ročníka McDonald’s Cup. Prekonali sme historický rekord v počte prihlásených škôl, a v jubilejnom ročníku Sviatku futbalu si zahrá viac ako polovica základných škôl z celého Slovenska. Ďalšou skvelou správou je, že už sme začali hrať školské kolá a na trávniky postupne vybiehajú futbalisti a futbalistky. Futbalové … Continued

Každá základná škola, ktorá registrovala svoj školský futbalový tím do jubilejného Sviatku futbalu, 25. ročníka McDonald’s Cup sa automaticky zapojila do súťaže o 4 x 2500 eur. A my dnes poznáme výhercov! 2 500 eur pre školu získali: ZŠ Sv. Vincenta Nám. A. Hlinku 22, Ružomberok ZŠ Školská 286, Vojčice ZŠ s MŠ Záhumnie24, Brehy … Continued

Prvýkrát v histórií je do McDonald’s Cupu prihlásených 1 132 škôl. Prekonali sme tak minuloročný rekord 1 010 zaregistrovaných škôl. McDonald’s Cup je najväčšou futbalovou súťažou pre deti na I. stupni základných škôl na Slovensku. Registrácia trvala od 6. 9. 2023 do 15. 10. 2023, teda presne 40 dní.  Každá základná škola, ktorá prihlásila svoj školský futbalový … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame