Prejsť na obsah
Krajské kolá

Kto sa stretne s Ronaldom? Legendárny turnaj pozná prvého finalistu. Tešia sa v Senci

ZŠ Mlynská Senec porazila vo finále ZŠ s MŠ Dubová Bratislava 6:1.

BRATISLAVA, 9. máj 2023: Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo dnešné úvodné krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu. Legendárneho turnaja, ktorý takmer štvrťstoročie spája malých futbalistov a futbalistky z celého Slovenska.

Do aktuálneho 24. ročníka sa prihlásilo 1 010 základných škôl, čo je nový rekord. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz.

„Ak by sme to jednoduchou matematikou vyrátali, do pohybu sme dali vyše desaťtisíc detí. Veľmi sa z toho tešíme. Že chlapci a dievčatá môžu súťažiť a zmerať si sily,“ uviedla Lucia Poláčeková zo spoločnosti McDonald’s s tým, že všetky góly, ktoré v jednotlivých kolách padnú, budú spočítané a výslednú sumu venuje organizátor na charitu pre rodiny s chorými deťmi v nemociach.

Tréner víťazov: Perfektné

Na krajskom kole v Bratislave sa stretlo osem najlepších, ktorí vzišli z 95 hrajúcich škôl v kraji. Na štadióne NŠK 1922 Bratislava si víťazstvo vybojoval tím ZŠ Mlynská Senec. Druhé miesto obsadila ZŠ s MŠ Dubová Bratislava, bronz patrí MŠ Kalinčiakova Bratislava.

„Prežívame veľké emócie. Perfektné. S Dubovou sme na turnaji dvakrát prehrávali, no vždy sme stav otočili. Vďaka skvelej bojovnosti. Klobúk dole pred všetkými chlapcami a dievčatami,“ povedal tréner víťazného tímu ZŠ Mlynská Senec Matej Šmálik.

Vďaka triumfu si futbalisti Senca vybojovali postup do celoslovenského finále. V ňom budú hrať po druhýkrát, pred šiestimi rokmi skončili druhí. „Ambície máme veľké. Nejdeme sa len zúčastniť, ale chceme vyhrať,“ dodal tréner.

Spoznajte futbalové talenty

Okrem trofeje za víťazstvo bral Senec aj individuálne ocenenia. Najlepším strelcom turnaja sa stal Adam Dzielava, najlepšou strelkyňou Tamia Tlachová, ktorá bola zároveň najmladším dievčaťom na turnaji. „Nečakal som, že budem najlepší strelec. Je to zásluha spoluhráčov a veľmi im za to ďakujem. Pretože mi výborne prihrávali. Ráno som dúfal, že budem najlepší, no bez nich by som to nedal,“ povedal strelec Adam Dzielava, na ktorého slová nadviazala Tamia Tlachová.

„Strelila som dva góly, ten prvý si cením viac. Už raz som bola najlepšia strelkyňa. Futbal ma baví a chcem ho hrávať aj naďalej.“ Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Michal Krpelan zo ZŠ s MŠ Dubová Bratislava, cenu pre najlepšiu hráčku získala Zoja Karasová zo ZŠ Sokolíkova Bratislava.

CELKOVÉ VÝLEDKY 24. ročník McDonald’s Cupu 2023 – krajské kolo, Bratislava 

1. ZŠ Mlynská Senec

2. ZŠ s MŠ Dubová Bratislava

3. ZŠ s MŠ Kalinčiakova Bratislava

4. ZŠ Sokolíkova Bratislava

5. ZŠ Račianska Bratislava

6. Súkromná ZŠ Felix Krásnohorská Bratislava

7. ZŠ s MŠ Školská Slovenský Grob

8. ZŠ Láb

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec:          Adam Dzielava (ZŠ Mlynská Senec)

Najlepšia strelkyňa:    Tamia Tlachová (ZŠ Mlynská Senec)

Najlepší hráč:              Michal Krpelan (ZŠ s MŠ Dubová Bratislava)

Najlepšia hráčka:        Zoja Karasová (ZŠ Sokolíkova Bratislava)

Najlepší brankár:         Sofia Zimová (ZŠ s MŠ Kalinčiakova Bratislava)

Najmladší hráč:           Oliver Hruboš (ZŠ Láb)

Podobné novinky

Do turnaja sa zapojila každá druhá škola Slovenska. Z víťazstva sa teší Senec. Ligový areál, skandovanie divákov a bubnová šou na tribúnach. Legendárny futbalový turnaj pre žiakov prvého stupňa základných škôl McDonald’s Cup priniesol skvelé momenty. Do 24. ročníka turnaja sa zapojilo 1 010 základných škôl, čo je nový rekord.„Prihlásila sa každá druhá základná škola … Continued

Malí futbalisti zabojujú o titul Majstra Slovenska a atraktívnu odmenu. Znie to neskutočne, ale áno. Už takmer štvrťstoročie sa od východu po západ hrá turnaj, ktorý rozhýbe deti zo základných škôl z celej krajiny. McDonald’s Cup nie je len o futbalových zápoleniach, ale aj o radosti z hry, emóciách a nových priateľstvách. Celoročný turnaj spoznal v máji krajských … Continued

Už o pár dní sa na trávniku Národného tréningového centra SFZ v Poprade stretne osem školských tímov vo veľkom finále 24. ročníka McDonald’s Cupu, kde sa bude bojovať o titul majstra Slovenska. Turnaj v tomto školskom roku spojil desaťtisíc detských futbalistov a futbalistky, stovky trénerov a opäť naplnil športoviská na celom Slovensku. Do 24. ročníka sa zapojilo … Continued