Prejsť na obsah
Novinky

Majka Korenčiová: Šport je super spôsob, ako si nájsť kamošov

Vyspovedali sme patrónku 24. ročníka a brankárku FC Como Women, Máriu Korenčiovú. Prečítajte si, prečo je podľa Majky dobré aktívne športovať či ako sa pripravuje na zápas.

Ako sa čo najlepšie pripraviť na zápas?

Každý má svoje postupy a rituály. Niekto je rád sám, počúva hudbu a sústredí sa na zápas. Iný sa rád rozpráva a uvoľní sa rozmýšľaním nad inými vecami. Zisti, čo máš rád ty a ako sa cítiš najlepšie pred zápasom a drž sa toho.

Máš nejaký rituál pred zápasom?

Rituál až tak nie, ale rada robím všetko pekne postupne a s dobrou muzikou v ušiach.

Ako si zlepšiť kondíciu?

Trénovať každý deň, poctivo a systematicky. Zabehať si len tak pre zábavu.

Čo nesmie chýbať vo výbave správnych futbalistov?

Dobré kopačky a chrániče, lopta a vždy dobrá nálada a chuť makať na sebe.

Prečo je dobré aktívne športovať?

Šport a pohyb sú dobré pre telo a myseľ. Človek je po ňom nabudený a plný energie. Posilňuje organizmus a navyše je to super spôsob, ako si nájsť kamošov.

Podobné novinky

Šport je dôležitou súčasťou života každého z nás. Pomáha predchádzať zdravotným problémom a viesť zdravý životný štýl. Je však dôležité budovať pozitívny vzťah k športu už od útleho veku detí a vybudovať v nich návyk. O tom, prečo je šport pre deti dôležitý povedala viac hlavná koordinátorka Školského športu, Zuzana Tomašeková. Prečo je dôležitý šport pre deti? Šport priaznivo formuje detskú … Continued

ŠTARTUJÚ OKRESNÉ KOLÁ 24. ROČNÍKA McDonald’s Cupu! Futbalová sezóna sa začala a s ňou aj Okresné kolá legendárneho futbalového turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl na Slovensku. Do 24. ročníka McDonald’s Cupu je zapojených historicky najviac základných škôl od jeho vzniku – viac ako 1 000.

Futbalová sezóna sa začala a s ňou aj Okresné kolá legendárneho futbalového turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl na Slovensku. Do 24. ročníka McDonald’s Cupu je zapojených historicky najviac základných škôl od jeho vzniku – viac ako 1 000. Okresné, prípadne regionálne kolá musia futbalové tímy v zložení chlapcov a dievčat odohrať od 15. marca … Continued