Prejsť na obsah
Finále

McDonald’s Cup pozná druhé finálové družstvo z Trnavského kraja

Trnavské krajské kolo McDonald’s Cupu sa hralo na trávniku Futbalového klubu Lokomotíva v Trnave, v stredu 1. mája 2022. Zo 73 prihlásených základných škôl sa naň prebojovalo sedem najlepších, ktorí zvíťazili v okresných kolách. Centrum voľného času, v Jame 3, Trnava spolu s trnavskými reštauráciami McDonald´s pripravili pre malých športovcov pekný deň. Hráčov a hráčky privítalo slnečné počasie, a tak sa s radosťou pustili do hry. Zápasy trvali dvakrát po dvanásť minút a napätie sa dalo krájať počas celého dňa.

Videli sme 15 zápasov, v ktorých padlo celkovo 93 gólov. Víťaznú krajskú trofej a postup do finále za Trnavský kraj si odniesol tím zo ZŠ s MŠ Kornela Mahra 11, Trnava, ktorý postupuje na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutoční 9. – 10. júna v Národnom tréningovom centre SFZ v Senci.

Najmenší futbalisti a futbalistky odohrali zápasy v skupinách A a B. Víťazov každej skupiny čakalo finále, kde si zmerali napokon sily v zápase  školy zo Skalice, Trnavy, Serede a Orechovej Potône. Skalica a Sereď zápasili o 3. miesto, ktoré sa podarilo tesne získať seredským hráčom (3:2). O majstrovi kraja rozhodol posledný ťažký zápas medzi trnavskými žiakmi a žiakmi z Orechovej Potône (5:3). Na MS SR sa balí trnavské družstvo ZŠ a MŠ Kornela Mahra 11, školy, ktorá bol majstrom kraja naposledy v roku 2017.

 
Poradie víťazov  Trnavského krajského kola:
  1. miesto: ZŠ s MŠ, Kornela Mahra 11, Trnava
  2. miesto: ZŠ s MŠ Zsigmonda Móricza s VJM, Hlavná 193, Orechová Potôň
  3. miesto: ZŠ J. Fándlyho, Fándlyho 763/7A, Sereď
  4. miesto: ZŠ Strážnická 1, Skalica
  5. miesto: ZŠ s MŠ – A. Felcána 4,Hlohovec
  6. miesto: II. ZŠ Komenského 959, Senica
  7. miesto: ZŠ M. R. Štefánika, Vajanského 35, Piešťany
Najlepší hráč: Richard Poláček, ZŠ s MŠ, Kornela Mahra 11, Trnava
Najlepšia hráčka: Emma Ambrusová, ZŠ s MŠ Zs. Móricza s VJM, Orechová Potôň
Najlepší brankár: Alexander Senka, ZŠ Strážnická 1, Skalica
Najlepší strelec: Levante Németh, ZŠ s MŠ Zs. Móricza s VJM, Orechová Potôň – 15 gólov

Za hlavných partnerov turnaja víťazov oceňovali Lucia Poláčeková a Anton Novotný z McDonald´s Slovakia a Ján Krupa, krajský koordinátor Slovenského futbalového zväzu. 

Víťazný tím podľa slov pani učiteľky a zároveň trénerky nešiel na turnaj 23. ročníka McDonald’s Cupu s veľkými očakávaniami. Napriek tomu prekvapili. „Máme fantastický tím. Išli sme na turnaj s malou dušičkou. Pripravovala som deti na to, že toto kolo bude náročnejšie ako tie predošlé. Oni si víťazstvo z okresu obhájili. Som na nich hrdá a šťastná, že máme úžasný školský tím,“ povedala s dojatím trénerka družstva Mária Ševečková. Trnavskí žiaci trénovali naozaj poctivo aj so staršími a skúsenejšími spolužiakmi, čo bolo pre družstvo veľmi prínosné. Deti sa od starších futbalistov veľa naučili. Chlapci a dievčatá však poctivo trénovali aj individuálne, mimo školskej prípravy, aby boli čo najlepší. Dievčatá v družstve sa začali futbalu venovať len v tomto školskom roku: „V tomto roku prvý raz kopli do lopty, no sú úžasné a hrdo zastanú svoje miesta v tíme. Chlapci pred nimi snímajú pomyselné klobúky a zároveň im pomáhajú. Som veľmi rada, že sú všetci tímoví hráči,“ dodala trénerka Ševečková. Každý zápas na krajskom kole sa Trnavčanom vydaril. Určite budú na MS SR v Senci tvrdým orieškom pre súperov. Či sa im podarí obstáť v najlepšej slovenskej osmičke a obhájiť bronz z 19. ročníka McDonald´s Cupu 2016/2017, sa ukáže už onedlho.

Podobné novinky

Do turnaja sa zapojila každá druhá škola Slovenska. Z víťazstva sa teší Senec. Ligový areál, skandovanie divákov a bubnová šou na tribúnach. Legendárny futbalový turnaj pre žiakov prvého stupňa základných škôl McDonald’s Cup priniesol skvelé momenty. Do 24. ročníka turnaja sa zapojilo 1 010 základných škôl, čo je nový rekord.„Prihlásila sa každá druhá základná škola … Continued

Dočkali sme sa! Konečne je tu finále 24. ročníka McDonald’s Cup. Počas nasledujúcich dvoch dní si medzi sebou zmerajú sily tie najlepšie futbalové tímy z celého Slovenska. Bojovať prišli o titul majstra Slovenska a atraktívnu odmenu. Od začiatku školského roka prebiehali na ihriskách postupové turnaje prihlásených školských zmiešaných tímov. Zo školských, regionálnych a okresných tímov sa … Continued

Malí futbalisti zabojujú o titul Majstra Slovenska a atraktívnu odmenu. Znie to neskutočne, ale áno. Už takmer štvrťstoročie sa od východu po západ hrá turnaj, ktorý rozhýbe deti zo základných škôl z celej krajiny. McDonald’s Cup nie je len o futbalových zápoleniach, ale aj o radosti z hry, emóciách a nových priateľstvách. Celoročný turnaj spoznal v máji krajských … Continued