Prejsť na obsah
Finále

McDonald’s Cup pozná druhé finálové družstvo z Trnavského kraja

Trnavské krajské kolo McDonald’s Cupu sa hralo na trávniku Futbalového klubu Lokomotíva v Trnave, v stredu 1. mája 2022. Zo 73 prihlásených základných škôl sa naň prebojovalo sedem najlepších, ktorí zvíťazili v okresných kolách. Centrum voľného času, v Jame 3, Trnava spolu s trnavskými reštauráciami McDonald´s pripravili pre malých športovcov pekný deň. Hráčov a hráčky privítalo slnečné počasie, a tak sa s radosťou pustili do hry. Zápasy trvali dvakrát po dvanásť minút a napätie sa dalo krájať počas celého dňa.

Videli sme 15 zápasov, v ktorých padlo celkovo 93 gólov. Víťaznú krajskú trofej a postup do finále za Trnavský kraj si odniesol tím zo ZŠ s MŠ Kornela Mahra 11, Trnava, ktorý postupuje na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutoční 9. – 10. júna v Národnom tréningovom centre SFZ v Senci.

Najmenší futbalisti a futbalistky odohrali zápasy v skupinách A a B. Víťazov každej skupiny čakalo finále, kde si zmerali napokon sily v zápase  školy zo Skalice, Trnavy, Serede a Orechovej Potône. Skalica a Sereď zápasili o 3. miesto, ktoré sa podarilo tesne získať seredským hráčom (3:2). O majstrovi kraja rozhodol posledný ťažký zápas medzi trnavskými žiakmi a žiakmi z Orechovej Potône (5:3). Na MS SR sa balí trnavské družstvo ZŠ a MŠ Kornela Mahra 11, školy, ktorá bol majstrom kraja naposledy v roku 2017.

 
Poradie víťazov  Trnavského krajského kola:
  1. miesto: ZŠ s MŠ, Kornela Mahra 11, Trnava
  2. miesto: ZŠ s MŠ Zsigmonda Móricza s VJM, Hlavná 193, Orechová Potôň
  3. miesto: ZŠ J. Fándlyho, Fándlyho 763/7A, Sereď
  4. miesto: ZŠ Strážnická 1, Skalica
  5. miesto: ZŠ s MŠ – A. Felcána 4,Hlohovec
  6. miesto: II. ZŠ Komenského 959, Senica
  7. miesto: ZŠ M. R. Štefánika, Vajanského 35, Piešťany
Najlepší hráč: Richard Poláček, ZŠ s MŠ, Kornela Mahra 11, Trnava
Najlepšia hráčka: Emma Ambrusová, ZŠ s MŠ Zs. Móricza s VJM, Orechová Potôň
Najlepší brankár: Alexander Senka, ZŠ Strážnická 1, Skalica
Najlepší strelec: Levante Németh, ZŠ s MŠ Zs. Móricza s VJM, Orechová Potôň – 15 gólov

Za hlavných partnerov turnaja víťazov oceňovali Lucia Poláčeková a Anton Novotný z McDonald´s Slovakia a Ján Krupa, krajský koordinátor Slovenského futbalového zväzu. 

Víťazný tím podľa slov pani učiteľky a zároveň trénerky nešiel na turnaj 23. ročníka McDonald’s Cupu s veľkými očakávaniami. Napriek tomu prekvapili. „Máme fantastický tím. Išli sme na turnaj s malou dušičkou. Pripravovala som deti na to, že toto kolo bude náročnejšie ako tie predošlé. Oni si víťazstvo z okresu obhájili. Som na nich hrdá a šťastná, že máme úžasný školský tím,“ povedala s dojatím trénerka družstva Mária Ševečková. Trnavskí žiaci trénovali naozaj poctivo aj so staršími a skúsenejšími spolužiakmi, čo bolo pre družstvo veľmi prínosné. Deti sa od starších futbalistov veľa naučili. Chlapci a dievčatá však poctivo trénovali aj individuálne, mimo školskej prípravy, aby boli čo najlepší. Dievčatá v družstve sa začali futbalu venovať len v tomto školskom roku: „V tomto roku prvý raz kopli do lopty, no sú úžasné a hrdo zastanú svoje miesta v tíme. Chlapci pred nimi snímajú pomyselné klobúky a zároveň im pomáhajú. Som veľmi rada, že sú všetci tímoví hráči,“ dodala trénerka Ševečková. Každý zápas na krajskom kole sa Trnavčanom vydaril. Určite budú na MS SR v Senci tvrdým orieškom pre súperov. Či sa im podarí obstáť v najlepšej slovenskej osmičke a obhájiť bronz z 19. ročníka McDonald´s Cupu 2016/2017, sa ukáže už onedlho.

Podobné novinky

Áno. Aj vaša škola stále môže byť súčasťou legendárneho turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl – McDonald’s Cup. Stačí vyplniť prihlášku na www.mcdonaldscup.sk alebo sutaze.skolskysport.sk a malí športovci si zahrajú o titul Majstra Slovenska a jedinečnú hlavnú cenu, zájazd na EURO 2024 do Nemecka. Registrácia škôl trvá už len do 15. októbra 2023, zatiaľ je prihlásených … Continued

Už je nás viac ako 900! Prekonáme minuloročný rekord? Neváhajte a registrujte svoj školský futbalový tím do jubilejného Sviatku futbalu, 25. ročníka McDonald’s Cup. Každá registrovaná základná škola je automaticky zaradená do žrebovania o 4 x 2 500 eur. Registrácia trvá len do 15. 10. 2023, už naozaj nie je čas strácať čas! Stačí vyplniť prihlášku na www.mcdonaldscup.sk … Continued

Práve teraz je tvoj čas. Ak si ty a tvoj školský futbalový tím z košického alebo prešovského kraja a ste registrovaní do jubilejného Sviatku futbalu, 25. ročníka McDonald’s Cup, ste automaticky zaradení do žrebovania o 22 lístkov na zápas (20 x pre hráčov a 2 x vstup pre trénerov). ŽREBUJEME až 3 ŠKOLY! Tak neváhaj, … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame