Prejsť na obsah
Krajské kolá

O TITUL MAJSTRA SLOVENSKA ZABOJUJE ZŠ J. G. Tajovského 1, Senec

Dunajská Lužná

Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku.

Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili fantastické podmienky na futbalovom štadióne OFK Dunajská Lužná.

Krajské kolá 25 ročníka McDonald’s Cupu sú úspešne ukončené. Posledný postup do veľkolepého finále si v Bratislavskom kraji vybojovali futbalisti a futbalistky zo Základnej školy J. G. Tajovského 1, Senec.

„Pocity sú výborné. Hlavne ma teší, že chlapci a dievčatá majú radosť. Tajne som dúfal, že vyhráme a vyšlo to. Na majstrovstvách v Trnave sa pokúsime dostať čo najvyššie, uvidíme, akí budú súperi. Budeme na nich trénovať,“ po finálovom zápase povedal tréner víťazného tímu Sergej Minčík.

Výborné výkony malých futbalistov a futbalistiek

Druhá priečka patrí chlapcom a dievčatám zo ZŠ s MŠ Za kasárňou 2, Bratislava, bronz poputuje do ZŠ kpt. Jána Nálepku, Školská 2, Stupava.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Lukáš Švorc zo ZŠ Fándlyho 11, Pezinok. Najlepšou strelkyňou sa stala Nina Švajdlenková zo ZŠ s MŠ Hargašova 5, Bratislava.   

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Sebastián Gurčík zo ZŠ J. G. Tajovského 1, Senec. Najlepšou hráčkou sa stala Ema Surovčíková zo ZŠ J. G. Tajovského 1, Senec.  

Najkrajšie futbalové zákroky predviedol Damián Králik ZŠ Gessayova 2, Bratislava, ktorý sa stal najlepším brankárom turnaja.

Ceny najlepším odovzdávali predseda Bratislavského futbalového zväzu Juraj Jánošík, vedúci sekretár BFZ Ján Farbula, riaditeľ Akadémie ŠK Slovan Bratislava Štefan Zaťko a hráči Slovana Alexander Tóth a Martin Kušnír.

„Som rád, že sme víťazi, nečakal som to. Vyhrali sme vďaka kolektívu a výborným fanúšikom. Vo finále chceme hrať o medaily,“ povedal najlepší hráč krajského kola  Sebastián Gurčík zo ZŠ J. G. Tajovského 1, Senec.

McDonald’s spája deti i dospelých z celého Slovenska

Krajský turnaj sprevádzala výborná atmosféra, o ktorú sa postarali Kopačkovo, SMILO.

„Slovenský futbalový zväz podporuje aktivity, akou je McDonald’s Cup. Futbal je v prvom rade hra a hra je o zábave. Deti si môžu zahrať s kamarátmi zo škôl, s ktorými možno v klube nehrajú. A porovnať sa v rámci okresov, krajov či dokonca celého Slovenska. Pre SFZ je to nesmierne dôležité,“ povedal Krajský Grassroots koordinátor Slovenského futbalového zväzu Patrik Szabo.

Víťazi jednotlivých krajských kôl si zabezpečili miestenku do veľkolepého finále Sviatka futbalu, ktoré sa 28. a 29. mája uskutoční na štadióne Antona Malatinského v Trnave, kde svoje domáce zápasy hrá legendárny slovenský klub FC Spartak Trnava. Víťazi McDonald’s Cupu pocestujú na EURO 2024 do Nemecka.

Jedinečná príležitosť pre všetkých

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a radosť deťom z celého Slovenska,“ povedala Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

Patrónmi 25. ročníka sú slovenský reprezentant, útočník Sparty Praha Lukáš Haraslín a Lucia Ondrušová, bývalá hráčka národného tímu, ktorá ako prvá dosiahla métu 100 štartov za Slovensko.

Vyhlasovateľom turnaja je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a mládeže Slovenskej republiky, odborným garantom Slovenský futbalový zväz a generálnym partnerom McDonald’s Slovakia.

Konečné poradie (Krajské kolo, Dunajská Lužná):

1. miesto: ZŠ J. G. Tajovského 1, Senec.

2. miesto: ZŠ s MŠ Za kasárňou 2, Bratislava.

3. miesto: ZŠ kpt. Jána Nálepku, Školská 2, Stupava.

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Damián Králik (ZŠ Gessayova 2, Bratislava).

Najlepší strelec: Lukáš Švorc (ZŠ Fándlyho 11, Pezinok).

Najlepšia strelkyňa: Nina Švajdlenková (ZŠ s MŠ Hargašova 5, Bratislava).

Najlepšia hráčka: Ema Surovčíková (ZŠ J. G. Tajovského 1, Senec).

Najlepší hráč: Sebastián Gurčík (ZŠ J. G. Tajovského 1, Senec).

Ďalší účastníci:

ZŠ Matky Alexie, Palackého 1, Bratislava

ZŠ Vrútocká 58, Bratislava

ZŠ s MŠ Hargašova 5, Bratislava

ZŠ Gessayova 2, Bratislava

ZŠ Fándlyho 11, Pezinok

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Považská Bystrica, 14. máj 2024 Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame