Prejsť na obsah
Krajské kolá

O TITUL MAJSTRA SLOVENSKA ZABOJUJE ZŠ NOVOMESKÉHO, TRENČÍN

Považská Bystrica, 14. máj 2024

Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku.

Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili fantastické podmienky na Futbalovom štadióne Mestských športových klubov Považská Bystrica.

Maratón krajských kôl 25. ročníka McDonald’s Cupu je odštartovaný. Prvé miesto v Trenčianskom kraji a postup do veľkolepého finále si vybojovali futbalisti a futbalistky zo Základnej školy Novomeského 11 z Trenčína.

Prvenstvo si vybojovali zástupcovia Základnej školy Novomeského z Trenčína, ktorých viedol Roman Koňušík. „Sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť takejto akcie. Je úžasné, že sa mohlo zapojiť toľko chlapcov a dievčat v tomto ranom veku. Ja ako futbalový tréner oceňujem, že niečo takéto je.

Čo sa týka samotného turnaja, tak náš vstup bol trochu nervózny, zo začiatku sme sa oťukávali, z našej strany bola cítiť trochu nervozita a zodpovednosť za výsledok, lebo sme veľmi túžili postúpiť ďalej.

Postupom času sme sa zlepšovali, vo finálovej skupine nás potrápili Kočovce, hlavne v prvom polčase. Nakoniec sme naše víťazstvo už nepustili z rúk a už pred posledným zápasom bolo rozhodnuté o našom prvenstve. Decká hrali uvoľnene, padli pekné góly.“

Výborné výkony malých futbalistov a futbalistiek

Druhá priečka patrí chlapcom a dievčatám ZŠ s MŠ Turá Lúka 131, Myjava, bronz poputuje do ZŠ Školská 15, Nitrianske Rudno.  

Najlepším strelcom turnaja sa stal Lucas Svoboda zo ZŠ Domaniža 103, ktorý strelil 16 gólov. „Hrávam futbal už päť rokov  a trénujem trikrát do týždňa hodinu a pól,“ povedal.  Najlepšou strelkyňou sa stala Carla Merci Petrášová zo ZŠ  Turá Lúka Myjava.    

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Valter Rotter zo ZŠ s MŠ Veľká okružná Partizánske. Najlepšou hráčkou sa stala v Považskej Bystrici Klára Kluvancová zo ZŠ Školská 15 Nitrianske Rudno.

Najkrajšie futbalové zákroky predviedol Patrik Mikušík z víťaznej školy ZŠ Novomeského 11 Trenčín.

McDonald’s spája deti i dospelých z celého Slovenska

Krajský turnaj sprevádzala výborná atmosféra, o ktorú sa postarali Kopačkovo, SMILO a samozrejme nechýbal ani maskot turnaja, Loptík.

Slovenský futbalový zväz zastupoval v organizačnom výbore Dušan Raninec. „Krajské kolo sa odohrávalo väčšinou v Trenčíne, teraz je prvýkrát v Považskej Bystrici. Je vynikajúce, že na krajské kolo prišlo deväť tímov. Deti sa bavia futbalom, v tímoch sú aj dievčatá, čo si viac môžeme priať, je to vynikajúca vec. Len aby sa v tom pokračovalo aj ďalej. Tešíme sa na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční v Trnave,“ hovoril.

Na McDonald´s Cupe nechýbal ani Jozef Kukučka, bývalý vynikajúci futbalista Považskej Bystrice či Nitry, ktorý to dotiahol až do československej reprezentácie a v jej drese sa zúčastnil MS 1982 v Španielsku.

Legendárny turnaj pokračuje krajským kolom už v stredu v Jaslovských Bohuniciach. Víťazi jednotlivých krajských kôl si zabezpečia miestenku do veľkolepého finále Sviatka futbalu, ktoré sa 28. a 29. mája uskutoční na štadióne Antona Malatinského v Trnave, kde svoje domáce zápasy hrá legendárny slovenský klub FC Spartak Trnava. Víťazi McDonald’s Cupu pocestujú na EURO 2024 do Nemecka.

Jedinečná príležitosť pre všetkých

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a radosť deťom z celého Slovenska,“ povedala Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

Patrónmi 25. ročníka sú slovenský reprezentant, útočník Sparty Praha Lukáš Haraslín a Lucia Ondrušová, bývalá hráčka národného tímu, ktorá ako prvá dosiahla métu 100 štartov za Slovensko.

Vyhlasovateľom turnaja je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a mládeže Slovenskej republiky, odborným garantom Slovenský futbalový zväz a generálnym partnerom McDonald’s Slovakia.

Konečné poradie (Krajské kolo, Považská Bystrica):

1. miesto: ZŠ Novomeského 11, Trenčín

2. miesto: ZŠ s MŠ Kočkovce 380

3. miesto: ZŠ Školská 15, Nitrianske Rudno

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Patrik Mikušík (ZŠ Novomeského Trenčín)

Najlepší strelec: Lucas Svoboda (ZŠ Domaniža) 16 gólov

Najlepšia strelkyňa: Carla Merci Petrášová (ZŠ a MŠ Turá Lúka Myjava)

Najlepšia hráčka: Klára Kluvancová (ZŠ Školská Nitrianske Rudno)

Najlepší hráč: Valter Rotter (ZŠ a MŠ Veľká okružná Partizánske)

Ďalší účastníci:

ZŠ Domaniža 103

ZŠ s MŠ Veľká Okružná 19, Partizánske

ZŠ Partizánska 6, Bánovce nad Bebravou

ZŠ E. Schreibera, Schreiberova 372, Lednické Rovné

ZŠ Janka Kráľa 1, Nová Dubnica

ZŠ s MŠ Túra Lúka 131, Myjava

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame