Prejsť na obsah
Krajské kolá

O TITUL MAJSTRA SLOVENSKA ZABOJUJE ZŠ S MŠ. HURBANOVA, MARTIN

Martin, 6. máj 2024

Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku.

Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili fantastické podmienky pre na štadióne Pltníky v Martine.

Víťazstvo zostáva v Martine

Práve v srdci Slovenska odštartoval maratón krajských kôl 25. ročníka McDonald’s Cupu. Prvé miesto a postup do veľkolepého finále si vybojovali futbalisti zo ZŠ s MŠ. Hurbanova, Martin.

„Prežívam veľmi dobré pocity. Teším sa hlavne za naše deti, že sa dostali do veľkého finále. Boli tam aj minulý rok, preto sa majú na čo tešiť,“ neskrýval radosť tréner víťazného tímu Peter Peržel.

Martinčania doslova zdemolovali všetkých súperov. O ich zaslúženom triumfe nie je pochýb. „Tento rok nám to naozaj vyšlo. Prialo nám všetko, preto dúfam, že sa nám bude dariť aj ďalej,“ dodal muž, ktorý označil McDonald’s Cup za najlepšiu športovú akciu, ktorá spája chlapcov, dievčatá, školy, rodičov a fanúšikov futbalu.

„Bolo by dobré, keby takýchto podujatí bolo v rámci Slovenska viac. Toto je pre deti a šport úplne najlepšie,“ vyhlásil Peržel.

Výborné výkony Mišíkovej

Druhá priečka patrí chlapcom a dievčatám zo ZŠ M. Medveckej, Tvrdošín, bronz poputuje do ZŠ Kysucký Lieskovec.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Leo Král z Martina, najlepšou strelkyňou Anna Mišíková takisto z Martina.

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Viliam Pravňan, za najlepšiu hráčku opäť Anna Mišíková, ktorá podávala skvelé výkony.

Najkrajšie zákroky predviedol Juraj Blahút z Dolného Kubína, ktorý sa teší z trofeje pre najlepšieho brankára.

„Som šťastný. Ďakujem spoluhráčom za výborné prihrávky. Som rád, že som skoro všetky šance premenil. Teraz budeme poctivo trénovať a chceme vyhrať aj finále. Pretože máme dobrý kolektív,“ povedal najlepší strelec krajského kola v Martine Leo Král, ktorého vzorom je legendárny Portugalčan Cristiano Ronaldo.

McDonald’s investuje do pohybu

Úvodný krajský turnaj sprevádzala výborná atmosféra, ktorú svojou prítomnosťou okorenili bývalý reprezentant Slovenska Michal Hanek,  maskot turnaja Loptík, SMILO, Kopačkovo či viaceré zvučné osobnosti.

„Som nesmierne rád, že spoločnosť McDonald’s investuje do pohybu, športu a detského futbalu. Sú to najlepšie investície, aké môže niekto urobiť. Trendy sú opačné, sedieť pri počítačoch, mobiloch a pohyb je vedľajšia vec. Takto sa deti hýbu a robia veľa pre svoje zdravie,“ uviedol primátor mesta  Martin Ján Danko.

Legendárny turnaj sa koná už celé štvrťstoročie. Okrem lásky k športu buduje charakter mladých ľudí a učí ich rešpektovať druhých. „K 25. narodeninám prajem tomuto úspešnému projektu, aby pokračoval nielen 25 rokov, ale ešte oveľa, oveľa viac. Pretože naše deti pohyb potrebujú,“ dodal primátor mesta Martin .

Legendárny turnaj pokračuje druhým krajským kolom, ktoré sa uskutoční v Košiciach. Víťazi jednotlivých krajských kôl si zabezpečia miestenku do veľkolepého finále Sviatka futbalu, ktoré sa 28. a 29. mája uskutoční na štadióne Antona Malatinského v Trnave, kde svoje domáce zápasy hrá legendárny slovenský klub FC Spartak Trnava. Víťazi McDonald’s Cupu pocestujú na EURO 2024 do Nemecka.

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a radosť deťom z celého Slovenska,“ povedala Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

Jedinečná príležitosť pre všetkých

Patrónmi 25. ročníka sú slovenský reprezentant, útočník Sparty Praha Lukáš Haraslín a Lucia Ondrušová, bývalá hráčka národného tímu, ktorá ako prvá dosiahla métu 100 štartov za Slovensko.

„McDonald’s Cup je jedinečná príležitosť pre všetky školy, ako pre chlapcov, tak aj pre dievčatá, aby sa hýbali, mali zdravý životný štýl a nadväzovali nové kamarátstva. Je to veľmi pekná udalosť, ktorá, verím, bude pokračovať aj počas ďalších rokov. Hráčom želám príjemnú zábavu, nech vyhrá ten najlepší. Veľké ďakujem za všetkých, ktorí sa každý rok podieľajú na organizácii turnaja. Do ďalších rokov mu prajem veľa úspechov a vydarených zápasov,“ uzavrela Lenka Kučerová z McDonald’s Cup Martin.

Konečné poradie (Krajské kolo, Martin):

1. miesto: ZŠ s MŠ. Hurbanova, Martin

2. miesto: ZŠ M. Medveckej, Tvrdošín

3. miesto: ZŠ Kysucký Lieskovec, okres Kysucké Nové Mesto

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec: Leo Král (Martin)

Najlepšia strelkyňa: Anna Mišíková (Martin)

Najlepší hráč: Viliam Pravňan (Martin)

Najlepšia hráčka: Anna Mišíková (Martin)

Najlepší brankár: Juraj Blahút (Dolný Kubín)

Ďalší účastníci:

ZŠ Ul. mieru, Bytča

ZŠ Svrčinovec, okres Čadca

ZŠ M. Rázusovej, Liptovský Mikuláš

ZŠ Okružná, Dolný Kubín

ZŠ Karpatská, Žilina

ZŠ pri SŠ, Mošovce, okres Turčianske Teplice

ZŠ s MŠ Lokca, okres Námestovo

ZŠ Bystrická cesta, Ružomberok

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame