Prejsť na obsah
Krajské kolá

O TITUL MAJSTRA SLOVENSKA ZABOJUJE ZŠ SÍDLISKO LÚČNA 827, VRANOV NAD TOPĽOU

Poprad, 9. máj 2024

Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku.

Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili fantastické podmienky v Národnom tréningovom centre SFZ v Poprade.

Maratón krajských kôl 25. ročníka McDonald’s Cupu je odštartovaný. Prvé miesto v Prešovskom kraji a postup do veľkolepého finále si vybojovali futbalisti a futbalistky zo ZŠ ZŠ Sídlisko Lúčna z Vranova nad Topľou.

„Samozrejme veľmi sa tešíme, že sme zvíťazili dnes na Krajskom kole v Poprade, vieme čo nás čaká, minulý rok sme hrali na majstrovstvách Slovenska práve na tomto štadióne finálový zápas, to nám nevyšlo, ale veríme, že tento rok titul získame. Ideme do Trnavy s veľkým očakávaním,“ neskrýval radosť tréner víťazného tímu Daniel Štuller.

Ako ďalej dodal, pravidelne s chlapcami a dievčatami v tíme trénujú a veria, že sa im podarí uspieť a získajú aj ďalšie zlato. „Aj tento turnaj ukázal, že hráči musia trénovať aj stresové situácie a zlepšia sa len tak ak budú naďalej trénovať a budú sa zúčastňovať takýchto súťaží, akou je aj práve McDonald’s Cup.“

Výborné výkony malých futbalistov a futbalistiek

Druhá priečka patrí chlapcom a dievčatám z CZŠ a MŠ sv. Gorazda, Solivarská, Prešov, bronz poputuje do Bardejova, do ZŠ Wolkerova 10.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Sebastián Tekeľ zo ZŠ Sídlisko Lúčna, Vranov nad Topľou. „Je to výborný pocit, snažili sme sa až do konca, súperi boli veľmi nároční, ale dokázali sme ich prekonať,“ povedal hráč víťazného tímu, ktorý strelil 20 gólov v Poprade. Najlepšou strelkyňou sa stala Lea  Obercianová zo ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa493.

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Teo Husovský z Prešova, ocenenie najlepšia hráčka si domov odniesla jeho spolužiačka Miriam Vojtková z CZŠ s MŠ sv. Gorazda.  

Najkrajšie futbalové zákroky predviedol Tobias Mak z víťazného tímu.

McDonald’s spája deti i dospelých z celého Slovenska

Krajský turnaj sprevádzala výborná atmosféra, o ktorú sa postarali Kopačkovo, SMILO, futbalový freestyler Peťo Herstek a viaceré zvučné futbalové osobnosti. Samozrejme nechýbal ani maskot turnaja, Loptík.

Malých futbalistov a futbalistky prišiel podporiť aj 2. zástupca primátora mesta Poprad, Ondrej Kavka. „Ja som sa celý život pohyboval vo futbale. Preto si dovolím tvrdiť, že kolektívny šport osobnostne pripraví človeka tak, že sa v živote nestratí. Dodnes mám kamarátov hlavne zo športovej oblasti, ktorí ma sprevádzajú celým životom a môžem sa na nich spoľahnúť v tom, že mi vždy pomôžu v ťažkých životných situáciách,“ povedal Kavka.

Legendárny turnaj pokračuje krajským kolom už v piatok v Banskej Bystrici. Víťazi jednotlivých krajských kôl si zabezpečia miestenku do veľkolepého finále Sviatka futbalu, ktoré sa 28. a 29. mája uskutoční na štadióne Antona Malatinského v Trnave, kde svoje domáce zápasy hrá legendárny slovenský klub FC Spartak Trnava. Víťazi McDonald’s Cupu pocestujú na EURO 2024 do Nemecka.

Jedinečná príležitosť pre všetkých

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a radosť deťom z celého Slovenska,“ povedala Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

Patrónmi 25. ročníka sú slovenský reprezentant, útočník Sparty Praha Lukáš Haraslín a Lucia Ondrušová, bývalá hráčka národného tímu, ktorá ako prvá dosiahla métu 100 štartov za Slovensko.

Konečné poradie (Krajské kolo, Poprad):

1. miesto: Základná škola, Sídlisko Lúčna 827, Vranov nad Topľou

2. miesto: CZŠ a MŠ sv. Gorazda, Solivarská 47, Prešov

3. miesto: ZŠ  Wolkerova 10, Bardejov

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec: Sebastián Tekeľ, Základná škola, Sídlisko Lúčna 827, Vranov nad Topľou

Najlepšia strelkyňa: Lea  Obercianová, ZŠ s MŠ , Nová Ľubovňa 493

Najlepší hráč: Teo Husovský, CZŠ a MŠ sv. Gorazda, Solivarská 47, Prešov

Najlepšia hráčka: Miriam Vojtková, CZŠ a MŠ sv. Gorazda, Solivarská 47, Prešov

Najlepší brankár: Tobias Makó, Základná škola, Sídlisko Lúčna 827, Vranov nad Topľou

Ďalší účastníci:

ZŠ Hrnčiarska 13, Humenné

ZŠ s MŠ sv. Kríža, Petržalská 21, Kežmarok

ZŠ Gašpara Haina 37, Levoča

ZŠ s MŠ , Francisciho ulica 832/21, Poprad

ZŠ s MŠ, Krivany 1

CSŠ Švermova 10, Snina

ZŠ s MŠ , Nová Ľubovňa 493

ZŠ Mlynská 697/7, Stropkov

ZŠ Kračúnovce 277

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame