Prejsť na obsah
Krajské kolá

O TITUL MAJSTRA SLOVENSKA ZABOJUJE ZŠ SPOJOVÁ, BANSKÁ BYSTRICA  

Banská Bystrica, 10. máj 2024

Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku.

Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili fantastické podmienky na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani v Banskej Bystrici.

Maratón krajských kôl 25. ročníka McDonald’s Cupu je odštartovaný. Prvé miesto v Banskobystrickom kraji a postup do veľkolepého finále si vybojovali futbalisti a futbalistky zo Základnej školy Spojová 14 z Banskej Bystrice.  

„Som hrdý na hráčov a na hráčky, výborne hrali i keď sme prehrávali spočiatku, nepoložili sa hrali a  bojovali. Víťazstvo sme si zaslúžili patrične,“ neskrýval radosť tréner víťazného tímu Miroslav Romanovský.

 Ako ďalej dodal, titul majstra Slovenska by radi získali, ale vedia aká je na finále silná konkurencia. „Vlani sme mali dobre našliapnuté počas finále v Poprade a pokazili sme s tímom jeden polčas a kvôli tomu sme sa nedostali do prvej štvorky.“ Verí, že tento rok sa im to podarí.

Výborné výkony malých futbalistov a futbalistiek

Druhá priečka patrí chlapcom a dievčatám ZŠ Kukučinova 480/6, Detva, bronz poputuje do Zvolena, do ZŠ Námestie mládeže 587/17.  

Najlepším strelcom turnaja sa stal Mateo Pajer z víťaznej školy Spojová 14, Banská Bystrica. Najlepšou strelkyňou sa stala Nela Sychrová zo S- ZŠ s MŠ DSA z Lučenca.  

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Matúš Vince, zo Základnej školy Slobody v Poltári,  ocenenie najlepšia hráčka si domov odniesla Emily Podmanická zo Základnej školy Spojová 14. „Toto bol najlepší zápas na svete, hrali sme tímovo a to nás priviedlo až k víťazstvu,“ povedala najlepšia hráčka z Banskej Bystrice.

Najkrajšie futbalové zákroky predviedol Miroslav Machava zo ZŠ Kukučinova Detva.  

McDonald’s spája deti i dospelých z celého Slovenska

Krajský turnaj sprevádzala výborná atmosféra, o ktorú sa postarali Kopačkovo, SMILO, futbalový freestyler Peťo Herstek, malých hráčov a hráčky prišli podporiť aj futbalisti z MFK Dukla Banská Bystrica. Samozrejme nechýbal ani maskot turnaja, Loptík.

Malých futbalistov a futbalistky prišiel podporiť aj 2. zástupca primátora mesta Banská Bystrica Martin Majling „Mesto Banská Bystrica podporuje šport, výsledkom je viacero medzinárodných mládežníckych podujatí. Každá jedna akcia je u nás vítaná a hlavne na tomto štadióne v Radvani, ktorý sme postavili pre mládež, aby na ňom mohla trénovať. Ako bývalý futbalista sa viem preniesť do ich radosti z hry, dôležité je odhodlanie hráčov a hráčok,“ povedal Majling.

Legendárny turnaj pokračuje krajským kolom už v pondelok v Nitre. Víťazi jednotlivých krajských kôl si zabezpečia miestenku do veľkolepého finále Sviatka futbalu, ktoré sa 28. a 29. mája uskutoční na štadióne Antona Malatinského v Trnave, kde svoje domáce zápasy hrá legendárny slovenský klub FC Spartak Trnava. Víťazi McDonald’s Cupu pocestujú na EURO 2024 do Nemecka.

Jedinečná príležitosť pre všetkých

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a radosť deťom z celého Slovenska,“ povedala Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

Patrónmi 25. ročníka sú slovenský reprezentant, útočník Sparty Praha Lukáš Haraslín a Lucia Ondrušová, bývalá hráčka národného tímu, ktorá ako prvá dosiahla métu 100 štartov za Slovensko.

Konečné poradie (Krajské kolo, Banská Bystrica):

1. miesto: Základná škola, Spojová 14, Banská Bystrica

2. miesto: ZŠ Kukučínova 480/60, Detva

3. miesto: ZŠ  Námestie mládeže 58/17 Zvolen

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec: Mateo Pajer, Základná škola, Spojová 14, Banská Bystrica

Najlepšia strelkyňa: Nela Sychrová, S-ZŠ s MŠ DSA, Nám. Kubínyiho 6, Lučenec

Najlepší hráč: Matúš Vince, Základná škola Slobody 2, Poltár

Najlepšia hráčka: Emily Podmanická, Základná škola, Spojová 14, Banská Bystrica

Najlepší brankár: Miroslav Machava, ZŠ Kukučínova 480/60, Detva

Ďalší účastníci:

CZŠ sv. F. Assisi, Gwerkovej 9, Banská Štiavnica

ZŠ s MŚ Pionierska 2, Brezno

ZŠ J. C. Hrnoského, Školská 10, Krupina

S-ZŠ s MŠ DSA, Nam. Kubínyiho 6, Lučenec

ZŠ Slobody 2, Poltár

ZŠ Sídlisko 165, Sirk

ZŠ Nábrežie Rimavy 457 Hnúšťa

ZŠ s MŠ, Na Parlagu 1, Čebovce

ZŠ J. Zemana, Školská 44/6, Nová Baňa

ZŠ M. R. Štefánika 17, Žiar nad Hronom

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame