Prejsť na obsah
Krajské kolá

O TITUL MAJSTRA SLOVENSKA ZABOJUJE ZŠ UL. POHRANIČNÁ, KOMÁRNO

Nitra, 13. máj 2024

Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku.

Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili fantastické podmienky na Hlavnom futbalovom štadióne Nitra.

Maratón krajských kôl 25. ročníka McDonald’s Cupu je odštartovaný. Prvé miesto v Nitrianskom kraji a postup do veľkolepého finále si vybojovali futbalisti a futbalistky zo Základnej školy ul. Pohraničná 9 z Komárna.

„Na krajské kolo v Nitre sme si prišli s tímom najmä zahrať, mám chlapcov v tíme, ktorí hrajú futbal a naša hráčka hrá hádzanú, tak k športu majú naozaj blízko. Chceli sme sa dostať do prvej trojky, dosiahli sme však najviac, postúpili sme na finále do Trnavy,“ hovorí tréner víťazného tímu Slavomír Ďurčo.

Ako ďalej dodáva, okrem tréningov sa pripravovali aj počas hodín telesnej výchovy, kde sa viac venovali futbalu. „Vlani sme skončili štvrtí, dnes sme tu druhýkrát a z úspechu sa veľmi tešíme,“ hovorí Ďurčo z najstaršej základnej školy na Slovensku.

Výborné výkony malých futbalistov a futbalistiek

Druhá priečka patrí chlapcom a dievčatám ZŠ Hradná 22, Nové Zámky, bronz poputuje do ZŠ J. Hollého 696/3, Topoľčany.  

Najlepším strelcom turnaja sa stal Viktor Varga zo Základnej školy Hradná 22, Nové Zámky. Najlepšou strelkyňou sa stala Zita Blašková z rovnakej školy.   

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Richard Riszdorfer z víťaznej školy ul. Pohraničná 9 z Komárna. „Dnes sa nám hralo dobre, najťažší zápas bol o prvé miesto s Novými Zámkami, báli sme sa, že prehráme,“ hovorí najlepší hráč, ktorý strelil počas dňa šesť gólov. „Hrávam päť rokov futbal, na finále si ešte viac zdokonalím techniku s loptou.“

Najkrajšie futbalové zákroky predviedol Jakub Minárik zo Základnej školy Hollého 3 z Topoľčian. „trénovali sme veľa, tešíme sa, že sme získali tretie miesto,“ hovorí, avšak verí, že v budúcom roku budú lepší a zvíťazia.

McDonald’s spája deti i dospelých z celého Slovenska

Krajský turnaj sprevádzala výborná atmosféra, o ktorú sa postarali Kopačkovo, SMILO a samozrejme nechýbal ani maskot turnaja, Loptík.

„V Nitre sme videli 7 najlepších tímov, ktoré zvíťazili v okresných kolách, celkovo sa v Nitrianskom kraji prihlásilo do jubilejného ročníka McDonald’s Cup 178 základných škôl. McDonald’s Cup je ako prvý turnaj pre detí kategórie U10, je to vstupná brána pre deti do veľkého futbalu. Spolupráca SFZ s ministerstvom školstva a McDonald’s trvá už dlhé roky. To je dôležité pre stabilné a kvalitné turnaje pre deti, ale tiež vytvárajú priestor pre zmiešané tímy chlapcov a dievčat, čo tvorí základ pre podporu a rozvoj ženského futbalu u nás,“  hovorí Štefan Labay, krajský grassroots koordinátor pre Nitriansky kraj.

Legendárny turnaj pokračuje krajským kolom už v utorok v Považskej Bystrici. Víťazi jednotlivých krajských kôl si zabezpečia miestenku do veľkolepého finále Sviatka futbalu, ktoré sa 28. a 29. mája uskutoční na štadióne Antona Malatinského v Trnave, kde svoje domáce zápasy hrá legendárny slovenský klub FC Spartak Trnava. Víťazi McDonald’s Cupu pocestujú na EURO 2024 do Nemecka.

Jedinečná príležitosť pre všetkých

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a radosť deťom z celého Slovenska,“ povedala Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

Patrónmi 25. ročníka sú slovenský reprezentant, útočník Sparty Praha Lukáš Haraslín a Lucia Ondrušová, bývalá hráčka národného tímu, ktorá ako prvá dosiahla métu 100 štartov za Slovensko.

Vyhlasovateľom turnaja je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a mládeže Slovenskej republiky, odborným garantom Slovenský futbalový zväz a generálnym partnerom McDonald’s Slovakia.

Konečné poradie (Krajské kolo, Nitra):

1. miesto: ZŠ Ul. Pohraničná 9, Komárno

2. miesto: ZŠ Hradná 22, Nové Zámky

3. miesto: ZŠ J. Hollého 696/3, Topoľčany

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec: Viktor Varga, ZŠ Hradná 22, Nové Zámky

Najlepšia strelkyňa: Zita Blašková, ZŠ Hradná 22, Nové Zámky

Najlepší hráč: Richard Riszdofer, ZŠ Ul. Pohraničná 9, Komárno

Najlepšia hráčka: Ema Mária Naštická, ZŠ J. Hollého 696/3, Topoľčany

Najlepší brankár: Jakub Minárik, ZŠ J. Hollého 696/3, Topoľčany

Ďalší účastníci:

ZŠ s MŠ sv. DVP, Saratovská 87, Levice

ZŠ Fatranská 14, Nitra

ZŠ J. Hollého 1950/48, Šaľa ZŠ Mojmírová 2, Zlaté Moravce 

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame