Prejsť na obsah
Finále

PRIEBEH ZÁPASOV – Finále 19. ročníka McDonald´s Cup 2016/2017

Dvojdňové Finále sa odohralo na trávniku Národného tréningového centra SFZ v Poprade, pod taktovkou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR,  Slovenského futbalového zväzu a generálneho partnera turnaja McDonald´s.

Osem družstiev, krajských víťazov, bolo rozdelených do skupín A a B. Prvý deň sa hrali zápasy v skupinách. Víťazom skupiny A sa stala ZŠ K. Mahra z Trnavy s deviatimi bodmi. Senecká ZŠ sa umiestnila v skupine A druhá, s počtom bodov 6. ZŠ Novomeského Trenčín skončila tretia (3 body) a štvrtá priečka patrila Hanušovciam (0 bodov). V skupine B získala prvenstvo banskobystrická ZŠ Spojová (7 bodov), druhá priečka patrila ZŠ Školskej zo Žiliny s rovnakým počtom bodov 7. Tretie miesto v skupine obsadila ZŠ J. Murgaša zo Šale (1 bod). Posledná v B skupine skončila s jedným bodom rožňavská ZŠ J. Hronca.

Druhý finálový deň sa začal vyraďovacími a semifinálovými zápasmi. Po ich skončení hrali východoslovenské kraje o 7. miesto. Rožňava s Hanušovcami remizovala 4:4, po pokutových kopoch Rožňava zvíťazila 3:1. Nasledoval zápas o 5. miesto – Trenčín porazil Šaľanov stavom 10:5. Trnavská ZŠ v súboji o 3. miesto porazila Banskú Bystricu 4:2.

Na finálový zápas Majstrovstiev Slovenska s hráčmi nastúpil už aj Marek Hamšík, patrón McDonald´s Cupu. Slávnostným výkopom zahájil zápas medzi ZŠ Školskou zo Žiliny a víťazom BA kraja seneckou ZŠ Mlynská. Žilinčania nakoniec zaslúžene vybojovali prvenstvo, keď zdolali Senec výsledkom 8:3.

Víťazom, aj všetkým družstvám, blahoželáme!!!!!!!! ???

Podobné novinky

Maratón Krajských kôl odštartuje v Martine, pokračovať bude v Košiciach, Poprade, Banskej Bystrici, Nitre, Považskej Bystrici, Jaslovských Bohuniciach a Dunajskej Lužnej. Príďte podporiť malé talenty a zažite s nami nezabudnuteľnú futbalovú atmosféru. Čakať na vás budú aj ambasádori 25. ročníka McDonald’s Cup Kopačkovo, Smajlo a Peťo Herstek. A na každé Krajské kolo sa prídu pozrieť … Continued

Ktoré tímy sa stanú šampiónmi okresných kôl a stretnú sa na krajských kolách? To sa dozvieme už čoskoro! Kopačky vyčistiť, ideme na to. Okresné kolá jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cup odštartovali! Futbalová sezóna je odštartovaná a s ňou aj Okresné kolá jubilejného futbalového turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl na Slovensku. Do … Continued

Počas online mítingu sa dozviete všetky potrebné organizačné informácie dôležité pre prípravu a realizáciu okresných a krajských kôl turnaja, ako aj celoslovenského finále. Spíkri: • Lucia Poláčeková, McDonald’s Slovakia • Pavol Smutný, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a mládeže SR • Cyril Janoško, Koordinátor grassroots futbalu, Slovenský futbalový zväz • Šimon Kučera, Hlavný koordinátor McDonald’s Cup … Continued