Prejsť na obsah
Novinky

Robo Boženík: Zápasy si treba užívať!

Patrón 24. ročníka McDonald’s Cupu a útočník FC Boavista Porto, Róbert Boženík sa s nami podelil o rady a tipy, ako sa čo najlepšie pripraviť na zápasy 24. ročníka McDonald’s Cupu. Prečítajte si, čo nám prezradil.

Ako sa čo najlepšie pripraviť na zápasy?

Moja rada je dobre sa vyspať, mať vyčistené kopačky a hlavne sa na zápas tešiť! Mať radosť z toho, že si to ideme spolu s kamarátmi užiť.

Máš nejaký rituál pred zápasom?

Vždy si pred zápasom nanovo zaviažem kopačky a pred vstupom na ihrisko sa pomodlím.

Ako sa dá zlepšiť kondícia?

Kondíciu si najlepšie zlepšíte rôznymi hrami, ako napríklad je futbal či naháňačky. Dôležitý je pohyb.

Čo nesmie chýbať vo výbave správnych futbalistov?

Samozrejme kopačky, chrániče aby sa nám nič nestalo, dres a fľaša vody na občerstvenie počas zápasu alebo tréningu.

Prečo je dobré aktívne športovať?

Šport nám pomáha udržať sa zdravý a fit. A hlavne, je to zábava.

Podobné novinky

Vyspovedali sme patrónku 24. ročníka a brankárku FC Como Women, Máriu Korenčiovú. Prečítajte si, prečo je podľa Majky dobré aktívne športovať či ako sa pripravuje na zápas. Ako sa čo najlepšie pripraviť na zápas? Každý má svoje postupy a rituály. Niekto je rád sám, počúva hudbu a sústredí sa na zápas. Iný sa rád rozpráva … Continued

Šport je dôležitou súčasťou života každého z nás. Pomáha predchádzať zdravotným problémom a viesť zdravý životný štýl. Je však dôležité budovať pozitívny vzťah k športu už od útleho veku detí a vybudovať v nich návyk. O tom, prečo je šport pre deti dôležitý povedala viac hlavná koordinátorka Školského športu, Zuzana Tomašeková. Prečo je dôležitý šport pre deti? Šport priaznivo formuje detskú … Continued

ŠTARTUJÚ OKRESNÉ KOLÁ 24. ROČNÍKA McDonald’s Cupu! Futbalová sezóna sa začala a s ňou aj Okresné kolá legendárneho futbalového turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl na Slovensku. Do 24. ročníka McDonald’s Cupu je zapojených historicky najviac základných škôl od jeho vzniku – viac ako 1 000.