Prejsť na obsah
Finále

Trenčania zo ZŠ Novomeského 11 vyhrali už po šiesty raz.

Krásne počasie, výborná nálada, ale hlavne skvelé futbalové zápolenie. Trenčianske krajské kolo malo vo štvrtok 12. mája 2022 jasného víťaza. Na štadióne TFK 1939 Záblatie sa z triumfu tešili futbalisti ZŠ Novomeského v Trenčíne. Tí porazili všetkých súperov a zaslúžene postupujú do finále majstrovstiev Slovenska. Tie sa 9. až 10. júna uskutočnia v Senci.

„Do turnaja sme vstúpili veľmi dobre. Nastúpili sme s cieľom obhájiť víťazstvo z posledných ročníkov, čo sa nám podarilo,“ tešil sa tréner družstva zo ZŠ Novomeského Matej Chocina.

Hráč Trenčína dal 19 gólov: Víťazná škola dlhodobo podchytáva mladé talenty z regiónu a vedie ich k futbalu. Jedným z nich je 10-ročný Maxim Pavlík, ktorý sa s devätnástimi gólmi stal najlepším strelcom turnaja. Prítomných divákov privádzal technickými prvkami doslova do úžasu. „Maxim patrí medzi veľké talenty. Rovesníkov už kvalitou svojej hry prerástol, preto hráva v kategórii U11. Medzi jeho silné stránky patrí ovládanie lopty, driblovanie a má výbornú strelu z väčších vzdialeností,“ pochválil svojho zverenca Chocina. Štýlom hry ho prirovnal k slovenskému reprezentantovi Stanislavovi Lobotkovi, ktorý takisto vyrastal v Trenčíne a tiež hráva na jeho pozícii. „Ak bude na sebe pracovať, môže to dotiahnuť ďaleko. Prajem mu veľa úspechov, pretože je ctižiadostivý, dravý a k povinnostiam pristupuje zodpovedne,“ dodal.

Pavlík: Som šťastný: Maxim sa počas odovzdávania ceny pre najlepšieho strelca potešil. Zatlieskal a usmial sa. Spoluhráči ho objali a kričali jeho meno. „Som šťastný, že sa mi podarilo streliť toľko gólov. Teším sa, že sme vyhrali,“ povedal po slávnostnom vyhodnotení Maxim Pavlík. Jeho obľúbeným klubom je PSG. „Keď budem veľký, chcel by som byť ako Messi. Raz chcem hrať za veľký klub a posnažím sa, aby sa mi to podarilo,“ prezradil usmiaty chlapec zo ZŠ Novomeského v Trenčíne.

Nádherné zákroky brankára: Najväčšou prekážkou v obhajobe prvenstva boli pre Trenčín chlapci a dievčatá zo ZŠ Gorazdova v Bánovciach nad Bebravou. Obsadili druhé miesto. Za úspechom Bánoviec bol kolektívny výkon, ale i skvelý gólman. Šimon Guniš predvádzal nádherné zákroky a zaslúžene sa stal najlepším brankárom turnaja. „Toto ocenenie pre mňa znamená veľa. Mojím obľúbeným brankárom je Alisson a klub FC Liverpool. Neviem, či sa dostanem až tam, ale chcel by som hrať aspoň Fortuna ligu,“ prezradil svoje ambície Šimon.

Bronz ide do Dubnice: Hoci po zápase proti Trenčínu boli sklamaní, nakoniec odchádzali s úsmevom. Na krku mali totiž bronzové medaily. Tretie miesto na krajskom kole v Trenčíne obsadili chlapci a dievčatá zo ZŠ s MŠ Pod hájom v Dubnici nad Váhom. Najlepšou hráčkou turnaja sa stala takisto Dubničanka Karolína Kučerová.

 

 

Poradie víťazov  Trenčianskeho krajského kola:
  1. miesto: ZŠ, Ul. L. Novomeského 11,Trenčín
  2. miesto: ZŠ Gorazdova 1319/6, Bánovce nad Bebravou
  3. miesto: ZŠ s MŠ Pod hájom 967, Dubnica nad Váhom
  4. miesto: ZŠ R. Jašíka, Obuvnícka 432/23, Partizánske
  5. miesto: ZŠ Sídlisko SN 1484, Považská Bystrica
  6. miesto: ZŠ Slatinská 3, Beluša
  7. miesto: ZŠ s MŠ Lúka 135, Lúka
  8. miesto: ZŠ Energetikov 242/39, Prievidza
  9. miesto: ZŠ Štúrova 18, Myjava
Najlepší hráč: Sebastián Oravec, ZŠ R. Jašíka, Obuvnícka 432/23, Partizánske
Najlepšia hráčka: Karolína Kučerová, ZŠ s MŠ Pod hájom 967, Dubnica n/Váhom
Najlepší brankár: Šimon Gunič, ZŠ Gorazdova 1319/6, Bánovce nad Bebravou
Najlepší strelec: Maxim Pavlík, ZŠ Novomeského 11, Trenčín – 19 gólov

Podobné novinky

Áno. Aj vaša škola stále môže byť súčasťou legendárneho turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl – McDonald’s Cup. Stačí vyplniť prihlášku na www.mcdonaldscup.sk alebo sutaze.skolskysport.sk a malí športovci si zahrajú o titul Majstra Slovenska a jedinečnú hlavnú cenu, zájazd na EURO 2024 do Nemecka. Registrácia škôl trvá už len do 15. októbra 2023, zatiaľ je prihlásených … Continued

Už je nás viac ako 900! Prekonáme minuloročný rekord? Neváhajte a registrujte svoj školský futbalový tím do jubilejného Sviatku futbalu, 25. ročníka McDonald’s Cup. Každá registrovaná základná škola je automaticky zaradená do žrebovania o 4 x 2 500 eur. Registrácia trvá len do 15. 10. 2023, už naozaj nie je čas strácať čas! Stačí vyplniť prihlášku na www.mcdonaldscup.sk … Continued

Práve teraz je tvoj čas. Ak si ty a tvoj školský futbalový tím z košického alebo prešovského kraja a ste registrovaní do jubilejného Sviatku futbalu, 25. ročníka McDonald’s Cup, ste automaticky zaradení do žrebovania o 22 lístkov na zápas (20 x pre hráčov a 2 x vstup pre trénerov). ŽREBUJEME až 3 ŠKOLY! Tak neváhaj, … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame