Prejsť na obsah
Krajské kolá

Trenčianske krajské kolo – 19. ročník McDonald´s Cup 2016/2017

Už tretí rok za sebou sa majstrom Trenčianskeho kraja stalo družstvo z domácej základnej školy Laca Novomeského 11, Trenčín, pod vedením Michala Vereša a nového trénera Petra Čibíka. V Trenčianskom kraji sa do turnaja zaregistrovalo 99 základných škôl.

Futbalové tímy hrali rozdelené do skupín A a B, s hracím časom 1*15 minút. Skupina A: Trenčín, Nedožery-Brezany, Nové Mesto n/Váhom a Lazy pod Makytou. Skupina B: Dubnica n/Váhom, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Domaniža, Partizánske. Prví a druhí zo skupiny potom postúpili a hrali zápasy o umiestnenie od 1. po 4. miesto.

O tretie miesto hrali futbalisti z Nedožery-Brezany proti družstvu z Bánoviec nad Bebravou. Tretiu priečku obsadila Základná škola V. Benedikta, Nedožery-Brezany.

Do finále krajského kola postúpili prvé umiestnené družstvá zo skupín: Trenčín a Dubnica n/Váhom. Finálový zápas bol veľmi vyrovnaní, obe družstvá mali rovnako dobrých hráčov aj brankárov. Zápas skončil remízou 1:1. Nasledovalo predĺženie o 5 minút, víťaza však neprinieslo. A tak rozhodca nariadil penaltové kopy. Po 3 góloch na oboch stranách bolo stále nerozhodne. Nakoniec o víťazstve rozhodol nevydarený kop malého hráča Dubnice a Trenčín strelil štvrtý gól.

Podobné novinky

Ktoré tímy sa stanú šampiónmi okresných kôl a stretnú sa na krajských kolách? To sa dozvieme už čoskoro! Kopačky vyčistiť, ideme na to. Okresné kolá jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cup odštartovali! Futbalová sezóna je odštartovaná a s ňou aj Okresné kolá jubilejného futbalového turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl na Slovensku. Do … Continued

Počas online mítingu sa dozviete všetky potrebné organizačné informácie dôležité pre prípravu a realizáciu okresných a krajských kôl turnaja, ako aj celoslovenského finále. Spíkri: • Lucia Poláčeková, McDonald’s Slovakia • Pavol Smutný, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a mládeže SR • Cyril Janoško, Koordinátor grassroots futbalu, Slovenský futbalový zväz • Šimon Kučera, Hlavný koordinátor McDonald’s Cup … Continued

Gala Grassroots futbalu 2023 ovládli najlepší hráči Majstrovstiev Slovenska 24. ročníka McDonald’s Cupu. Lea Máčaiová a Lukáš Kováč získali prestížne ocenenie Talent U10 a WU10, ktoré futbalistom otvára dvere do ich profesionálnej kariéry. V roku 2019 si trofej za prvenstvo v kategórii U19 za rok 2018 prevzal aj ambasádor McDonald’s Cupu, Róbert Boženík, ktorý aktuálne skóruje v najvyššej portugalskej lige … Continued