Prejsť na obsah
Novinky

Víťazi McDonald’s Cupu si užili skutočnú atmosféru EURO 2024 vo Frankfurte

Deti z piešťanskej základnej školy získali hlavnú výhru spolu so zážitkom na celý život.

Kto za celú éru 25 rokov zažil najväčší školský futbalový turnaj na Slovensku, McDonald´s Cup, vie, že jedinečné zážitky patria k priebehu celoročného športového zápolenia detských tímov z celého Slovenska. Tento rok sa víťazi navyše tešili z hlavnej výhry dvojnásobne, pretože tento rok po dlhšom čase vycestovali na futbalové majstrovstvá do Nemecka. Spomedzi 1 140 základných škôl, čo prinieslo rekordnú účasť zapojených tímov v jubilejnom 25. ročníku, jediný školský tím z Piešťan vyhral účasť na EURO 2024.

Na školských a futbalových trávnikoch sa už 25 rokov stretlo viac ako 250 000 malých futbalistov a futbalistiek, aby boli súčasťou najväčšieho turnaja, ktorý im prináša nielen zábavu, ale aj dávku športovej motivácie. Hlavným cieľom projektu je tiež dať príležitosť všetkým deťom prvého stupňa základných škôl, chlapcom i dievčatám a v štýle fair-play hry podporiť zdravú súťaživosť detí. V celoročnom programe prebieha nielen futbalové zápolenie, ale aj profesionálna organizácia nezabudnuteľných dní so správnou dávkou emócií, ktoré jednoznačne k športu patria. 

Práve finálový turnaj, kde sa malo rozhodnúť o tom, kto pocestuje na EURO 2024 sa odohral v Trnave na reprezentačnom štadióne pred očami viac ako 2 500 detí, ktoré prišli povzbudiť najlepšie detské tímy z krajských kôl a vytvorili skvelú atmosféru ešte koncom mája. A bolo rozhodnuté! Jubilejné finále ako Sviatok futbalu bolo naozaj výnimočné účasťou známych futbalových hviezd a legiend, ale aj výraznou účasťou divákov. Víťazom 25. ročníka McDonald´s Cup sa stala napokon Základná škola na Brezovej ulici z Piešťan, ktorá s veľkou radosťou hlavnú výhru prijala a s pani trénerkami sa deti nevedeli dočkať zaslúženého júnového výletu na EURO 2024.

Vo Frankfurte to naozaj vrelo

Víťazi McDonald´s Cupu dokázali, že sú nielen výborní futbalisti a futbalistky, ale aj fanúšikovia. Chlapci a dievčatá zo ZŠ na Brezovej ulici v Piešťanoch si zbalili svoje výherné ruksaky a prileteli priamo na európsky šampionát EURO 2024 do Nemecka na zápas Slovensko – Rumunsko, ktorý bol pre slovenských hráčov kľúčovým kvôli postupu do osemfinále. Pre mladých futbalistov a futbalistky to bola skvelá príležitosť zažiť  turnaj európskeho formátu na naozaj veľkom štadióne a hlavne naživo.

A okrem samotného zápasu si deti s pani učiteľkami užívali aj sprievodný program, vrátane prehliadky štadióna či stretnutia s futbalovými legendami zo Slovenska pred začiatkom zápasu.

Zápas slovenských reprezentantov proti rumunským hráčom skončil remízou 1:1. „Mám veľmi dobrý pocit, udržali sme skóre s Rumunmi, škoda nepremenných šancí, mohli sme vyhrať,“ hovorí Filip Radimák, zlatý futbalista z Piešťan.

„Chlapci hrali dobre, ale výsledok ma sklamal,“ zhodnotil zápas na európskom štadióne ďalší zlatý háč Matúš Marlenga. Jeho spoluhráč Matej Horváth fandil najviac Stanovi Lobotkovi, ktorý sa stal aj najlepším hráčom zápasu.

Spevom prekričali rumunských fanúšikov

Deti fandili, spievali, tlieskali, užívali si atmosféru a všetci sa zhodli na tom, že byť súčasťou európskeho šampionátu bol pre všetkých nezabudnuteľný zážitok. „Atmosféra bola super, hrali sme dobre, aj keď to skončilo remízou. Dôležité je, že Slovensko postúpilo,“ myslí si Matej Miklovič.

Najlepšia strelkyňa z finálového zápasu McDonald’s Cup v Trnave Sára Kubalová sa z účasti na šampionáte tiež tešila, „Som nadšená, že som sa mohla zúčastniť zápasu na EURO 2024, je to neopísateľný pocit,“ uviedla najlepšia strelkyňa z finálového zápasu McDonald’s Cup v Trnave.

Dávid Krištof dodáva, že najviac sa mu páčilo, keď Slováci začali spievať pesničku Macejko a svojim spevom prekričali aj početne väčšiu skupinu rumunských fanúšikov.   

Vydarený jubilejný 25. ročník McDonald’s Cup

„Deti si zápas užili, my takisto. Síce Rumuni mali prevahu, čo sa týka divákov, ale atmosféra bola fantastická. Škoda tej penalty, inak by Slováci zvíťazili zaslúžene. Ale aj o tom je šport,“ vyjadrila sa trénerka víťazného tímu Martina Saxunová tesne po zápase. Trénerka Eva Muraňská ďakuje predovšetkým deťom, že sa stali víťazmi celoslovenského kola McDonald’s Cup, a vyhrali tak účasť na EURO 2024. Organizátorom poďakovala za to, že deti mohli vidieť svoje idoly.

„Som veľmi rada, že sme mohli deťom dopriať naozajstný zážitok, na ktorý budú ešte dlho spomínať. Videli na vlastné oči futbalové hviezdy, svet veľkého futbalu, zažili pravú futbalovú atmosféru a myslím si, že to bola pre deti a trénerky fantastická výhra. Som rada, že sa nám opäť podarilo  zabezpečiť víťazom účasť na európskom šampionáte v rámci jubilejného 25. ročníka úspešne,“ zhodnotila Lucia Poláčeková, komunikačná manažérka zo spoločnosti McDonald’s.

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame