Prejsť na obsah
Krajské kolá

Výborní Trenčania zo Základnej školy Novomeského ani tento rok nenašli premožiteľa a obhájili titul majstra kraja

Na Trenčianskom krajskom kole sa opakoval podobný scenár ako v minulom ročníku, výborné družstvo Základnej školy Novomeského 11 z Trenčína ani tento rok nenašlo premožiteľa a obhájilo titul majstra kraja. Suverénne prešli z okresného kola a postupujú na Majstrovstvá Slovenska do Popradu.  

 Trenčianske krajské kolo sa odohralo na futbalovom štadióne Záblatie. Zúčastnilo sa sedem víťazov okresných kôl zo 100 prihlásených základných škôl tohto kraja. Organizátorom bolo Centrum voľného času Trenčín, zastúpené Milošom Somorovským. Na dodržiavanie pravidiel dohliadal Dušan Raninec, krajský koordinátor Slovenského futbalového zväzu. Pekné počasie a trenčianska reštaurácia všetkým účastníkom turnaja spríjemnili deň.

 Hralo sa dvoch ihriskách, v troch skupinách, s hracím časom 2 x 10 minút. Víťazi skupín ďalej hrali o umiestnenie od prvého do tretieho miesta. Druhí zo skupín o umiestnenie od štvrtého po 6. miesto. Ostatné družstvá obsadili stupienky na základe počtu bodov získaných v zápasoch.

 Zápasy o 4. – 6. miesto: Dubnica – Partizánske 6:1; Partizánske – Bánovce n/Bebravou 2:3; Bánovce n/Bebravou – Dubnica 4:4.

 Jedným z postupujúcich okresných víťazov bolo aj družstvo ZŠ Novomeského z Trenčína, víťaz krajských kôl viacerých predchádzajúcich ročníkov McDonald´s Cupu. Už pri rozlosovaní zápasov tréneri zúčastnených družstvá tŕpli, kto sa dostane s Trenčanmi do základnej skupiny. Tí vo svojej (druhej) skupine porazili Dubnicu aj Belušu zhodne 12:0. Z prvej skupiny postúpili do semifinálovej trojky hráči z Nitrianskeho Rudna. K nim ešte z tretej skupiny pribudli hráči z Krajného. Zápasy v semifinálovej skupine: Trenčín – Nitrianskej Rudno 9:1; Nitrianske Rudno – Krajné 6:3, Krajné – Trenčín 1:12.

 Pre osem tímov to bol ťažký deň, emócie boli od rána napäté. Chlapci a dievčatá ostatných škôl si hanbu neurobili, hrali pekne a zo všetkých síl. Avšak aj cez obrovskú snahu všetkých tímov a hráčov, i v posledných zápasoch, sa žiadnej škole ani v 21. ročníku nepodarilo poraziť veľmi šikovných a ostrieľaných futbalistov z trenčianskej ZŠ Novomeského, pod trénerským vedením Michala Vereša. Trenčania neohrozene postupujú ďalej na Majstrovstvá Slovenska do Popradu.

 Poradie víťazov Trenčianskeho krajského kola:

  1. miesto: ZŠ Novomeského 11, Trenčín
  2. miesto: ZŠ Školská 492/15, Nitrianske Rudno
  3. miesto: ZŠ s MŠ Krajné 173, Krajné
  4. miesto: ZŠ s MŠ Sídlisko Centrum I 32, Dubnica nad Váhom
  5. miesto: ZŠ Gorazdova 1319/6, Bánovce nad Bebravou
  6. miesto: ZŠ R. Jašíka Obuvnícka 432/23, Partizánske
  7. miesto: ZŠ s MŠ Lúka 135
  8. miesto: ZŠ a MŠ Školská 235/10, Považská Bystrica
  9. miesto: ZŠ Slatinská 3, Beluša

 Najlepšia hráčka: Ema Hankociová, ZŠ Novomeského 11, Trenčín

Najlepší hráč: Tobiáš Farkaš, ZŠ Gorazdova 1319/6, Bánovce nad Bebravou

Najlepší strelec: Patrik Poliaček, ZŠ Školská 492/15, Nitrianske Rudno

Najlepší brankár: Daniel Priekala, R. Jašíka Obuvnícka 432/23, Partizánske

Podobné novinky

HISTORICKÝ REKORD McDonald’s Cup! DO 24. ROČNÍKA JE PRIHLÁSENÝCH VIAC AKO 1 000 ZÁKLADNÝCH ŠKÔL! O titul Majstra Slovenska má šancu zabojovať 1 009 škôl z celého Slovenska. Nový ročník McDonald’s Cup so sebou prináša historický rekord v počte zaregistrovaných základných škôl. Víťazov legendárnej futbalovej súťaže spoznáme v júni na celoslovenskom finále.

Chceš získať športový balíček 🎁 Puma? Neváhaj a trénuj 💪🎄 aj cez Vianoce s McDonald’s Cupom! A troch z vás odmeníme. 🤩 Stačí ak mcdonaldscupsk tagneš vo svojom poste, reelsku či storke na svojom Instagrame, v ktorom nám ukážeš, ako trénuješ ⚽️💪 počas svojich vianočných🎄🎁 prázdnin a hodíš nám follow na mcdonaldscupsk ❗️ Chceš byť … Continued

Zážitky na celý život, tisíce športujúcich detí, stovky odohratých zápasov a, samozrejme, radosť z pohybu.  Aj o tom je McDonald’s Cup. Legendárny futbalový turnaj pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl bol zahájený začiatkom školského roka. Registrácia do 24. ročníka je predĺžená do 31. 10. 2022 a prebieha na webe McDonald’s Cupu a na stránke školského športu. Registráciou sa … Continued