Prejsť na obsah
Krajské kolá

Výborní Trenčania zo Základnej školy Novomeského ani tento rok nenašli premožiteľa a obhájili titul majstra kraja

Na Trenčianskom krajskom kole sa opakoval podobný scenár ako v minulom ročníku, výborné družstvo Základnej školy Novomeského 11 z Trenčína ani tento rok nenašlo premožiteľa a obhájilo titul majstra kraja. Suverénne prešli z okresného kola a postupujú na Majstrovstvá Slovenska do Popradu.  

 Trenčianske krajské kolo sa odohralo na futbalovom štadióne Záblatie. Zúčastnilo sa sedem víťazov okresných kôl zo 100 prihlásených základných škôl tohto kraja. Organizátorom bolo Centrum voľného času Trenčín, zastúpené Milošom Somorovským. Na dodržiavanie pravidiel dohliadal Dušan Raninec, krajský koordinátor Slovenského futbalového zväzu. Pekné počasie a trenčianska reštaurácia všetkým účastníkom turnaja spríjemnili deň.

 Hralo sa dvoch ihriskách, v troch skupinách, s hracím časom 2 x 10 minút. Víťazi skupín ďalej hrali o umiestnenie od prvého do tretieho miesta. Druhí zo skupín o umiestnenie od štvrtého po 6. miesto. Ostatné družstvá obsadili stupienky na základe počtu bodov získaných v zápasoch.

 Zápasy o 4. – 6. miesto: Dubnica – Partizánske 6:1; Partizánske – Bánovce n/Bebravou 2:3; Bánovce n/Bebravou – Dubnica 4:4.

 Jedným z postupujúcich okresných víťazov bolo aj družstvo ZŠ Novomeského z Trenčína, víťaz krajských kôl viacerých predchádzajúcich ročníkov McDonald´s Cupu. Už pri rozlosovaní zápasov tréneri zúčastnených družstvá tŕpli, kto sa dostane s Trenčanmi do základnej skupiny. Tí vo svojej (druhej) skupine porazili Dubnicu aj Belušu zhodne 12:0. Z prvej skupiny postúpili do semifinálovej trojky hráči z Nitrianskeho Rudna. K nim ešte z tretej skupiny pribudli hráči z Krajného. Zápasy v semifinálovej skupine: Trenčín – Nitrianskej Rudno 9:1; Nitrianske Rudno – Krajné 6:3, Krajné – Trenčín 1:12.

 Pre osem tímov to bol ťažký deň, emócie boli od rána napäté. Chlapci a dievčatá ostatných škôl si hanbu neurobili, hrali pekne a zo všetkých síl. Avšak aj cez obrovskú snahu všetkých tímov a hráčov, i v posledných zápasoch, sa žiadnej škole ani v 21. ročníku nepodarilo poraziť veľmi šikovných a ostrieľaných futbalistov z trenčianskej ZŠ Novomeského, pod trénerským vedením Michala Vereša. Trenčania neohrozene postupujú ďalej na Majstrovstvá Slovenska do Popradu.

 Poradie víťazov Trenčianskeho krajského kola:

  1. miesto: ZŠ Novomeského 11, Trenčín
  2. miesto: ZŠ Školská 492/15, Nitrianske Rudno
  3. miesto: ZŠ s MŠ Krajné 173, Krajné
  4. miesto: ZŠ s MŠ Sídlisko Centrum I 32, Dubnica nad Váhom
  5. miesto: ZŠ Gorazdova 1319/6, Bánovce nad Bebravou
  6. miesto: ZŠ R. Jašíka Obuvnícka 432/23, Partizánske
  7. miesto: ZŠ s MŠ Lúka 135
  8. miesto: ZŠ a MŠ Školská 235/10, Považská Bystrica
  9. miesto: ZŠ Slatinská 3, Beluša

 Najlepšia hráčka: Ema Hankociová, ZŠ Novomeského 11, Trenčín

Najlepší hráč: Tobiáš Farkaš, ZŠ Gorazdova 1319/6, Bánovce nad Bebravou

Najlepší strelec: Patrik Poliaček, ZŠ Školská 492/15, Nitrianske Rudno

Najlepší brankár: Daniel Priekala, R. Jašíka Obuvnícka 432/23, Partizánske

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame