Prejsť na obsah
Krajské kolá

Za NR kraj zabojuje o titul na Majstrovstvách SR novozámocká ZŠ Nábrežná 95

Počas 21. ročníka minifutbalového turnaja McDonald´s Cup bude Nitriansky kraj zastupovať na Majstrovstvách Slovenska v Poprade ďalší nováčik, družstvo Základnej školy Nábrežná z Nových Zámkov.

 Nitriansky región zaregistroval do turnaja 163 základných škôl, najviac zo všetkých slovenských krajov. Do samotného finále kraja si prišlo zmerať sily 7 víťazov okresov:. Krajské kolo sa odohralo kvôli zlému počasiu v telocvični na ZŠ Tulipánová, Nitra, ktorá ako spoluorganizátor kolo výborne zvládla. Vo vnútri sa hralo trocha ťažšie, len na jednom ihrisku, s hracím časom 2 x 10 minút. Družstvá sa tým však vôbec netrápili, užívali si výborný futbal a v telocvični to len tak vrelo. Tímy dali zo seba všetko. Zápasy sa hrali v dvoch skupinách. A skupina – poradie: 1. Nitra; 2. Selice; 3. Topoľčany; 4. Nesvady. B skupina – poradie: 1. Nové Zámky; 2. Želiezovce; 3. Žitavany. O 3. miesto sa proti sebe postavili družstvá Selice – Želiezovce, výsledok zápasu 4:5.

 Zo skupín pokračovali do finále len víťazi Nitra – Nové Zámky. Bol to dosť vyrovnaný zápas, no po veľmi napínavom súboji, pri ktorom až brankárovi Nitry tiekli slzy smútku a hnevu naraz, Nitra prehrala 2:3 a to nešťastnou náhodou. Pár minút pred koncom zápasu Nové Zámky kopali priamy kop, ktorý sa odrazil od nitrianskeho hráča rovno do vlastnej siete.

 Víťaz krajského kola, družstvo Základnej školy z Nových Zámkov, bujaro oslavoval hneď po odpískaní konca zápasu, zanôtili si svoj futbalový pokrik, ktorým rozveselia určite aj fanúšikov v Poprade. Tréner víťaznej školy Marek Horňáček žiaril spokojnosťou: „Turnaj mal vysokú úroveň, vo finále sa stretli vyrovnané tímy a bol to boj o každú loptu. Dva roky po sebe sme skončili na treťom mieste, úprimne sa tešíme, že nám to do tretice vyšlo až na najvyšší stupienok. Podľa mňa rozhodla naša o niečo väčšia túžba po víťazstve a tešíme sa na celoštátne finále.

 Poradie víťazov krajského kola v Nitre

  1. miesto: ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky
  2. miesto: ZŠ Tulipánová 1, Nitra
  3. miesto: ZŠ s VJM – Alapiskola, Komenského 1, Želiezovce
  4. miesto: ZŠ s MŠ Školská 1003, Selice
  5. miesto: ZŠ J. Hollého 696/3, Topoľčany

                           ZŠ Komenského 21, Nesvady

    6. miesto: ZŠ J. V. Šimka, Šimkova 40, Žitavany

 

Najlepší hráč: Matej Rečný, ZŠ Tulipánová 1, Nitra

Najlepšia hráčka: Ella Halienková, ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky

Najlepšia brankárka: Zara Barbara Gogolová, ZŠ Komenského 21, Nesvady

Najlepší strelec: Lukáš Kuman, ZŠ s MŠ Školská 1003, Selice

Na záver krajského kola všetkým zúčastneným potešil Lacko Angyal, mladý spevák zo Superstar, svojou, veľmi obľúbenou piesňou Pošta a jednou novou futbalovou. Lacko je taktiež licencovaný rozhodca, ktorý na krajskom kole pískal zápasy, aj ten finálový.

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame