Prejsť na obsah
Krajské kolá

Za NR kraj zabojuje o titul na Majstrovstvách SR novozámocká ZŠ Nábrežná 95

Počas 21. ročníka minifutbalového turnaja McDonald´s Cup bude Nitriansky kraj zastupovať na Majstrovstvách Slovenska v Poprade ďalší nováčik, družstvo Základnej školy Nábrežná z Nových Zámkov.

 Nitriansky región zaregistroval do turnaja 163 základných škôl, najviac zo všetkých slovenských krajov. Do samotného finále kraja si prišlo zmerať sily 7 víťazov okresov:. Krajské kolo sa odohralo kvôli zlému počasiu v telocvični na ZŠ Tulipánová, Nitra, ktorá ako spoluorganizátor kolo výborne zvládla. Vo vnútri sa hralo trocha ťažšie, len na jednom ihrisku, s hracím časom 2 x 10 minút. Družstvá sa tým však vôbec netrápili, užívali si výborný futbal a v telocvični to len tak vrelo. Tímy dali zo seba všetko. Zápasy sa hrali v dvoch skupinách. A skupina – poradie: 1. Nitra; 2. Selice; 3. Topoľčany; 4. Nesvady. B skupina – poradie: 1. Nové Zámky; 2. Želiezovce; 3. Žitavany. O 3. miesto sa proti sebe postavili družstvá Selice – Želiezovce, výsledok zápasu 4:5.

 Zo skupín pokračovali do finále len víťazi Nitra – Nové Zámky. Bol to dosť vyrovnaný zápas, no po veľmi napínavom súboji, pri ktorom až brankárovi Nitry tiekli slzy smútku a hnevu naraz, Nitra prehrala 2:3 a to nešťastnou náhodou. Pár minút pred koncom zápasu Nové Zámky kopali priamy kop, ktorý sa odrazil od nitrianskeho hráča rovno do vlastnej siete.

 Víťaz krajského kola, družstvo Základnej školy z Nových Zámkov, bujaro oslavoval hneď po odpískaní konca zápasu, zanôtili si svoj futbalový pokrik, ktorým rozveselia určite aj fanúšikov v Poprade. Tréner víťaznej školy Marek Horňáček žiaril spokojnosťou: „Turnaj mal vysokú úroveň, vo finále sa stretli vyrovnané tímy a bol to boj o každú loptu. Dva roky po sebe sme skončili na treťom mieste, úprimne sa tešíme, že nám to do tretice vyšlo až na najvyšší stupienok. Podľa mňa rozhodla naša o niečo väčšia túžba po víťazstve a tešíme sa na celoštátne finále.

 Poradie víťazov krajského kola v Nitre

  1. miesto: ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky
  2. miesto: ZŠ Tulipánová 1, Nitra
  3. miesto: ZŠ s VJM – Alapiskola, Komenského 1, Želiezovce
  4. miesto: ZŠ s MŠ Školská 1003, Selice
  5. miesto: ZŠ J. Hollého 696/3, Topoľčany

                           ZŠ Komenského 21, Nesvady

    6. miesto: ZŠ J. V. Šimka, Šimkova 40, Žitavany

 

Najlepší hráč: Matej Rečný, ZŠ Tulipánová 1, Nitra

Najlepšia hráčka: Ella Halienková, ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky

Najlepšia brankárka: Zara Barbara Gogolová, ZŠ Komenského 21, Nesvady

Najlepší strelec: Lukáš Kuman, ZŠ s MŠ Školská 1003, Selice

Na záver krajského kola všetkým zúčastneným potešil Lacko Angyal, mladý spevák zo Superstar, svojou, veľmi obľúbenou piesňou Pošta a jednou novou futbalovou. Lacko je taktiež licencovaný rozhodca, ktorý na krajskom kole pískal zápasy, aj ten finálový.

Podobné novinky

Do turnaja sa zapojila každá druhá škola Slovenska. Z víťazstva sa teší Senec. Ligový areál, skandovanie divákov a bubnová šou na tribúnach. Legendárny futbalový turnaj pre žiakov prvého stupňa základných škôl McDonald’s Cup priniesol skvelé momenty. Do 24. ročníka turnaja sa zapojilo 1 010 základných škôl, čo je nový rekord.„Prihlásila sa každá druhá základná škola … Continued

Malí futbalisti zabojujú o titul Majstra Slovenska a atraktívnu odmenu. Znie to neskutočne, ale áno. Už takmer štvrťstoročie sa od východu po západ hrá turnaj, ktorý rozhýbe deti zo základných škôl z celej krajiny. McDonald’s Cup nie je len o futbalových zápoleniach, ale aj o radosti z hry, emóciách a nových priateľstvách. Celoročný turnaj spoznal v máji krajských … Continued

Už o pár dní sa na trávniku Národného tréningového centra SFZ v Poprade stretne osem školských tímov vo veľkom finále 24. ročníka McDonald’s Cupu, kde sa bude bojovať o titul majstra Slovenska. Turnaj v tomto školskom roku spojil desaťtisíc detských futbalistov a futbalistky, stovky trénerov a opäť naplnil športoviská na celom Slovensku. Do 24. ročníka sa zapojilo … Continued