Prejsť na obsah
Krajské kolá

Za NR kraj zabojuje o titul na Majstrovstvách SR novozámocká ZŠ Nábrežná 95

Počas 21. ročníka minifutbalového turnaja McDonald´s Cup bude Nitriansky kraj zastupovať na Majstrovstvách Slovenska v Poprade ďalší nováčik, družstvo Základnej školy Nábrežná z Nových Zámkov.

 Nitriansky región zaregistroval do turnaja 163 základných škôl, najviac zo všetkých slovenských krajov. Do samotného finále kraja si prišlo zmerať sily 7 víťazov okresov:. Krajské kolo sa odohralo kvôli zlému počasiu v telocvični na ZŠ Tulipánová, Nitra, ktorá ako spoluorganizátor kolo výborne zvládla. Vo vnútri sa hralo trocha ťažšie, len na jednom ihrisku, s hracím časom 2 x 10 minút. Družstvá sa tým však vôbec netrápili, užívali si výborný futbal a v telocvični to len tak vrelo. Tímy dali zo seba všetko. Zápasy sa hrali v dvoch skupinách. A skupina – poradie: 1. Nitra; 2. Selice; 3. Topoľčany; 4. Nesvady. B skupina – poradie: 1. Nové Zámky; 2. Želiezovce; 3. Žitavany. O 3. miesto sa proti sebe postavili družstvá Selice – Želiezovce, výsledok zápasu 4:5.

 Zo skupín pokračovali do finále len víťazi Nitra – Nové Zámky. Bol to dosť vyrovnaný zápas, no po veľmi napínavom súboji, pri ktorom až brankárovi Nitry tiekli slzy smútku a hnevu naraz, Nitra prehrala 2:3 a to nešťastnou náhodou. Pár minút pred koncom zápasu Nové Zámky kopali priamy kop, ktorý sa odrazil od nitrianskeho hráča rovno do vlastnej siete.

 Víťaz krajského kola, družstvo Základnej školy z Nových Zámkov, bujaro oslavoval hneď po odpískaní konca zápasu, zanôtili si svoj futbalový pokrik, ktorým rozveselia určite aj fanúšikov v Poprade. Tréner víťaznej školy Marek Horňáček žiaril spokojnosťou: „Turnaj mal vysokú úroveň, vo finále sa stretli vyrovnané tímy a bol to boj o každú loptu. Dva roky po sebe sme skončili na treťom mieste, úprimne sa tešíme, že nám to do tretice vyšlo až na najvyšší stupienok. Podľa mňa rozhodla naša o niečo väčšia túžba po víťazstve a tešíme sa na celoštátne finále.

 Poradie víťazov krajského kola v Nitre

  1. miesto: ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky
  2. miesto: ZŠ Tulipánová 1, Nitra
  3. miesto: ZŠ s VJM – Alapiskola, Komenského 1, Želiezovce
  4. miesto: ZŠ s MŠ Školská 1003, Selice
  5. miesto: ZŠ J. Hollého 696/3, Topoľčany

                           ZŠ Komenského 21, Nesvady

    6. miesto: ZŠ J. V. Šimka, Šimkova 40, Žitavany

 

Najlepší hráč: Matej Rečný, ZŠ Tulipánová 1, Nitra

Najlepšia hráčka: Ella Halienková, ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky

Najlepšia brankárka: Zara Barbara Gogolová, ZŠ Komenského 21, Nesvady

Najlepší strelec: Lukáš Kuman, ZŠ s MŠ Školská 1003, Selice

Na záver krajského kola všetkým zúčastneným potešil Lacko Angyal, mladý spevák zo Superstar, svojou, veľmi obľúbenou piesňou Pošta a jednou novou futbalovou. Lacko je taktiež licencovaný rozhodca, ktorý na krajskom kole pískal zápasy, aj ten finálový.

Podobné novinky

Pred pár dňami sa skončila registrácia do 25. ročníka McDonald’s Cup. Prekonali sme historický rekord v počte prihlásených škôl, a v jubilejnom ročníku Sviatku futbalu si zahrá viac ako polovica základných škôl z celého Slovenska. Ďalšou skvelou správou je, že už sme začali hrať školské kolá a na trávniky postupne vybiehajú futbalisti a futbalistky. Futbalové … Continued

Každá základná škola, ktorá registrovala svoj školský futbalový tím do jubilejného Sviatku futbalu, 25. ročníka McDonald’s Cup sa automaticky zapojila do súťaže o 4 x 2500 eur. A my dnes poznáme výhercov! 2 500 eur pre školu získali: ZŠ Sv. Vincenta Nám. A. Hlinku 22, Ružomberok ZŠ Školská 286, Vojčice ZŠ s MŠ Záhumnie24, Brehy … Continued

Prvýkrát v histórií je do McDonald’s Cupu prihlásených 1 132 škôl. Prekonali sme tak minuloročný rekord 1 010 zaregistrovaných škôl. McDonald’s Cup je najväčšou futbalovou súťažou pre deti na I. stupni základných škôl na Slovensku. Registrácia trvala od 6. 9. 2023 do 15. 10. 2023, teda presne 40 dní.  Každá základná škola, ktorá prihlásila svoj školský futbalový … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame