Prejsť na obsah
Krajské kolá

Žilinský kraj bude na Finále reprezentovať družstvo Základnej školy s MŠ Hurbanova z Martina

Druhý týždeň krajských kôl 21. ročníka McDonald´s Cupu otvoril Žilinský kraj na ihrisku TJ Bystrička pri Martine. Žilinské krajské kolo zaregistrovalo do turnaja 120 základných škôl zo svojho kraja. Z nich do samotného kraja postúpilo 12 víťazov okresov:

Cirkevná ZŠ R. Zaymusa, Žilina

Katolícka ZŠ s MŠ A. Bernoláka, Martin

ZŠ Bajzova 2, Predmier

ZŠ Bukovina 305, Turzovka

ZŠ Clementisova 616, Kysucké Nové Mesto

ZŠ M. Janošku, Liptovský Mikuláš

ZŠ J. Matúšku, Dolný Kubín

ZŠ s MŠ Hurbanova 27, Martin

ZŠ s MŠ Školská 447/2, Turčianske Teplice

ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka, Zákamenné

ZŠ s MŠ Vitanová, okres Tvrdošín

ZŠ s MŠ Lúčky, Ružomberok

 Hoci to ráno vyzeralo s nepriaznivým počasím až na presun do Martina na umelú trávu, nakoniec sa odohralo na pôvodne plánovanom futbalovom ihrisku TJ Bystrička. Hráčov privítal dážď a k záveru by sa bola mohla vyhlasovať aj nová kategória o najzablatenejšieho brankára, nakoniec všetko dobre dopadlo, vykuklo aj slniečko a krajské kolo sa skončilo veselo. Veselo minimálne pre nových víťazov. Žilinský kraj bude na Majstrovstvách Slovenska reprezentovať družstvo Základnej školy s MŠ Hurbanova z Martina. Krajského kola sa aj tento rok organizačne výborne ujala Elena Šmidtová z Centra voľného času Kamarát v Martine.

 Tímy odohrali zápasy v skupinách A, B, C. Víťazi skupín pokračovali do finále. Vo finálovej skupine sa odohrali zápasy: Bernolákova Martin – Hurbanova Martin 0:3; Hurbanova Martin – Dolný Kubín 2:0; Dolný kubín – Bernolákova Martin 4:0. 

 Poradie víťazov Trenčianskeho krajského kola:

  1. miesto: ZŠ s MŠ Hurbanova 27, Martin
  2. miesto: ZŠ J. Matúšku, Dolný Kubín
  3. miesto: Katolícka ZŠ s MŠ A. Bernoláka, Martin

 

Najlepší hráč: Marek Fulla, ZŠ s MŠ Lúčky, Ružomberok

Najlepšia hráčka: Aneta Ďurišová, ZŠ M. Janošku, Liptovský Mikuláš

Najlepší brankár: Marco Pavlovič, ZŠ s MŠ Hurbanova 27, Martin

Najlepší strelec: Gianluigi Barčík, Cirkevná ZŠ R. Zaymusa, Žilina

„Dosť pomohlo, že sme začali na našej škole pracovať špeciálne s dievčatami, dievčatá trénujú aj s chlapcami, zlepšili sa vo futbale a tento turnaj preferuje práve zmiešané družstvá. Pre deti jednoznačne najlepší zážitok tohto roku,“ povedal tréner víťazného družstva Peter Peržel. Je veľmi spokojný, ešte radšej je, že deti sú spokojné. „Do Popradu nebudeme nič pripravovať, deti majú mať z futbalu, postupu a výletu radosť, načo ich zbytočne zväzovať nejakými taktickými pokynmi.“ ZŠ Hurbanova vyhrala kraj naposledy v roku 2012, o to viac sa tešia do Popradu. Ako tréner ďalej povedal, šance budú mať všetky družstvá vo Finále rovnaké, tak sa nechajú prekvapiť, samozrejme, že by radi obsadili niektoré z vyšších miest.

 

 

Podobné novinky

HISTORICKÝ REKORD McDonald’s Cup! DO 24. ROČNÍKA JE PRIHLÁSENÝCH VIAC AKO 1 000 ZÁKLADNÝCH ŠKÔL! O titul Majstra Slovenska má šancu zabojovať 1 009 škôl z celého Slovenska. Nový ročník McDonald’s Cup so sebou prináša historický rekord v počte zaregistrovaných základných škôl. Víťazov legendárnej futbalovej súťaže spoznáme v júni na celoslovenskom finále.

Chceš získať športový balíček 🎁 Puma? Neváhaj a trénuj 💪🎄 aj cez Vianoce s McDonald’s Cupom! A troch z vás odmeníme. 🤩 Stačí ak mcdonaldscupsk tagneš vo svojom poste, reelsku či storke na svojom Instagrame, v ktorom nám ukážeš, ako trénuješ ⚽️💪 počas svojich vianočných🎄🎁 prázdnin a hodíš nám follow na mcdonaldscupsk ❗️ Chceš byť … Continued

Zážitky na celý život, tisíce športujúcich detí, stovky odohratých zápasov a, samozrejme, radosť z pohybu.  Aj o tom je McDonald’s Cup. Legendárny futbalový turnaj pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl bol zahájený začiatkom školského roka. Registrácia do 24. ročníka je predĺžená do 31. 10. 2022 a prebieha na webe McDonald’s Cupu a na stránke školského športu. Registráciou sa … Continued