Prejsť na obsah
Finále

ZŠ Jozefa Murgaša zo Šale obhájila titul majstra NR kraja a postúpilo do Popradu na MS

Predposledným finalistom, postupujúcim na Majstrovstvá Slovenska v Poprade, a zároveň opakujúcim sa víťazom Nitrianskeho krajského kola, sa stalo družstvo Základnej školy Jozefa Murgaša zo Šale.

Nitriansky kraj zaregistroval do McDonald´s Cupu v školskom roku 2017/2018 najviac družstiev, až 165 slovenských základných škôl. Aj tento rok sa hralo na trávniku FC Nitra, podľa scenára usporiadateľov z domácej ZŠ Tulipánová, Okresného úradu – Odboru školstva a organizačného štábu McDonald´s Cupu a nitrianskej reštaurácie McDonald´s. Výhľad na Nitriansky hrad trocha kazil dážď, no napriek tomu družstvá dohrali v športovej nálade a s výbornými výkonmi.  

 

Družstvá odohrali zápasy v skupinách. A umiestnenie: 1. Šaľa, 2. Topoľčany, 3. Komárno, 4. Zlaté Moravce. B umiestnenie: 1. Nitra, 2. Nové Zámky, 3. Levice.

Druhí umiestnení v skupinách spolu odohrali zápas o 3. miesto. Sily súperiacich tímov boli takmer vyrovnané, Novým Zámkom sa podaril piaty gól a zvíťazili nad Topoľčanmi 5:4.

 

Víťazi skupín zabojovali o 1. miesto. Zopakovala sa situácia z minulého ročníka, do finále kraja sa dostala s ohromným nasadením ZŠ Jozefa Murgaša zo Šale. Hráčom sa darilo od prvého zápasu v Nitre, víťazne prešli každý súbojom. Nitrania rovnako vyhrali v skupine nad súpermi, no proti Šali predsa len nastúpili s malými obavami. Zápas bol napínavý od prvej minúty, no Šaľa s výborne zohratými hráčmi zvíťazila 5:1. Malí futbalisti zo ZŠ Jozefa Murgaša zo Šale obhájili s obdivom všetkých fanúšikov i súper titul majstra kraja a postupujú do Popradu. K víťazstvu Šale výrazne prispel Nathan Udvaroš, ktorý bol na Majstrovstvách Slovenska v 19. ročníku vyhlásený najlepším hráčom dvoch finálových dní, a taktiež ocenený počas VEČERA GRASSROOTS FUTBALU SFZ ako talent roka 2017 v kategória U10 chlapci. Tréner malých Šaľanov Patrik Bránik je na svojich hráčov veľmi pyšný: „Prvé miesto je pre nás úspechom. Na turnaj sme išli s pokorou a sami sme boli zvedaví, ako to dopadne. Napokon sme, myslím si, zaslúžene vyhrali a znova sa tešíme na štátne finále, kde chceme obstáť ešte lepšie ako vlani.“

 

Poradie víťazov Nitrianskeho krajského kola:

  1. miesto: ZŠ s MŠ Jozefa Murgaša, Horná 22, Šaľa
  2. miesto: ZŠ Fatranská 14, Nitra
  3. miesto: ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky
  4. miesto: ZŠ Tribečská 1653/22, Topoľčany
  5. miesto: ZŠ Hronské Kľačany 322, Hronské Kľačany

      ZŠ Mojmírova 2, Zlaté Moravce    

      ZŠ Móra Jókaiho s VJM, Mieru 2, Komárno

 

Individuálne ocenení hráči získali poukaz na nákup kopačiek PUMA v hodnote 60 Eur.

Najlepšia hráčka: Bianca Rusnáková, ZŠ Hronské Kľačany 322, Hronské Kľačany

Najlepší hráč: Nathan Udvaroš, ZŠ s MŠ Jozefa Murgaša, Horná 22, Šaľa

Najlepší brankár: Marko Bojda, ZŠ Fatranská 14, Nitra

 

 

 

 

 

Podobné novinky

HISTORICKÝ REKORD McDonald’s Cup! DO 24. ROČNÍKA JE PRIHLÁSENÝCH VIAC AKO 1 000 ZÁKLADNÝCH ŠKÔL! O titul Majstra Slovenska má šancu zabojovať 1 009 škôl z celého Slovenska. Nový ročník McDonald’s Cup so sebou prináša historický rekord v počte zaregistrovaných základných škôl. Víťazov legendárnej futbalovej súťaže spoznáme v júni na celoslovenskom finále.

Chceš získať športový balíček 🎁 Puma? Neváhaj a trénuj 💪🎄 aj cez Vianoce s McDonald’s Cupom! A troch z vás odmeníme. 🤩 Stačí ak mcdonaldscupsk tagneš vo svojom poste, reelsku či storke na svojom Instagrame, v ktorom nám ukážeš, ako trénuješ ⚽️💪 počas svojich vianočných🎄🎁 prázdnin a hodíš nám follow na mcdonaldscupsk ❗️ Chceš byť … Continued

Zážitky na celý život, tisíce športujúcich detí, stovky odohratých zápasov a, samozrejme, radosť z pohybu.  Aj o tom je McDonald’s Cup. Legendárny futbalový turnaj pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl bol zahájený začiatkom školského roka. Registrácia do 24. ročníka je predĺžená do 31. 10. 2022 a prebieha na webe McDonald’s Cupu a na stránke školského športu. Registráciou sa … Continued