Prejsť na obsah
Krajské kolá

O TITUL MAJSTRA SLOVENSKA ZABOJUJE ZŠ SEVERNÁ 21, MOLDAVA NAD BODVOU

Košice, 7. máj 2024

Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku.

Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili fantastické podmienky v Športovom areáli Galaktik v Košiciach.

Do tretice všetko dobré

Maratón krajských kôl 25. ročníka McDonald’s Cupu je odštartovaný. Prvé miesto v Košickom kraji a postup do veľkolepého finále si vybojovali futbalisti zo ZŠ Severná z Moldavy nad Bodvou.

„Zišla sa výnimočná partia malých chlapcov a dievčat v tíme. Vyšlo nám všetko – od školských až po okresné kola a teraz sme neprehrali ani na Krajskom kole. Verím, že na celoštátnom kole bude pokračovať všetko tak, ako doteraz,“ neskrýval radosť tréner víťazného tímu Ľuboš Köteleš zo Základnej školy Severná 21, Moldava nad Bodvou.  

Zároveň dodal, že učí už tridsať rokov. „Na Krajských kolách McDonald’s Cupu sa nám v minulosti podarilo obsadiť druhé a tretie miesto. Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré, a konečne si z Krajského kola odnášame vstupenku na veľké finále. Je najvyšší čas získať titul Majstra Slovenska.“

Výborné výkony malých futbalistov a futbalistiek

Druhá priečka patrí chlapcom a dievčatám zo ZŠ  Ing. O. Kožucha, Spišská nová Ves, bronz poputuje do ZŠ J. Hronca do Rožňavy.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Peter Pavlinský z Moldavy nad Bodvou. „Pocity po víťazstve sú super. Už teraz sa veľmi tešíme na finále. Určite si dáme tréningy navyše, teraz trénujeme trikrát za týždeň a začneme ešte viac,“ povedal Peter, ktorý počas krajského kola strelil viac ako 20 gólov.

Najlepšou strelkyňou sa stala Tamara Maťašová zo ZŠ s MŠ Kuzmice.

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Boris Greš z Rožňavy, ocenenie najlepšia hráčka si domov odniesla Ema Mihalovičová zo ZŠ Okružná Michalovce.

Najkrajšie futbalové zákroky predviedol Damian Comba zo ZŠ Ing. O. Kožucha, ktorý sa teší z trofeje pre najlepšieho brankára.

„Detské športové súťaže na základných školách sú veľmi dôležité. Rozvíjajú talenty a vychovávajú novú generáciu nadaných futbalistov a futbalistiek, ktorí raz možno budú reprezentovať Slovensko, “ uzavrel Cyril Migaš, krajský grassroots koordinátor SFZ.

McDonald’s spája deti i dospelých z celého Slovenska

Krajský turnaj sprevádzala výborná atmosféra, o ktorú sa postarali Kopačkovo, SMILO, futbalový freestyler Peťo Herstek a viaceré zvučné futbalové osobnosti. Samozrejme nechýbal ani maskot turnaja, Loptík.

Svojho syna na Krajské kolo prišiel podporiť aj bývalý slovenský hokejový brankár, Rastislav Staňa, ktorý viackrát reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta. K futbalu má blízko, keďže jeho otec bol futbalový brankár. „Ja som začínal hrať futbal aj hokej súčasne, keď som mal zhruba 6 rokov. Otec mi vtedy povedal, že byť hokejistom je náročnejšie, pretože treba vedieť korčuľovať. Bral som to ako výzvu, preto som začal s hokejom. A ten sa mi zapáčil natoľko, že som pri ňom zostal,“ povedal Staňa.

„Sme veľmi radi, že opäť aj v tomto roku môžeme v Košiciach hosťovať krajské kolo 25. ročníka McDonald’s Cup. Na trávniku uvidíme veľa nádejných futbalistov a futbalistiek a skvelé futbalové výkony. Šport ako taký stmeľuje kolektív a takýto turnaj je toho dôkazom,“ uviedol zástupca primátorky mestskej časti Košice Juh, Adam Očkaják.

Legendárny turnaj sa koná už celé štvrťstoročie. Okrem lásky k športu buduje charakter mladých ľudí a učí ich rešpektovať druhých. „K 25. narodeninám by som McDonald’s Cupu zaprial všetko dobré do ďalších rokov, a aby naďalej podporoval šport detí,“ dodal Očkaják.

Legendárny turnaj pokračuje krajským kolom už vo štvrtok v Poprade. Víťazi jednotlivých krajských kôl si zabezpečia miestenku do veľkolepého finále Sviatka futbalu, ktoré sa 28. a 29. mája uskutoční na štadióne Antona Malatinského v Trnave, kde svoje domáce zápasy hrá legendárny slovenský klub FC Spartak Trnava. Víťazi McDonald’s Cupu pocestujú na EURO 2024 do Nemecka.

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a radosť deťom z celého Slovenska,“ povedala Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovakia.

Jedinečná príležitosť pre všetkých

Patrónmi 25. ročníka sú slovenský reprezentant, útočník Sparty Praha Lukáš Haraslín a Lucia Ondrušová, bývalá hráčka národného tímu, ktorá ako prvá dosiahla métu 100 štartov za Slovensko.

„Víťazmi sú všetky tímy, ktoré sa prebojovali na Košické krajské kolo, museli zdolať vďaka svojmu úsiliu školské a následne okresné kolá, dnes sme tu uvideli to najlepšie čo v našom kraji máme. Spoznali sme najlepší tím, ktorým je ten z Moldavy nad Bodvou , a tí nás budú reprezentovať na Sviatku futbalu – Finále v Trnave, “ hovorí Anna Majorová z McDonald’s Košice.

Konečné poradie (Krajské kolo, Martin):

1. miesto: Základná škola, Severná 21, Moldava nad Bodvou

2. miesto: ZŠ Ing. O. Kožucha 11, Spišská Nová Ves

3. miesto: ZŠ ak. J. Hronca, Zakarpatská 12, Rožňava

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec: Peter Pavlinský, Základná škola, Severná 21, Moldava nad Bodvou

Najlepšia strelkyňa: Tamara Maťašová, ZŠ s MŠ Hlavná 267, Kuzmice, Trebišov

Najlepší hráč: Boris Greš, ZŠ ak. J. Hronca, Zakarpatská 12, Rožňava

Najlepšia hráčka: Ema Mihalovičová, ZŠ Okružná 17, Michalovce

Najlepší brankár: Damian Comba, ZŠ Ing. O. Kožucha 11, Spišská Nová Ves

Ďalší účastníci:

Základná škola s materskou školou, Veľký Folkmar 328, Gelnica

Základná škola, Nám. L. Novomeského 2, Košice

ZŠ Považská 12, Košice II

ZŠ Krosnianska 4, Košice III

ZŠ Užhorodská 39, Košice IV

ZŠ Okružná 17, Michalovce

ZŠ Komenského 12, Sobrance

ZŠ s MŠ Hlavná 267, Kuzmice, Trebišov

Podobné novinky

Veľký sviatok školského  futbalu sa blíži. Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta osem najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sa stretnú na finále jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl sa konajú 28. a 29. mája. Postup do veľkolepého finále si vybojovali víťazi krajských kôl, ktoré sa konali … Continued

Dunajská Lužná Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Jaslovské Bohunice Keď poviete futbalový turnaj detí, väčšine fanúšikov sa vybaví McDonald’s Cup. Najväčšie športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov. Priam neuveriteľné čísla! Na organizácii sa za štvrťstoročie podieľalo viac ako 100-tisíc organizátorov, ktorí tento raz pripravili … Continued

Sleduj atmosféru turnaja na Instagrame